Kauno kriminalistai prigriebė vagių gaują: siautėjo visame mieste ir rajone

Kauno apskrities VPK nuotr., „Kas vyksta Kaune“ montažas
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Teisėsaugos rankose – keturi jauni vyrai, vagystėmis skersai išilgai „matavę“ Kauną ir Kauno rajoną. Ne kartą teisti asmenys dalį grobio jau buvo realizavę lombarduose, įtariamųjų situacijos negerina ir pareigūnų rastos narkotinės medžiagos.

Kauno kriminalistai atlikdami ikiteisminį tyrimą, pradėtą dar 2018 m., nustatė ir sulaikė keturis asmenis, kurie įtariami Kauno mieste bei rajone ne tik praėjusiais, bet ir šiais metais įvykdytomis vagystėmis iš gyvenamųjų namų. Vien dabar vyrai įtariami įvykdę mažiausiai aštuonias vagystes.

Kaip skelbiama Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pranešime, 2018 m. gruodžio 12 d. pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Kauno rajone, Babtų seniūnijoje esančiame Vosiškių kaime įvykdytos vagystės. Sekdami karštais pėdsakais, tą pačią dieną policijos pareigūnai sulaikė du šia vagyste įtariamus Kauno miesto gyventojus.

Tęsiant tyrimą, gavus duomenų apie dar vieną asmenį, galimai dalyvavusį vykdant minėtą vagystę, sausio 24 d. buvo sulaikytas 26 metų amžiaus kaunietis kartu su 2001 m. gimusiu, du kartus dėl plėšimų teistu kauniečiu, kurie 2019 m. kartu vykdė vagystes iš gyvenamųjų namų Aleksoto ir Žemųjų Šančių mikrorajonuose.

Kauno apskrities VPK Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, atlikę kratas pas įtariamuosius, rado ir išėmė galimai vogtus daiktus: auksinius juvelyrinius dirbinius, laikrodžius, televizorių, alkoholinius gėrimus, žaidimų konsolę. Pas asmenis galimai rastos ir narkotinės medžiagos.

Policijos pareigūnai, turėdami duomenų, jog vyrai vogtus auksinius juvelyrinius dirbinius galėjo priduoti į lombardus, patikrino keletą Kaune esančių lombardų, kuriuose rasta ir išimta dar keletas auksinių juvelyrinių dirbinių.

Toliau tęsiant tyrimą, nustatyta, jog vienas iš įtariamųjų 2019 m. galimai įvykdė dar 4 vagystes iš Aukštųjų Šančių ir Panemunės mikrorajonuose esančių gyvenamųjų namų. Įtariama, jog 26 metų kaunietis, kuris jau 5 kartus teistas už analogiškas nusikalstamas veikas, šiais metais taip pat įvykdė vagystę iš automobilio Šilainių mikrorajone.

Visiems įtariamiesiems paskirta kardomoji priemonė – suėmimas. Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 2 d. asmenims, įvykdžiusiems šią nusikalstamą veiką, gresia bauda arba areštas, arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų. Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros Ketvirtojo skyriaus prokurorai.

Kauno apskrities policijos pareigūnai kviečia atsiliepti asmenis, atpažįstančius savo daiktus ar žinančius, kam jie priklauso. Žmonės kviečiami kreiptis į Kauno apskrities VPK telefonu (8 37) 30 30 78 arba (8 37) 30 34 50.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Aktualiausia

Naujausios žinios

Kurioje miesto vietoje iškils kauniečių mylimos senbernarės Bitės skulptūra?

Prasmingų pokalbių erdvė Kaune: atvirai apie svarbiausias vertybes

Lapių sąvartyną ryja liepsnos: gaisrininkai su ugnimi kovoja ne vieną valandą

Sunkiau nei atrodė: Laisvės alėją bando šveisti jau trečią kartą

Kad Velykų stalas neapkarstų: priminė dažniausiai per maistą plintančias ligas

Su žinoma bendrove Kaune sukirtusi rankomis dėl „Mercedeso“, gavo nemaloniai nustebti

Kauno regiono įmonė turės grąžinti „Agrokoncernui“ šimtus tūkstančių eurų

V. Matijošaitis ir L. Stonkienė papasakojo apie savo meilės istoriją ir ateities planus

Fiksuoja kaunietis: Velykų parkavimo ypatumai miesto centre

Nustatyta, kokio amžiaus gyventojai Lietuvoje turi mažiausią atsparumą tymams