Išaiškino, ką kauniečiai matė naktiniame danguje

Skaitytojų nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ketvirtadienio naktį ar ankstyvą rytą, kai Lietuvoje spaudė tikras šaltukas, kauniečiai pastebėti ypatingą reiškinį – tarsi į dangų ištįsusias šviesas. Neįprastas vaizdas užfiksuotas ir Vilniuje – dangaus reiškinių entuziastai paaiškino, kaip susidaro šie stulpai.

Įvairiausių dangaus reiškinių entuziastai ir stebėtojai, pasivadinę „Sky Chasers LT“ ir turintys savo paskyrą socialiniame tinkle „Facebook“, ketvirtadienio naktį Vilniuje taip pat spėjo užfiksuoti šviesos stulpus.

„Kai nusimato rimto minuso prognozė, visi laukiame tų kelių progų metuose sumedžioti šviesos stulpus. Šviesos stulpai (anglų k. – Light pillars) – ypač retas mūsų platumose fenomenas, kuriam susidaryti reikalinga itin žema temperatūra ir nemažas drėgmės kiekis ore – sakė gamtos reiškinių fotografas Mindaugas Gasparavičius.

– Tokiu atveju formuojasi miniatiūriniai ledo kristalėliai, kurie išsidėsto ore beveik horizontaliai, ir jų atspindima šviesa nuo bet kokio netoli žemės esančio šviesos šaltinio pavirsta į šviesos stulpą. Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį pavyko užfiksuoti šį reiškinį.“

Daugiau naujienų skaitykite čia.

16 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Kovai su vaikus puolančia infekcija Kauno ligoninėje - 700 tūkstančių eurų

Tritaškių lietumi prapliupęs „Žalgiris“ vėl paskandino „Šiaulių“ laivą

Ugniagesiai papasakojo apie nelengvą darbą: trys dalykai, kurių nevalia daryti po eismo įvykio

Kaip per porą dešimtmečių Kaunas tapo pirmuoju miestu Lietuvoje

Savaitgalis sodyboje apkarto: vyrui teko kviesti policiją

Nuo balandžio - nauja kai kurių automobilių registravimo tvarka

Kaune įkurta Lietuvos žurnalistų sąjunga švenčia svarbią sukaktį

Kaune užfiksuotas neįprastas gamtos reiškinys

Stringant pasų išdavimui, tikisi pagalbos iš privačių įmonių

Prieš tikrąją šilumą plūstelės ne itin malonūs orai