Kaune registruotas susirgimas retai pasitaikančia infekcija

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaune praėjusią savaitę registruotas pirmasis šiemet tymų atvejis, antradienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Specialistai aiškinasi, ar šis susirgimas susijęs su kitu Kauno apskrityje fiksuotu atveju.

Kaip skelbiama NVSC pranešime, pirmasis tymų atvejis Kauno apskrityje registruotas 2019 m. sausio 17 d. – šia ūmia virusine infekcija susirgo 44 m. amžiaus moteris.

Paskutinis tymų susirgimas Kauno apskrityje registruotas 2018 m. gruodžio mėnesį. Atliekant židinio epidemiologinę diagnostiką aiškinamasi, ar atvejai galėjo būti susiję. Daugiau tymų atvejų pernai Kauno apskrityje registruota nebuvo.

Negalutiniais duomenimis, Lietuvoje per 2018 m. registruota apie 30 susirgimo atvejų, nustačius tymų protrūkio židinį Visagine. Europoje per paskutinius 12 mėnesių registruota daugiau kaip 12 tūkst. susirgimų tymais, iš kurių 35 baigėsi mirtimi. Daugiausia tymų atvejų registruota Prancūzijoje, Graikijoje ir Italijoje.

NVSC primena, kad tymai – skiepais valdoma užkrečiamoji liga. Vaikai skiepijami pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių dviem kombinuotomis tymų, raudonukės ir epideminio parotito (MMR) vakcinos dozėmis 15-16,5 mėn. ir 6-7 m. amžiuje. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje nuo tymų pradėta skiepyti 1964 m.

Sąlytį su tymais sergančiu asmeniu turėjusiems asmenims per 72 val. rekomenduojama viena MMR vakcinos dozė (Valstybės biudžeto lėšomis), jeigu asmuo yra imlus tymams (neskiepytas, skiepytas tik viena vakcinos doze ar nesirgęs) – ir sveikatos stebėjimas iki 18 dienų po sąlyčio.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad pirmadienį penkios savivaldybės, tarp kurių – ir Kauno miesto, paskelbė gripo epidemiją. Tai daryti privertė viršyta 100 susirgimo atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę riba.

34 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Aktualiausia

Naujausios žinios

Kurioje miesto vietoje iškils kauniečių mylimos senbernarės Bitės skulptūra?

Prasmingų pokalbių erdvė Kaune: atvirai apie svarbiausias vertybes

Lapių sąvartyną ryja liepsnos: gaisrininkai su ugnimi kovoja ne vieną valandą

Sunkiau nei atrodė: Laisvės alėją bando šveisti jau trečią kartą

Kad Velykų stalas neapkarstų: priminė dažniausiai per maistą plintančias ligas

Su žinoma bendrove Kaune sukirtusi rankomis dėl „Mercedeso“, gavo nemaloniai nustebti

Kauno regiono įmonė turės grąžinti „Agrokoncernui“ šimtus tūkstančių eurų

V. Matijošaitis ir L. Stonkienė papasakojo apie savo meilės istoriją ir ateities planus

Fiksuoja kaunietis: Velykų parkavimo ypatumai miesto centre

Nustatyta, kokio amžiaus gyventojai Lietuvoje turi mažiausią atsparumą tymams