Vietoje keturių butų namo Žaliakalnyje neteisėtai kyla daugiabutis: gyventojai įtaria korupciją

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Praeitų metų vasarą portalas „Kas vyksta Kaune“ jau rašė apie gyventojų ir naujai statomo daugiabučio Č. Sasnausko gatvėje valdytojų konfliktą. Įsisukus teismų maratonui, statybos buvo pristabdytos, tačiau 2018-ųjų pabaigoje – vėl atnaujintos. Neteisybės neapsikentę greta statomo namo gyvenantys kauniečiai kreipėsi į aukščiausias šalies institucijas ir pareigūnus, siekdami atkreipti dėmesį į galimai korupcinius susitarimus dėl neteisėtų statybų legalizavimo.

Teisybės ieško teismuose bei kreipėsi į aukščiausius pareigūnus

„Gyvename šalia statomo namo, žinome visą istoriją nuo pat pradžios ir manome, kad mūsų – Lietuvos piliečių – pareiga yra nenusileisti neteisybei ir duoti atkirtį galimai korupciniams valstybės pareigūnų veiksmams“, – sako vienas iš daugiausiai pastangų įrodyti, kad jo sklypo kaimynystėje statomam namui išduoti leidimai yra pažeidžiantys visuomenės interesus, dedantis kaunietis Vytis Jusevičius.

Pradžioje bandęs teisybės ieškoti Lietuvos teismuose, šių metų pradžioje V. Jusevičius parengė skundą, kurį išplatino Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei, Ministrui Pirmininkui Sauliui Skverneliui, Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui, taip pat Seimo antikorucijos komisijai, Specialiųjų tyrimų tarnybai, LR Aplinkos ministerijai ir kitoms institucijoms bei pareigūnams.

„Turime pagrindo manyti, kad statybos leidimo išdavimo funkciją ir valstybės interesą statybų srityje turinti ginti institucija – Kauno miesto savivaldybė ir Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (toliau – Statybos inspekcija) Kauno teritorinis skyrius nevykdo įstatymu priskirtų pareigų, grubiai pažeidžia viešojo administravimo principus ir priima sprendimus, kuriems įtaką galimai turi korupciniai ryšiai“, – rašoma minėtame pareiškime.

Vietoje keturių butų namo – 21 buto šešiaaukštis

Namo statybų Č. Sasnausko gatvėje istorija tęsiasi nuo 2012 m., kuomet liepos 12 d. buvo patvirtintas detalus planas, numatant Č. Sasnausko g. 23 statyti 5 aukštų, 15 butų namą. Anksčiau šioje vietoje stovėjo keturių butų tipinis Žaliakalniui dviejų aukštų apleistas namas, kurio būklė nuo nepriežiūros tapo avarine, tad vietoje jo atsirado galimybė suplanuoti naujo daugiabučio statybas.

Šio detalaus plano užsakovai buvo su „daktarų“ gauja praeityje siejamas Semion Bulatov ir jo sutuoktinė Elena Bulatova. Po ketverių metų pastarieji sklypą ir projektą perdavė valdyti UAB „Juice Water Group“ (vienintelė bendrovės akcininkė yra ta pati E. Bulatova), o detalusis planas dar kartą pakoreguotas, nusprendus padidinti planuojamą pastatą iki 6 aukštų ir 21-o buto. Dar daugiau – gyvenamasis pastatas buvo suplanuotas statyti tiesiai ant V. Jusevičiui priklausančio sklypo Č. Sasnausko g. 25 ribos.

Koreguotasis planas ir projektas buvo apskųsti teismui 2017 m. kovo mėn., kadangi detalus planas buvo patvirtintas ir statybą leidžiantis dokumentas išduotas pažeidžiant galiojančius įstatymus ir normas, bei pasinaudojus suklastotais gretimo sklypo savininkų sutikimais (kurių vienas „sutikimą“ davė net po mirties – aut. pastaba), dėl ko buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Koreguotasis planas buvo panaikintas Kauno m. savivaldybės sprendimu, grąžinant 2012 liepos 12 d. planą.

Minėta byla baigta taikos sutartimi, kuria UAB „Juice Water Group“, be kita ko, įsipareigojo užpilti pamatų duobę 3 metrų atstumu nuo greta esančio Č. Sasnausko g. 25 sklypo. „Du antrosios taikos sutarties punktus po begalės priminimų ir gerokai vėliau, nei buvo įsipareigojusi atsakovė, šiaip ne taip įvykdė, tačiau pamatų duobės, kaip buvo įpareigota – neužpylė, – sako V. Jusevičius. – Dar daugiau – atsakovė įrengė naujo namo pamatus ir požeminį garažą apie 1,5 m atstumu nuo mano sklypo ribos, o pastatytoji konstrukcijos viršutinė dalis taip pat yra aukščiau nei vidutinė sklypo altitudė“.

Tačiau istorija ir tuo nesibaigė. 2017 spalį Kauno miesto savivaldybės administracija statytojui išduoda naują statybos leidimą statyti tą patį 2016-aisiais suplanuotą 6-ių aukštų 21-o buto namą.

Kauno savivaldybė linkusi „užmerkti“ akis

Užsitęsęs konfliktas dėl naujo namo Č. Sasnausko gatvėje statybų gerai žinomas ir Kauno miesto savivaldybei. Komentuodamas susidariusią situaciją Kauno savivaldybės Planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas – vyriausiasis miesto architektas Nerijus Valatkevičius – šio straipsnio autorei yra sakęs, kad teritorijoje yra sudėtinga kalbėti apie Žaliakalniui būdingą architektūrinę tapatybę, nes ją jau sugriovė lygiagrečiai Savanorių prospektui pastatytas šnekamojoje kalboje „Monolitu“ vadinamas daugiabutis. Verta pastebėti, kad su pastarojo valdymu sąsajų turi ir tas pats Č. Sasnausko g. statybas inicijuojantis S. Bulatovas.

