Išaiškino, ką kauniečiai matė naktiniame danguje

Skaitytojų nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ketvirtadienio naktį ar ankstyvą rytą, kai Lietuvoje spaudė tikras šaltukas, kauniečiai pastebėti ypatingą reiškinį – tarsi į dangų ištįsusias šviesas. Neįprastas vaizdas užfiksuotas ir Vilniuje – dangaus reiškinių entuziastai paaiškino, kaip susidaro šie stulpai.

Įvairiausių dangaus reiškinių entuziastai ir stebėtojai, pasivadinę „Sky Chasers LT“ ir turintys savo paskyrą socialiniame tinkle „Facebook“, ketvirtadienio naktį Vilniuje taip pat spėjo užfiksuoti šviesos stulpus.

„Kai nusimato rimto minuso prognozė, visi laukiame tų kelių progų metuose sumedžioti šviesos stulpus. Šviesos stulpai (anglų k. – Light pillars) – ypač retas mūsų platumose fenomenas, kuriam susidaryti reikalinga itin žema temperatūra ir nemažas drėgmės kiekis ore – sakė gamtos reiškinių fotografas Mindaugas Gasparavičius.

– Tokiu atveju formuojasi miniatiūriniai ledo kristalėliai, kurie išsidėsto ore beveik horizontaliai, ir jų atspindima šviesa nuo bet kokio netoli žemės esančio šviesos šaltinio pavirsta į šviesos stulpą. Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį pavyko užfiksuoti šį reiškinį.“

Daugiau naujienų skaitykite čia.

16 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Dėl jauno vairuotojo klaidos avarijoje sužalotas kūdikis

Kaune – nemokama paroda apie Vilnių

Nori keisti vaikų paėmimą – kartu pas globėjus išsikraustytų ir vienas iš tėvų

Pristatytų picų vaizdas klientą išmušė iš vėžių: „kažkas iškrito, nepykite“

Buvusios mokyklos pastate Pakaunėje įsikurs nauja įstaiga

Suskaičiuotos parlamentarų išlaidos: vieni žarstė tūkstančius, kiti nepanaudojo nė cento

Mirtinas smūgis nusikalstamam statybų verslui: akiratyje - daugiau nei 100 asmenų ir įmonių

Kaune vystys technologijas, kurios leistų sutaupyti milijardus eurų

Siūloma darbo skelbimuose privalomai nurodyti naują informaciją

Kauniečiai įspėja: čia net vos judėdami slydome šonu