Išaiškino, ką kauniečiai matė naktiniame danguje

Skaitytojų nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ketvirtadienio naktį ar ankstyvą rytą, kai Lietuvoje spaudė tikras šaltukas, kauniečiai pastebėti ypatingą reiškinį – tarsi į dangų ištįsusias šviesas. Neįprastas vaizdas užfiksuotas ir Vilniuje – dangaus reiškinių entuziastai paaiškino, kaip susidaro šie stulpai.

Įvairiausių dangaus reiškinių entuziastai ir stebėtojai, pasivadinę „Sky Chasers LT“ ir turintys savo paskyrą socialiniame tinkle „Facebook“, ketvirtadienio naktį Vilniuje taip pat spėjo užfiksuoti šviesos stulpus.

„Kai nusimato rimto minuso prognozė, visi laukiame tų kelių progų metuose sumedžioti šviesos stulpus. Šviesos stulpai (anglų k. – Light pillars) – ypač retas mūsų platumose fenomenas, kuriam susidaryti reikalinga itin žema temperatūra ir nemažas drėgmės kiekis ore – sakė gamtos reiškinių fotografas Mindaugas Gasparavičius.

– Tokiu atveju formuojasi miniatiūriniai ledo kristalėliai, kurie išsidėsto ore beveik horizontaliai, ir jų atspindima šviesa nuo bet kokio netoli žemės esančio šviesos šaltinio pavirsta į šviesos stulpą. Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį pavyko užfiksuoti šį reiškinį.“

Daugiau naujienų skaitykite čia.

16 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Kaunietis užfiksavo pėsčiųjų elgesį – KET negalioja

Teismas karo policininkams ir kariuomenės instruktoriams švelnus nebuvo – teks susimokėti baudas

Aktualu pardavinėjantiems automobilį: ateityje reikės specialaus numerio

Rekonstrukcija Aleksote pasiekė piką – uždaromas tiltas

Vyriausybė: stojantiesiems į aukštąsias sąlygos bus vienodos

Graikijoje užgimusią svajonę įgyvendino Kaune

Paskelbti mokyklinio lietuvių kalbos egzamino rezultatai: ne visi gali džiaugtis

Pasaulio universitetų reitinge VDU – tarp šalies lyderių

Dvylikametė pagerino 9 metus kaunietei R. Meilutytei priklausiusį rekordą

Neseniai rekonstruotose Kauno gatvėse - naujos kliūtys