„Č. Sasnausko g. 23 suplanuota daugiabučio gyvenamojo namo statyba. Namas bus 6-ių aukštų, planuojamas aukštis – 18,90 metro. Leidimas išduotas 2017 m. spalio 17 d. Statomas vadovaujantis 2012 m. liepos 12 d. patvirtintu detaliuoju planu“, – atsiųstuose atsakymuose apie statybas lakoniškai komentuoja Kauno savivaldybės atstovai.

„Visa informacija yra gerai žinoma tiek Kauno miesto savivaldybės administracijai, tiek Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos, tačiau minimos institucijos, žinodamos šiuos faktus, elgiasi visiškai pasyviai ir neįgyvendina tų teisės aktų reikalavimų, kuriuos pagal įstatymu deleguotas funkcijas privalo atlikti. Kauno miesto savivaldybė nesiima jokių priemonių naikinti statybų leidimo dokumentus, nors jau žino, kad statybos vykdomos ne tik pagal projektą, kuriam buvo išduotas leidimas, ir palaiko vystytojo poziciją“, – kategoriškai apie savivaldybės veiksmus pasisako V. Jusevičius.

Į teisėtus skundus nereaguoja ir Statybų inspekcija 

Priekaištų vyras turi ir kitoms institucijoms. Jo vertinimu, į daugkartinius pareiškėjų pranešimus dėl neteisėtai išduoto statybą leidžiančio dokumento nereagavo ir nereaguoja ir Statybų inspekcija, dar daugiau, persiuntus tirti skundą į Kauno teritorinį skyrių, atlikus formalų patikrinimą, dėl nesuprantamų priežasčių nebuvo pastebėti visi grubūs pažeidimai, pavyzdžiui, kad daugiabutis šešių aukštų pastatas yra statomas nuo Savanorių pr. 168 ribos grubiai pažeidžiant norminį atstumą, t. y., per 1,5 metrą nuo sklypo ribos.

„Tiksliau tariant, būsimas daugiabutis yra statomas taip arti vadinamojo „Monolito“, kad gyventojai beveik galės vieni kitiems per langą paduoti ranką pasisveikinti“, – juokauja V. Jusevičius.

Pasak vyro, Statybų inspekcija taip pat nenagrinėjo ir užstatymo tankumo (ploto) bei intensyvumo atitikimo detaliajam planui, nors iš pateiktų duomenų turėjo būti matoma ir žinoma, kad jie yra ženkliai pažeisti. Pagal dabartinį projektą šio sklypo užstatymo intensyvumas būtų net 65 proc., nors pagal detalųjį planą galimas – 45 proc.

Portalo Rekvizitai.lt sausio mėnesio duomenimis, projektą Č. Sasnausko gatvėje vystančioje bendrovėje „Juice Water Group“ dirba 11 darbuotojų, kurių vidutinis atlyginimas – 450 eurų, prie įmonės aprašymo nurodomas vienintelis projektas – Č. Sasnausko gatvėje statomi „Žaliakalnio apartamentai“. Praeitų metų pabaigoje dienraštis „Verslo žinios“ (VŽ) rašė ir dar apie vieną šios bendrovės projektą.

„Vaisvandenių gamyklą Alytuje turėjusi statyti, bet per septynerius metus į priekį beveik nepasistūmėjusi bendrovė „Juice Water Group“ vejama iš šio miesto pramonės parko. Alytaus savivaldybės taryba nutarė nutraukti su įmone sudarytą investicijų sutartį“, – buvo rašoma VŽ straipsnyje. Šios bendrovės direktore 2017-ųjų metų pradžioje paskirta kaunietė Diana Ivanauskienė, kuriai nuo 2017 m. vasario 1 d. mokėta oficiali alga – 100 eurų.

Pabandžius susisiekti su įmonės vadove, viešai nurodomu bendrovės telefonu atsiliepęs vyras paaiškino, kad D. Ivanauskienė serga ir mažiausiai mėnesį jos darbe nebus. Jis primygtinai siūlė bendrauti statomo namo tema su juo, tvirtino, kad jokių sunkumų dėl statybų nekyla, o portalo „Kas vyksta Kaune“ medžiaga – tik pavydaus kaimyno prasimanymas, kuris siekia pasipelnyti iš jo statybų verslo.

Paklaustas apie galimus pažeidimus, nesilaikymą leidžiamų atstumų nuo gretimų teritorijų, bandymą statyti didesnį namą, nei leidžiama teritorijų planavimo taisyklėse, vyras žodžių nesirinko ir perėjo į necenzūrinę leksiką bei galiausiai pats nutraukė pokalbį, išjungęs ryšio priemonę.

51 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Nausėdos žinia dėl pensijų: kito kelio tiesiog nėra

Parduotuvę „Megoje“ apšvarinęs vyras išėjo kaip niekur nieko (video)

Seime užsimota drausti kai kurias elektronines cigaretes

Perspėja kauniečiai: pamatę šį automobilį, būkite budrūs

Kauno „Akropolyje" – virtualios realybės ir interaktyvių pramogų renginys

„Nissan GTR“ muilinė po lenktynių Kaune suviliojo ilgapirščius

Kaip skiriasi mokesčiai Kauno mieste ir rajone: kas sprendžia dėl jų tarifų dydžio?

Karinę uniformą Rukloje išmėginęs G. Nausėda įvertino investicijas šalies gynybai

Pareigūnai prašo padėti: pavogtos prekės už solidžią sumą

Iš statybų aikštelės Kaune pabėgęs nuteistasis - itin pavojingas nusikaltėlis