Pasaulio ekonomikos forume Davose apie kibernetinį saugumą pasisakė ir Kaune veikiančios bendrovės vadovas – Kas vyksta Kaune

Pasaulio ekonomikos forume Davose apie kibernetinį saugumą pasisakė ir Kaune veikiančios bendrovės vadovas

Organizatorių nuotr.

Šią savaitę Šveicarijoje vykstančiame prestižiniame susitikime Davose Lietuvai atstovauja vienintelis verslo atstovas – „CUJO AI“ kibernetinio saugumo sprendimus kuriančios kompanijos įkūrėjas Einaras von Gravrock. Jis pabrėžia, jog Pasaulio ekonomikos forumo suvažiavime didelis dėmesys skiriamas kibernetinio saugumo ir privatumo klausimams aptarti. Šių metų Pasaulio ekonomikos forumo tema: „Globalizacija 4.0: pasaulinės architektūros formavimas ketvirtosios pramonės revoliucijos amžiuje“.

Diskusijose su technologijų ir politikos lyderiais pakviestas dalyvauti „CUJO AI“ įkūrėjas Davoso susitikime pažymi ne tik kibernetinio saugumo svarbą, bet ir dalinasi įžvalgomis, kaip naujosios technologijos, tokios kaip 5G ir kvantinės kompiuterijos plėtojimas, pakeis saugumo ir privatumo svarbą. Diskusijose vieningai pritariama, jog tolimesnė technologijų plėtra yra neįmanoma be efektyvesnių saugumo sprendimų ir jų pritaikymo globaliu mastu.

E. von Gravrock su D. Grybauskaite / Organizatorių nuotr.

Per pastaruosius kelerius metus interneto naudojimas sparčiai išaugo, interneto prieigos ir nesaugių išmaniųjų prietaisų vartotojų prijungimas prie interneto tinklo sukūrė nesaugią kibernetinę aplinką, kuri yra vis dažniau pažeidžiama. Pasaulinės tendencijos rodo, jog saugumo spragos vartotojų duomenų saugumui didėja eksponentiniu greičiu. Tyrimų bendrovė „Gartner“ prognozuoja, jog dar iki 2020-ųjų metų prie interneto tinklo prijungtų išmaniųjų įrenginių skaičius viršys daugiau nei 12 mlrd.

„Duomenų saugumas ir asmens privatumas yra viena iš žmogaus teisių. Kompanijos ir valdžios atstovai yra atsakingi už visuomenės saugumą. Džiaugiuosi galėdamas dalintis savo komandos patirtimi su Pasaulio ekonomikos forumo bendruomene. Tikiu, kad dirbtinio intelekto technologijų pagalba galima išspręsti kibernetinio saugumo problemas bei pagerinti internetinę patirtį globaliu mastu“, – teigė „CUJO AI“ generalinis direktorius E. von Gravrock.

E. von Gravrock susitikime su A. Merkel / Organizatorių nuotr.

Specialiai Pasaulio ekonomikos forumo suvažiavimui „CUJO AI“ kompanija parengė Kibernetinio saugumo tendencijų tyrimą. Apklausus daugiau nei 2 tūkst. žmonių, išsiaiškinta 85,2 proc. respondentų manant, jog elektroninių nusikaltimų prevencija turėtų būti užtikrinama interneto paslaugų teikėjų, vyriausybių, vartotojų ir verslo atstovų bendrų pastangų dėka.

Tik 33,2 proc. respondentų sutinka, jog patys vartotojai yra atsakingi už elektroninių nusikaltimų prevenciją ir net 44,2 proc. apklausos dalyvių teigė, jog jei jie taptų kibernetinio nusikaltimo aukomis, kreiptųsi į savo interneto paslaugų teikėją.

E. von Gravrock su A. Gore / Organizatorių nuotr.

Pasak Pasaulio ekonomikos forumo, kibernetinės atakos ir duomenų nutekinimo atvejai yra laikomi vienu svarbiausių pasaulinės rizikos faktorių visuomenei. „Eurobarometras“ pritaria šiai išvadai: 87 proc. europiečių mano, kad elektroniniai nusikaltimai yra svarbus ir vis dar iki galo neišspręstas klausimas.

Praėjusiais metais „CUJO AI“ dalyvavo „Summer Davos“ kaip pripažinti Technologijų pionieriai. Neseniai kompanija pranešė, kad jų kibernetinio saugumo sprendimai pasirinkti ir integruojami „Comcast“ bei „Charter Communications“, dviejų didžiausių JAV telekomunikacijų operatorių, vartotojams. Šiuo metu „CUJO AI“ platformos dirbtiniu intelektu grįsti sprendimai apsaugo daugiau nei 240 mln. įrenginių, 16 mln. namų visame pasaulyje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA