Suburta pusė Kauno kogeneracinei jėgainei reikalingo personalo: praktikuosis Klaipėdoje – Kas vyksta Kaune

Suburta pusė Kauno kogeneracinei jėgainei reikalingo personalo: praktikuosis Klaipėdoje

kkj.lt inf. 2019/01/29 08:59
KKJ nuotr.

Veiklą 2020 m. pradėsianti Kauno kogeneracinė jėgainė sėkmingai buria darbuotojų komandą. Prie jau dirbančios projekto įgyvendinimo grupės prisijungė dar 16 savo srities profesionalų. Šiuo metu ir toliau vykdomos darbuotojų atrankos – planuojama, kad iš viso jėgainėje dirbs iki 40 specialistų, rašoma Kauno kogeneracinės jėgainės puslapyje.

Po darbo atrankos procedūrų įdarbinti 5 pamainos vadovai ir 10 operatorių, kurie, pradėjus veikti jėgainei, užtikrins sklandų ir nepertraukiamą jos darbą. Šiuo metu jie supažindinami su kogeneracinių jėgainių technologija Energetikų mokymų centre. Baigę profesinės kvalifikacijos kėlimo kursus, jie atliks praktiką vienintelėje Lietuvoje veikiančioje kogeneneracinėje jėgainėje „Fortum Klaipėda“.

Taip pat toliau buriama ir jėgainės vadovų komanda – prie jos prisijungė Remigijus Koreiva, kuris vadovaus įmonės Remontų skyriui. R. Koreiva Kauno technologijos universitete yra įgijęs energijos technologijos ir ekonomikos magistro laipsnį. Pastaruosius ketverius metus jis dirbo projektų vadovu statomoje Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje.

Pasak Kauno kogeneracinės jėgainės generalinio direktoriaus Ramūno Paškausko, Kaune statoma atliekas energijos gamybai naudosianti jėgainė yra viena didžiausių pastarojo metų energetikos objektų, tad profesinės bendruomenės dėmesio jai netrūksta.

„Jėgainės projekte diegiamos naujausios kogeneracinių jėgainių technologijos. Daugeliui tai galimybė išbandyti save naujame profesiniame lygmenyje. Kaunas taip pat nuo seno garsėja energetikos krypties studijomis, tad nemažai kandidatų susivilioja galimybe dirbti arčiau namų”, – sako R. Paškauskas.

Šiuo metu jėgainei ieškomi elektrotechnikos, logistikos, aplinkosaugos bei darbų saugos specialistai. Prie komandos kviečiami prisijungti energetikos aukštąjį ar profesinį išsilavinimą įgiję, darbo patirties turintys specialistai. Taip pat norima pritraukti ir inžinerines studijas bebaigiančius studentus, kuriems bus sudarytos galimybės semtis patirties ir kilti karjeros laiptais. Planuojama, kad visi reikalingi specialistai bendram darbui bus suburti iki metų vidurio. Iš viso numatoma įdarbinti iki 40 darbuotojų.

Tai ne vienintelė didelė darbuotojų atranka, kurią vykdo „Lietuvos energijos” grupės įmonės. Vilniaus kogeneracinė jėgainė planuoja šiemet pasamdyti apie 70 darbuotojų, daugiausiai – energetikos inžinerijos specialistų.

Šiuo metu darbui Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje pradedamos skelbti darbuotojų atrankos, o didžiausios iš jų numatytos 2019 metų viduryje. Bus ieškoma įvairių sričių specialistų, kurie prižiūrės jėgainės darbą.

Primename, kad Kauno kogeneracinės jėgainė statoma Kauno Laisvosios ekonominės zonos (LEZ) teritorijoje. Ji savo komercinę veiklą pradės 2020-aisiais, o šiemet bus išbandomi jėgainėje sumontuoti įrenginiai.

Naujoji Kauno kogeneracinė jėgainė pigiau pagamins apie 40 proc. Kauno miestui reikalingos šilumos bei 94 tūkst. namų ūkių reikalingos elektros energijos. Skaičiuojama, kad, pradėjus veikti šiai jėgainei, Kauno gyventojai kasmet sutaupytų apie 15 mln. Eur, nes sumažės atliekų tvarkymo mokesčiai bei atpigs šiluma, rašoma KKJ interneto puslapyje.

Kol jėgainės nėra, išrūšiuotos ir perdirbti netinkamos atliekos vis dar keliauja į sąvartyną. Taip pat jėgainės veikla prisidės prie strateginio šalies siekio – energetinės nepriklausomybės.

Projektą įgyvendina bendra „Lietuvos energijos“ ir „Fortum Heat Lietuva“ įmonė „Kauno kogeneracinė jėgainė“.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA