Išaugo nedarbingumo pažymėjimų skaičius: kaip nelikti be išmokų?

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Išduotų nedarbingumo pažymėjimų skaičius pastarąsias savaites Lietuvoje auga. „Sodros“ duomenimis, per pirmas dvi šios savaitės dienas išduota 38,3 tūkstančio laikino nedarbingumo pažymėjimų. Per visą praėjusią savaitę išduota dvigubai daugiau nedarbingumo pažymėjimų – 74,4 tūkstančio, rašoma pranešime spaudai.

Palyginti lapkritį ir gruodį vidutiniškai per savaitę buvo išduodama po 50 – 60 tūkst. nedarbingumo pažymėjimų.
Iki šių metų sausio 29 dienos išduota 288 tūkst. nedarbingumo pažymėjimų. Palyginti, praėjusių metų sausį iš viso išduota 330 tūkst. nedarbingumo pažymėjimų, gruodį – 240 tūkst.

Pernai peršalimo ligų epidemija Lietuvoje piką buvo pasiekusi vasario viduryje. Tuomet per mėnesį išduota 340 tūkst. nedarbingumo pažymėjimų, o per savaitę piko metu – 93 tūkst. nedarbingumo pažymėjimų.

„Sodra“ primena, kad susirgus kiekvienas dirbantys gyventojas, apdraustas ligos socialiniu draudimu, taip pat ir užsiimantys savarankiška veikla, gali gauti ligos išmoką.

Už pirmas dvi dienas iki 100 proc. buvusių pajamų kompensaciją moka darbdavys, o nuo trečios dienos – 62,06 proc. kompensuojamojo darbo užmokesčio dydžio išmoką moka „Sodra“.

Ligos išmokos mokamos ir slaugant šeimos narį – vaiką ar sutuoktinį. Tokiu atveju nuo pat pirmos dienos 65,94 proc. išmoką moka „Sodra“.

Norint gauti išmoką reikia pateikti prašymą „Sodrai“.

Pasirūpinkite ligos išmoka jau dabar

Jeigu dar nesate pateikę neterminuoto prašymo skirti ligos išmoką, tai galima padaryti ir dabar. Nereikia laukti, kol susirgsite.

Prisijunkite prie „Sodros“ asmeninės paskyros gyventojui, kairėje esančiame meniu pasirinkite pirmąjį skyrelį „Prašymai“, pasirinkite pirmąjį prašymų rinkinį „Susirgau arba slaugau šeimos narį“ ir užpildykite neterminuotą prašymą skirti ligos išmoką.

Visi „Sodros“ turimi duomenys apie Jus prašyme bus užpildyti automatiškai, tad prašymą iš esmės tereikia tik išsaugoti ir pateikti. Viskas, dabar galite būti ramūs, kad susirgus priklausančios ligos išmokos bus pervedamos į nurodytą sąskaitą be papildomų rūpesčių.

Palikite savo kontaktus

Vieną kartą ir visiems laikams išsprendę ligos išmokų klausimą užsukite į kitą „Sodros“ asmeninės paskyros gyventojui skiltį – dešinėje esančius „Nustatymus“. Pasirinkę „Mano nustatymai“ nurodykite, kaip „Sodra“ turėtų su Jumis bendrauti:

Siųsti bendro pobūdžio informaciją el. paštu, nurodytu telefonu, paštu, e-pristatymo būdu
Siųsti asmeninę informaciją el. paštu
Paspaudę „Išsaugoti“ nustatymus nuo šiol informaciją iš „Sodros“ gausite taip, kaip Jums patogiausia. Taip galėsite būti tikras, kad apie viską sužinosite ir, prireikus, priminimus gausite laiku.
Šiuo būdų gyventojai informuojami ir apie paskirtas ligos išmokas.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Piketas Kaune: iš besiskiriančių tėvų vaikai paimti jau metus – motina nesupranta, kodėl

Intriga iki pat pabaigos: paskutinę minutę „Žalgiris“ nugalėjo „Maccabi“ (atnaujinta)

Nekasdienis reginys: iš įvykio vietos spruko su kelio ženklu po ratais

Kraupus radinys Dainavoje: pareigūnams beliko kviesti katafalką

Plačiai nuskambėjusi E. Kručinskienės byla artėja link pabaigos: teismas baigė įrodymų tyrimą

Gera žinia pradedantiesiems vairuotojams: pasikeisti pažymėjimą turės papildomus metus

Naujasis žemės ūkio viceministras greičiausiai dirbs Kaune

KTU studentai nusprendė: Tarptautinę laimės dieną švęs visus metus

Kauno rajone atidarytas baldų fabrikas: įdarbins 240 žmonių

Kauniečiai užplūdo VMI: eilės tik ilgės