Blogiausios sezono rungtynės – „Anadolu Efes“ sutriuškino „Žalgirį“ (atnaujinta) | Kas vyksta Kaune

Savojo žaidimo neatradę Kauno „Žalgirio“ vyrai 17-ajame Eurolygos ture turėjo pripažinti 58:79 (14:16, 15:24, 16:23, 13:16) revanšą pasiekusių Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkų pranašumą.

„Žalgiriui“ mačą dėjimu viena ranka atidarė Brandonas Daviesas, nugara kelią krepšio link prasiskynė Edgaras Ulanovas – 4:2. Tuomet svečius į priekį 4:6 išvedė visų varžovų taškų autorius Bryantas Dunstonas. Į tai fantastišką atsaką surengė Nate’o Wolterso rezultatyvų perdavimą įspūdingu skrydžiu pavertęs Aaronas White’as, čia pat A.White’as buvo pastebėtas ir Mariaus Grigonio, bet tada savo žodį tarė buvęs žalgirietis Vasilije Micičius (8:11). Taškų kraitį atsidarė M.Grigonis, dar kartą pasižymėjo A.White’as, dvi baudas iš trijų realizavo Derrickas Waltonas, o gana nerezultatyvaus ketvirčio sirena fiksavo trapų „Anadolu Efes“ pranašumą – 14:16.

Antrą kėlinį geromis emocijomis užkrauti bandė gerą atkarpą sužaidęs Laurynas Birutis – 17:16. Kol žalgiriečiai šaudė tuščiais šoviniais, Stambulo krepšininkai pavojingai nutolo (17:28). Galų gale tylą nutraukė lyderio vaidmens ėmęsis N.Woltersas, bet vieno gynėjo pastangų artėti nepakako – 22:38. Prie baudų metimų linijos stojo Paulius Jankūnas, o dar daugiau energijos įpūtė kamuolį perėmęs ir atsilikimą iki 26:38 mažinęs N.Woltersas. Per likusią minutę iš toli iššovė M.Grigonis, tačiau vis dar kur kas geresnėmis nuotaikomis į rūbinę keliavo 29:40 pirmavę svečiai.

Po didžiosios pertraukos Lietuvos čempionus iš duobės kapstyti bandė B.Davieso ir E.Ulanovo tandemas, ne patį lengviausią metimą atliko M.Grigonis – 38:48. Tiesa, netrukus svečiai suleido dar du tritaškius bei vėl pritildė įsiaudrinusią Kauno publiką (38:54). Dar vienam šturmui prikelti komandą ėmęsi greitajame puolime pražangos nesustabdytas D.Waltonas, du taškus rinko B.Daviesas, bet „Anadolu Efes“ užtikrintai kontroliavo situaciją ir po trisdešimties minučių – 45:63.

Visiškai pasimetę žalgiriečiai per pusę kėlinio teįmetė vos du taškus ir jau atsiliko rezultatu 47:72. Gyvybės į puolimą įnešė L.Birutis, pirmuosius taškus Eurolygoje rinko jaunasis Lukas Uleckas, bet mačo baigtis jau mažai kam kėlė abejonių (53:74). Per likusį laiką svečiai sustoti nesiruošė, aikštėje laikė pagrindinius savo krepšininkus ir revanšą pasiekė rezultatu 58:79.

„Žalgiris“: M.Grigonis 9, B.Daviesas 8, D.Waltonas 7, N.Woltersas 7, A.White‘as 6 (5 atk. kam.), T.Walkupas 5 (2 per. kam.), L.Birutis 5, E.Ulanovas 5, L.Uleckas 2, P.Jankūnas 2, A.Milaknis 2, R.Jokubaitis 0.

„Anadolu Efes“: A.Moermanas 23 (4/9 trit., 6 atk. kam.), B.Dunstonas 13 (6/8 dvit., 3 per. kam.), R.Beaubois 12.