Atverta „Granatų“ gaisro byla: kaltinamieji purto galvas

A. Pivoriūno nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Jonavos teismas trečiadienį pradėjo nagrinėti bylą dėl gaisro, kilusio per festivalį „Granatos Live“ Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse. Prieš teismą stojo renginio metu, kaip įtariama, fejerverkus leidusi įmonė „Pirotechnikos gaminiai“ bei buvęs šios įmonės darbuotojas Darius Staliauskas.

Abu kaltinamieji posėdyje davė parodymus, jie savo kaltės nepripažįsta, BNS pranešė Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmų Živilė Martusevičienė. Pirmajame posėdyje buvo apklaustas ir ekspertas.

Bylos nagrinėjimas bus tęsiamas sausio 18 dieną. Ši byla iš pradžių buvo perduota Kaišiadorių teismui, šiam teismui priskirtoje teritorijoje įvyko gaisras. Tačiau siekiant išlyginti teismų darbo krūvius, bylą nuspręsta perduoti Jonavos teismui.

Gaisras, bylos duomenimis, 2017 metais kilo dėl naudotų netinkamų fejerverkų. Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad bendrovė ir jai atstovavęs darbuotojas renginio metu, įtariama, pažeidė teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles.

Pasak prokurorų, naudoti netinkami fejerverkai, jų dalys pasiekė žemę nevisai sudegusios. Įtariama, kad nesilaikyta saugaus atstumo nuo fejerverkų iki kitų objektų, kurie gali užsidegti. Dėl šių pažeidimų, įtariama, visiškai nesudegusios pirotechnikos priemonės nuskriejo už beveik 500 metrų buvusio muziejaus „Mažoji Lietuva“ ekspozicijos pastato stogo.

Dėl gaisro valstybei padaryta turtinė žala vertinama beveik 208 tūkst. eurų. Visiškai sudegė du Mažosios Lietuvos – Šilutės rajono Vabalų kaimo – pastatai. Jie į Rumšiškes atgabenti 1988 metais ir dėl pinigų stygiaus nebuvo tvarkomi – atnaujinti pradėti neseniai, spėta tik perdengti stogą.

Rumšiškių liaudies muziejaus šių savo pastatų nebuvo apdraudęs, apsidraudę buvo festivalio organizatoriai. Baudžiamajame kodekse už turto sunaikinimą numatyta bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kaunietis užfiksavo pėsčiųjų elgesį – KET negalioja

Teismas karo policininkams ir kariuomenės instruktoriams švelnus nebuvo – teks susimokėti baudas

Aktualu pardavinėjantiems automobilį: ateityje reikės specialaus numerio

Rekonstrukcija Aleksote pasiekė piką – uždaromas tiltas

Vyriausybė: stojantiesiems į aukštąsias sąlygos bus vienodos

Graikijoje užgimusią svajonę įgyvendino Kaune

Paskelbti mokyklinio lietuvių kalbos egzamino rezultatai: ne visi gali džiaugtis

Pasaulio universitetų reitinge VDU – tarp šalies lyderių

Dvylikametė pagerino 9 metus kaunietei R. Meilutytei priklausiusį rekordą

Neseniai rekonstruotose Kauno gatvėse - naujos kliūtys