Eurolygos krizė tęsiasi: „Žalgiris“ pripažino turnyro lyderių pranašumą

„Fenerbahçe Beko“ „Facebook“ puslapio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno „Žalgirio“ komanda sunkiai rado kelius varžovų krepšio link Eurolygos aštuonioliktojo turo rungtynėse. Ketvirtadienį žalgiriečiai išvykoje nusileido Stambulo „Fenerbahce“ ekipai 61:78 (11:19, 18:24, 15:14, 17:21).

Pirmųjų taškų rungtynėse reikėjo palaukti pustrečios minutės. Tada tritaškį po idealios atakos pataikė Artūras Milaknis, netrukus metimą iš po krepšio pridėjo Brandonas Daviesas – 5:0. Įpusėjus pirmajam kėliniui ideali kauniečių gynyba sugriuvo ir šeimininkai pelnė 8 taškus be atsako. Paulius Jankūnas, Nate‘as Woltersas ir „Žalgiryje“ debiutavęs Deonas Thompsonas pataikė iš vidutinio nuotolio (11:15), bet „Fenerbahce“ pirmąsias 10 minučių užbaigė baudų metimais už kvailokas žalgiriečių pražangas – 11:19.

Per antrojo kėlinio pirmąsias pustrečios minutės Stambulo komanda pratęsė spurtą iki 10:0, o „Žalgiris“ dėl trečios asmeninės pražangos kuriam laikui prarado B. Daviesą. Jį pakeitęs Laurynas Birutis dėjimu atidarė taškų sąskaitą, ataka „2+1“ pasižymėjo Edgaras Ulanovas, po to po krepšiu suradęs tą patį L. Birutį – 18:30. Visgi „Fenerbahce“ į tai atsakė dar viena rezultatyvia atkarpa ir nutolo 19:38. Tada naudingai pradėjo žaisti P. Jankūnas, pelnęs 7 taškus, tarp kurių įsiterpė L. Biručio dvitaškis su pražanga – 29:43.

Trečiąjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo daug energingiau: 4 taškus rinko N. Woltersas, baudas sumetė B. Daviesas, po to atlikęs perdavimą Aarono White‘o dėjimui (37:49). Po krepšiu prasiveržė Marius Grigonis ir A. White‘as (41:51), bet kelios apmaudžios klaidos ir išsisukę metimai kėlinio pabaigoje skirtumui neleido mažėti – 44:57.

B. Davieso dvitaškis ir dėjimas po E. Ulanovo perdavimo bei N. Wolterso firminis metimas ketvirtojo kėlinio pradžioje priartino „Žalgirį“ iki 7 taškų ribos (50:57). Varžovams atradus netikėtą lyderį Melihą Mahmutoglu, persvarą iki vienženklės dar kartą mažino tritaškį pataikęs A. Milaknis – 53:62. M. Mahmutoglu ir toliau tęsė savo rezultatyvų pasirodymą, todėl Roko Jokubaičio, M. Grigonio ir B. Davieso taškai nebepakeitė mačo baigties – 61:78.

„Žalgiris“: B. Daviesas 12 (3 per. kam.), P. Jankūnas 9 (5 atk. kam.), N. Woltersas 8, L. Birutis 7, A. Milaknis 6, M. Grigonis 6, A. White‘as 5, E. Ulanovas 4 (2 per. kam.), R. Jokubaitis 2, D. Thompsonas 2, T. Walkupas 0, D. Waltonas 0.

„Fenerbahce“: M. Mahmutoglu 14 (2 per. kam.), K. Sloukas 14 (6 rez. perd.), J. Vesely 13 (12 atk. kam., 2 per. kam.).