Dėl Kauno klinikų personalo neatsakingumo kaunietei teko pereiti kryžiaus kelius – Kas vyksta Kaune

Dėl Kauno klinikų personalo neatsakingumo kaunietei teko pereiti kryžiaus kelius

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kaunietei po kontakto su tymais sergančiu LSMU ligoninės Kauno klinikų personalu liko neviltis – padėti išvengti ligos nepanoro daugiau nei 20 Kauno ir Vilniaus klinikų.

Į portalą „Kas vyksta Kaune“ kreipėsi sunerimusi moteris. Jos teigimu, šiuo metu Kaune plintanti tymų liga, neaplenkė ir Kauno klinikų Vaikų ligų skyriaus dviejų medicinos seselių. Visgi, apie užsikrėtusį personalą moteris sužinojo atsitiktinai, jau po poros dienų ir suprato, pasak skaitytojos, ne tik tai, kad LSMU ligoninė slepia tokią svarbią informaciją nuo kitų darbuotojų, bet ir tai, kad ji papuolė į rizikos grupę – gali būti užsikrėtusi.

„Ligoninė tai slepia, neinformuoja kitų personalo darbuotojų. Aš esu žmogus, kuris tiesiogiai kontaktavo su užsikrėtusiu asmeniu ir esu didelėje rizikos zonoje“, – susirūpinimo neslepia kaunietė.

Tiesa, moteris greitai sumojo, kaip galėtų užkirsti kelią ligai ar bent jau sušvelninti jos simptomus – „Pasak konsultuojančių telefonu gydytoju, turėjau galimybę per 72 valandas pasiskiepyti, taip užkirsdama kelią galimai ligai“, – mintis dėstė skaitytoja.

Galimybės vakciną gauti laiku – nėra

Moteris atvira, ji greitai ėmėsi iniciatyvos: pirmiausia kreipėsi į Romainių šeimos kliniką, kurioje yra užsiregistravusi, tačiau personalas atsisakė skiepyti, nors vakcinų ir turėjo, mat jos yra skirtos vaikams. Tada moteris ir susidūrė su didžiausiu iššūkiu, t.y. skambinti dar 21 Kauno ir Vilniaus klinikų, tačiau galutiniai atsakymai visur buvo tie patys – neskiepins.

„Šiandien, esant dar inkubaciniame laikotarpyje, turėjau viltį gauti vakciną nuo tymų. Tačiau iš 22 daugiausiai Kauno ir kelių Vilniaus klinikų, nei viena ligoninė neturi vakcinos, arba traktuoja, kad ne savo pacientų negali paskiepyti ir siunčia į savo šeimos sveikatos centrą“, – patirtimi dalinosi skaitytoja.

Kaunietė nuogąstauja, kad jei tokia situacija bus ir toliau, labai stipriai padaugės sergančių žmonių. „Net sakant, jog esi kontaktavusi su jau sergančiu asmeniu nei viena įstaiga nesuteikė pagalbos. Todėl jokios galimybės gauti vakcinos per 72 valandas nėra“, – nevilties neslėpė moteris.

„Kaip elgtis žmonėms, kurie nėra paskiepyti, ar yra skiepyti senai?“, – retorišką klausimą užduoda pašnekovė.

Visgi, situacija vargais negalais išsisprendė: kaunietė kitą dieną pranešė džiugią naujieną, kad vienas Vilniaus medicinos centras turi keletą komercinių vakcinų nuo tymų ir moteris galės būti paskiepytą.

Kauno klinikos pripažįsta – užsikrėtusio personalo yra

Portalui „Kas vyksta Kaune“ susisiekus su LSMU ligonine Kauno klinikomis, buvo patvirtina, kad dvi darbuotojos yra užsikrėtusios tymais.

„Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Kauno departamentas mus informavo, kad 2 Kauno klinikų darbuotojos yra užsikrėtusios tymais (kur užsikrėtė tymais dar aiškinamasi). Visus infekcinių susirgimų epidemiologinius tyrimus atlieka Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ir Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), o pacientai, sergantys infekcinėmis ligomis, gydomi Kauno klinikinėje ligoninėje (Infekcinių ligų klinikoje)“, – teigia Viešosios komunikacijos tarnybos vyriausioji specialistė Eglė Audickaitė.

Darbuotoja teigia, kad šiuo metu dar nėra patvirtintų duomenų, jog daugiau darbuotojų ar Kauno klinikų pacientų būtų užsikrėtę tymais. Tačiau klinikos atlieka vidinį tyrimą ir aiškinasi situaciją.

„Suprantame žmonių susirūpinimą ir norime dar kartą priminti, kad vienintelis ir patikimiausias apsisaugojimo nuo tymų būdas yra vakcinacija, kuri Lietuvoje pradėta naudoti nuo 1964 metų. Skiepais rūpinasi pirminės sveikatos priežiūros įstaigos, o Kauno klinikų darbuotojai yra raginami ir gali pasiskiepinti nemokamai Šeimos medicinos klinikoje“, – informavo E. Audickaitė.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.