Tokio reginio nematysime trejus metus: danguje užtems „kruvinasis“ Mėnulis – Kas vyksta Kaune

Tokio reginio nematysime trejus metus: danguje užtems „kruvinasis“ Mėnulis

delfi.lt 2019/01/20 20:30
DELFI nuotr.

Šią naktį nepamirškite pakelti akių į dangų ir nepraleiskite progos išvysti visišką Mėnulio užtemimą, kuris bus paskutinis iki 2022 metų.

Europoje Mėnulio užtemimas prasidės prieš pat patekant Saulei. Lietuvoje šį reginį galima bus stebėti nuo 5 val. 34 min. iki 8 val. 13 min. Visiškas Mėnulio užtemimas įvyks 6 val. 41 min. Lietuvos laiku ir truks maždaug valandą, skelbia NASA.

Prasidėjus užtemimui, Žemės šešėlis pradės dengti Mėnulį iš kairės.

Per užtemimą Mėnulis išliks matomas, bet jį uždengs raudonas šešėlis. Todėl mėnulio užtemimas dažnai yra vadinamas „kruvinuoju Mėnuliu“.

Žėmės palydovas raudonai nušvis dėl tos pačios priežasties, dėl kurios saulėlydžiai nusidažo raudona, rožine ar oranžine spalva.

„Pro Žemės kraštus praslydęs truputis Saulės šviesos lūžta Žemės atmosferoje ir pasiekia Mėnulį. Šio nedidelio kiekio raudonos šviesos užtenka, kad ji nušviestų Mėnulį ir jis būtų mums matomas. Tačiau jis bus ne baltas ir ryškus, o labai blankus ir raudonas, maždaug 10 tūkst. kartų blankesnis nei paprastai“, – paaiškino Sirakūzų universiteto Fizikos katedros docentas Walteris Freemanas.

Nors visiškas Mėnulio užtemimas vidutiniškai įvyksta nuo vieno iki trijų kartų per metus, po sausio 21 dienos tokio užtemimo nematysime dar trejus metus.

Kitas visiškas Mėnulio užtemimas Europoje bus matomas tik 2022 metų gegužės 16 dieną.

Tačiau iki to laiko dar bus dalinių Žemės palydovo užtemimų.

Visiškas Mėnulio užtemimas įvyksta tik tada, kai Saulė, Žemė ir Mėnulis atsiduria tiksliai vienoje linijoje.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA