Intrigą grąžinęs „Žalgiris“ apmaudžiai nusileido svečiams iš Maskvos | Kas vyksta Kaune

Intrigą grąžinęs „Žalgiris“ apmaudžiai nusileido svečiams iš Maskvos

Antrąjį Eurolygos reguliariojo sezono ratą Kauno „Žalgiris“ (7-9) pradėjo skaudžia nesėkme. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai penktadienį Eurolygos 16-o turo rungtynėse namie 79:84 (17:28, 17:16, 25:11, 20:29) turėjo pripažinti principinio varžovo – Maskvos CSKA (12-4) – pranašumą.

Rungtynių pradžioje į taiklius Cory Higginso metimus atsakė iš po krepšio pasižymėję Thomasas Walkupas ir Brandonas Daviesas – 4:5. Tuomet kauniečiai tiesiog apsigyveno prie baudų metimų linijos: prie jos po kartą stojo net penki žalgiriečiai B. Daviesas, T. Walkupas, po traumas į rikiuotę sugrįžęs kapitonas Paulius Jankūnas, Derrickas Waltonas bei Laurynas Birutis, tačiau svečiai atrado daugiau ginklų puolime ir buvo priekyje jau 13:20. Ketvirčio pabaigoje baudos aikštelėje taškus rinkosi B. Daviesas, bet iš toli be klaidų jau šeštą tolimą šūvį suleidę varžovai užbaigė kėlinį pirmaudami dviženkliu skirtumu – 17:28.

Antrajame kėlinyje prie komandos draugų prisijungė baudas sumetęs Aaronas White‘as, reikiamos energijos įnešė nuo suolo pakilęs jaunasis Rokas Jokubaitis, bet per tris minus priartėti ne pavyko nė per žingsnį (21:32). Nuo baudų metimų linijos savo laimę išbandė dar du žalgiriečiai Edgaras Ulanovas ir Nate‘as Woltersas, savo ūgio pranašumu pasinaudojo L. Birutis – 26:35. Nepasiruošusius varžovus užklupo kamuolį perėmęs N. Woltersas, įspūdingą skrydį pademonstravo visus iš savo vietų pakėlęs A. White‘as – 30:40. Per likusį laiką po dar dvi baudas realizavo E. Ulanovas ir A. White’as, tad minimaliu pranašumu ketvirtį laimėję žalgiriečiai lengvai atsikvėpti CSKA krepšininkams neleido – 34:44.

Antra rungtynių pusė startavo taikliais Mariaus Grigonio baudų metimais už nesportišką varžovų elgesį, tačiau tada rungtynes ištiko tikras štilis ir daugiau nei dvi minutes žiūrovai taiklių metimų neišvydo – 36:44. Gerai išpildytą derinį dvitaškiu užbaigė B. Daviesas, galų gale pirmą kauniečių tritaškį įskraidino Artūras Milaknis, o atsilikimą iki 43:48 prasiveržimu mažino N. Woltersas. Dar dvi taiklias baudas svečiams atseikėjo M. Grigonis, iš toli iššovė triukšmo lygį kilstelėję D. Waltonas ir M. Grigonis – 51:52. Užsikūrusi Lietuvos čempionų puolimo mašina nesustojo: pražangos nepaisė B. Daviesas, dar vieną tritaškį smeigė M. Grigonis, o dviem taikliomis baudomis iš trijų itin sėkmingai kėlinį uždarė D. Waltonas – 59:55.

Ketvirtajame kėlinyje dar vieną galingą reidą atliko B. Daviesas (63:57), bet po kelių apmaudžių klaidų pranašumas tirpo iki 63:61. Įsižaidusį B. Daviesą stabdė tik grubi pražanga, bonuso situaciją išnaudojo dukart prie baudų metimų linijos stojęs E. Ulanovas – 69:64. Tiesa, po pasitarimo CSKA sukruto ir staigiai atstatė pusiausvyrą (69:69), bet čia pat jiems atsakė iš toli dar kartą driokstelėjęs M. Grigonis – 72:69. Perimtą kamuolį taikliomis baudomis pavertė E. Ulanovas (74:69), tačiau lygiai tą patį sėkmingai darė tikrą dramą užkūrę svečiai – 74:73.

Dar skaudesnį dūrį žalgiriečiams smeigė Danielis Hackettas, po kurio tritaškio, priekyje 74:76 jau buvo Rusijos krepšinio milžinas. Prasidėjus paskutinei minutei varžovai įmetė dar vieną baudos metimą ir įspraudė „Žalgirio“ krepšininkus į kampą (74:77). Aukščiausią įtampos tašką mačas pasiekė po A. White’o dėjimo – 76:77. Visgi svarbiausią svečių ataką apsiėmė sudėtingą metimą realizavęs D. Hackettas, o rankos metant baudas sudrebėjo net ir B. Daviesui (77:79). Nors šansą dar suteikė Willas Clyburnas, visas šeimininkų viltis į šipulius sudaužė užfiksuota nesportinė pražanga, įtvirtinusi CSKA pergalę rezultatu 79:84.

„Žalgiris“: B. Daviesas 19 (6/9 dvit., 7 atk. kam.), M. Grigonis 13 (3/5 trit.), D. Waltonas 10, E. Ulanovas 9, A. White‘as 8 (7 atk. kam., 3 blk.), N. Woltersas 6, L. Birutis 4, T. Walkupas 3, A. Milaknis 3, R. Jokubaitis 2, P. Jankūnas 2.

CSKA: W. Clybrutas 19, D. Hackettas 19 (3/4 trit.), N. De Colo 13 (3 per. kam.), C. Higginsas 11.