Kiek Kalėdų ir Naujųjų metų dienomis Kaune sumokėsite už taksi? - Kas vyksta Kaune

Kiek Kalėdų ir Naujųjų metų dienomis Kaune sumokėsite už taksi?

R. Tenio nuotr., „Kas vyksta Kaune“ montažas

Per žiemos šventes taksi vairuotojai visuomet sukasi kaip bitutės – žmonėms reikia nuvykti pas artimuosius ar draugus, švenčiant pasiekti įvairias miesto vietas. Itin patogiu, dažnai – ir vieninteliu būdu tai padaryti tampa taksi. „Kas vyksta Kaune“ pasidomėjo, kiek per Kalėdas ir Naujuosius metus kainuos kelionė su populiariausiais miesto vežėjais. Galite pradėti skaičiuoti, kuris variantas pigiausias!

Kaip „Kas vyksta Kaune“ komentavo „Taxify“ vadovas Lietuvoje Andrius Pacevičius, šios pavėžėjimo paslaugų bendrovės kainodarą didžiųjų švenčių laikotarpiui galima išskirti į du skirtingus periodus: Kalėdas bei Naujųjų metų dieną ir naktį. Kalėdinis šėlsmas prasidėjo jau praėjusios savaitės pabaigoje, tai pagal keleivių srautą – rekordinės dienos. Per Kūčias kelionės kiek aprimsta, o 25-26 d., pašnekovo vertinimu, vėl smarkiai šoks.

Kaina priklausys nuo keleivių ir vairuotojų skaičiaus

Standartiniai „Taxify“ tarifai, priminė A. Pacevičius, siekia 0,33 Eur/km, 0,12 Eur/min., įsėdimas apmokestintas 0,80 Eur, o minimali kelionės kaina – 2 Eur. Minėtos kainos per Kalėdas nesikeis, jos paliekamos reguliuoti paklausai ir pasiūlai.

„Jeigu žmonėms reikia automobilių ir jų trūksta, pradės veikti „Taxify“ dinaminė kainodara – esame linkę kelionės kainą reguliuoti ne dirbtinai fiksuotais tarifais. Jei kalėdiniu periodu minimalią kainą iškeltume ir pasirodytų, kad žmonės dėl tam tikrų priežasčių nevažiuoja, tai būtų nesąžininga paslauga besinaudojančiųjų atžvilgiu“, – samprotavo įmonės vadovas Lietuvoje.

Apie įsijungusią dinaminę kainodarą klientas matys programėlėje, kurioje rodoma paskaičiuota tiksli kelionės kaina. Ji auga arba krinta tik tuo atveju, jeigu kelionės eigoje reikšmingiau keičiamas maršrutas. Esant didelei paklausai, pavežimo kainos augimo lubas įvardyti sunku, viską reguliuoja algoritmas, tačiau trigubai jos esą nedidės, turėtų būti padorios. Sistema bus stebima ir gyvai – pamačius, kad labai trūksta vairuotojų arba nėra keleivių, nustatymai realiu laiku bus keičiami.

Daugiausia kelionių Naujųjų metų naktį įvykdoma tarp 2 ir 3 val. / „Taxify“ nuotr.

„Matydami, kad yra vairuotojų stygius, tam tikram periodui priskiriame premijas ir apie tai pranešame SMS žinutėmis, per programėlę. Išvažiavęs dirbti tuo metu ir įvykdęs nustatytą kiekį užsakymų ar netgi nuo kiekvieno užsakymo pagal situaciją vairuotojas gaus iki 30 proc. premiją. Per keliolika minučių šitaip galima 20-30 proc. padidinti pavežančių automobilių skaičių“, – instrumentus, kuriais motyvuojami vairuotojai, nupasakojo A. Pacevičius.

Per Naujuosius teks sumokėti daugiau

Tuo tarpu gruodžio 31 d. nuo maždaug 20 val. ir sausio 1 d. kaina bus sudaroma kiek kitaip – taip pat galios dinaminė kainodara, bet kils minimali kelionės kaina. Bazinis kilometro ir minutės tarifas nebrangs, tačiau daugiau atsieis įsėdimas.

„Reikia suprasti, vairuotojai užuot su šeima ar draugais šventę Naujuosius metus aukoja savo laiką ir važiuoja į gatves. Dėl to stengiamės, kad jie padoriai uždirbtų ir iš trumpesnių kelionių, o klientas galėtų greitai nuvažiuoti kur jam reikia“, – argumentavo A. Pacevičius.

Minimali kelionės kaina šiomis dienomis gali augti 2-3 kartus, tačiau sprendimas, anot „Taxify“ vadovo Lietuvoje, dar nepriimtas. „Analizuojame praėjusių metų duomenis, srautus, žiūrime, kokios buvo vidutinės kelionės kainos. Stengsimės nenuskriausti nei vairuotojų, nei keleivių. Beje, pernai tarifai išvis nekeisti, tiesiog remtasi dinamine kainodara, kuri tuomet gal nebuvo ideali, bet dabar algoritmas gerokai patobulintas“, – sakė A. Pacevičius.

Jis pridūrė, kad „Taxify“ dar nebandę kauniečiai, įvedę kodą LIETUVA2019, galės gauti 10 eurų nuolaidą pirmai savo kelionei.

Vienur nekis, kitur augs dvigubai

Anksčiau „Taksi greičiau“ besivadinę vežėjai, ne per seniausiai atnaujinę taksi iškvietimo sprendimą, išleidę mobiliąją programėlę ir pakeitę vardą į „Go Fast“, keisti kainų šventiniu laikotarpiu išvis nesirengia.

„Tarifas per Kalėdas ir Naujuosius metus išlieka toks, koks yra – nebrangstame ir nepingame: 0,46 Eur/km, 0,07 Eur/min., įsėdimas kainuoja 0,58 Eur. Specialių užmiesčio tarifų nėra – visai nesvarbu, ar įsėsite gatvėje, ar išsikviesite į Raudondvarį, ar į Vilnių ir reikės važiuoti magistrale“, – „Kas vyksta Kaune“ tvirtino bendrovės vadybininkas Edvinas Sudeika.

Anot jo, vairuotojų, kurių šiuo metu įmonėje dirba apie 120, per didžiąsias metų šventes visuomet trūksta. Esą kiekviena firma turi darbo, kad ir, kaip vadina E. Sudeika, „numirusi“, nes žmonėms tomis dienomis reikia važiuoti.

„Vis dėlto, klientų tikrai neapiplėšinėjame, kažkokio milžiniško pelno nepasidarysime – jeigu žmogui šventė, nereikia jo „nugręžti“. Taip, kelionių bus daugiau, darbas intensyvesnis, – sutiko „Go Fast“ vadybininkas. – Gal kurie nors klientai paminės geru, sakys „va, čia tai firma“ – niekada nedidiname savo tarifų, taip pat ir šiemet.“

„Kas vyksta Kaune“ žiniomis, Kaune gana populiari klasikinė taksi bendrovė „A&G Taksi“, kurios vairuotoją reikia išsikviesti telefonu, gruodžio 25, 26, 31 d. ir sausio 1 d. kelionėms taikys dvigubą tarifą. Kilometro kaina tomis dienomis nuo 0,5 Eur išaugs iki 1 Eur, o įsėdimas nuo įprastų 2 Eur brangs iki 4 Eur.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA