Eurolygos krizė tęsiasi: „Žalgiris“ pripažino turnyro lyderių pranašumą | Kas vyksta Kaune

Eurolygos krizė tęsiasi: „Žalgiris“ pripažino turnyro lyderių pranašumą

„Fenerbahçe Beko“ „Facebook“ puslapio nuotr.

Kauno „Žalgirio“ komanda sunkiai rado kelius varžovų krepšio link Eurolygos aštuonioliktojo turo rungtynėse. Ketvirtadienį žalgiriečiai išvykoje nusileido Stambulo „Fenerbahce“ ekipai 61:78 (11:19, 18:24, 15:14, 17:21).

Pirmųjų taškų rungtynėse reikėjo palaukti pustrečios minutės. Tada tritaškį po idealios atakos pataikė Artūras Milaknis, netrukus metimą iš po krepšio pridėjo Brandonas Daviesas – 5:0. Įpusėjus pirmajam kėliniui ideali kauniečių gynyba sugriuvo ir šeimininkai pelnė 8 taškus be atsako. Paulius Jankūnas, Nate‘as Woltersas ir „Žalgiryje“ debiutavęs Deonas Thompsonas pataikė iš vidutinio nuotolio (11:15), bet „Fenerbahce“ pirmąsias 10 minučių užbaigė baudų metimais už kvailokas žalgiriečių pražangas – 11:19.

Per antrojo kėlinio pirmąsias pustrečios minutės Stambulo komanda pratęsė spurtą iki 10:0, o „Žalgiris“ dėl trečios asmeninės pražangos kuriam laikui prarado B. Daviesą. Jį pakeitęs Laurynas Birutis dėjimu atidarė taškų sąskaitą, ataka „2+1“ pasižymėjo Edgaras Ulanovas, po to po krepšiu suradęs tą patį L. Birutį – 18:30. Visgi „Fenerbahce“ į tai atsakė dar viena rezultatyvia atkarpa ir nutolo 19:38. Tada naudingai pradėjo žaisti P. Jankūnas, pelnęs 7 taškus, tarp kurių įsiterpė L. Biručio dvitaškis su pražanga – 29:43.

Trečiąjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo daug energingiau: 4 taškus rinko N. Woltersas, baudas sumetė B. Daviesas, po to atlikęs perdavimą Aarono White‘o dėjimui (37:49). Po krepšiu prasiveržė Marius Grigonis ir A. White‘as (41:51), bet kelios apmaudžios klaidos ir išsisukę metimai kėlinio pabaigoje skirtumui neleido mažėti – 44:57.

B. Davieso dvitaškis ir dėjimas po E. Ulanovo perdavimo bei N. Wolterso firminis metimas ketvirtojo kėlinio pradžioje priartino „Žalgirį“ iki 7 taškų ribos (50:57). Varžovams atradus netikėtą lyderį Melihą Mahmutoglu, persvarą iki vienženklės dar kartą mažino tritaškį pataikęs A. Milaknis – 53:62. M. Mahmutoglu ir toliau tęsė savo rezultatyvų pasirodymą, todėl Roko Jokubaičio, M. Grigonio ir B. Davieso taškai nebepakeitė mačo baigties – 61:78.

„Žalgiris“: B. Daviesas 12 (3 per. kam.), P. Jankūnas 9 (5 atk. kam.), N. Woltersas 8, L. Birutis 7, A. Milaknis 6, M. Grigonis 6, A. White‘as 5, E. Ulanovas 4 (2 per. kam.), R. Jokubaitis 2, D. Thompsonas 2, T. Walkupas 0, D. Waltonas 0.

„Fenerbahce“: M. Mahmutoglu 14 (2 per. kam.), K. Sloukas 14 (6 rez. perd.), J. Vesely 13 (12 atk. kam., 2 per. kam.).