Namų arenoje – žalgiriečių mūšis iki paskutinių sekundžių | Kas vyksta Kaune

Namų arenoje – žalgiriečių mūšis iki paskutinių sekundžių

L. Žemgulio / Žalgiris.lt nuotr.

Po dvigubos savaitės Eurolygoje sunkiai įsivažiavę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai „Betsafe–LKL“ pirmenybėse sekmadienio vakarą 72:69 (15:24, 23:13, 18:18, 16:14) privertė kapituliuoti Utenos „Juventus“ komandą.

Susitikime puikiai startavo Marius Grigonis, per pirmąsias keturias minutes vienintelis rinkęs taškus „Žalgirio“ komandai – 6:7. Kėliniui jau įpusėjus ledus pralaužė jaunasis Rokas Jokubaitis, tačiau įsidrąsinę svečiai pirmavo 8:17 ir provokavo Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę. Po pasitarimo išjudinti komandą dėjimu ėmėsi Aaronas White‘as, tritaškį smeigė Leo Westermannas, o atsilikimas iki 15:17 mažėjo po taiklių Derricko Waltono baudų metimų. Tiesa, kėlinio pabaiga priklausė uteniškiams, kurie ir vėl pavojingai atitrūko – 15:24.

Antrajame kėlinyje krepšį dėjimu sudrebino puikų L. Westermanno perdavimą gavęs Brandonas Daviesas, mesdamas iš tolimos distancijos subauduotas buvo D. Waltonas – 19:24. Tuomet puikų kamuolio judėjimą tritaškiu iš dešiniojo krašto įformino Thomasas Walkupas, o vos vienas taškas komandas skyrė po taiklių žalgiriečių baudų metimų – 25:26. Po labai ilgos pertraukos kauniečius į priekį 32:29 išvedė 18-mečio R. Jokubaičio sėkmingi epizodai. Prieš didžiąją pertrauką A. White‘o tritaškiui asistavo Artūras Milaknis, taškų kraitį baudos metimu „Betsafe–LKL“ čempionate atsidarė Erikas Venskus, bet pirma rungtynių pusė neišryškino nė vienos komandos pranašumo – 38:37.

Po didžiosios pertraukos į du „Juventus“ tritaškius atsakyti teko D. Waltonui – 41:43. Stringantį puolimą aštriais reidais judino lygybę 47:47 atstatęs D. Waltonas. Tuomet svečiai rinko 8 taškus be atsako ir sunerimęs Š. Jasikevičius kvietė komandą pasitarimui (47:55). Tylą nutraukė prie baudų metimų linijos stojęs T. Walkupas, iš toli iššovė Edgaras Ulanovas, o slalomą per visą aikštelę surengęs A. White‘as į priekį prieš lemiamą rungtynių atkarpą 56:55 jau išvedė žalgiriečius.

Per pirmąsias keturias lemiamo kėlinio minutes Lietuvos čempionai niekaip neatsidarė taškų sąskaitos, o tuo pasinaudoję uteniškiai persvėrė rezultatą 56:59. Galų gale taškų sausrą metimu iš vidutinio nuotolio nutraukė A. White‘as, apie save svarbiu metu priminė B. Daviesas – 63:62. Netaiklų metimą triuškinančiu dėjimu pavertė A. White‘as, o vis labiau ryškėjančiu varžovų nuovargiu naudojosi likus 78 sekundėms šaltakraujiškai iš toli pasižymėjęs L. Westermannas – 70:64. Po pasitarimo savo šou surengė Tomas Dimša, po kurio fantastiško tritaškio bei dėjimo, intriga grįžo visu gražumu (70:69). Rankos nuo baudų metimų linijos nesudrebėjo D. Waltonui, kuris ir uždarė rezultatu 72:69 pasibaigusias pergalingas rungtynes.

„Žalgiris“: A. White‘as 15 (5 atk. kam., 3 per. kam.), D. Waltonas 13 (2 per. kam.), L. Westermannas 10 (4 rez. perd.), T. Walkupas 7 (2 per. kam.), M. Grigonis 6, B. Daviesas 6, R. Jokubaitis 6, E. Ulanovas 5, A. Milaknis 3 (3 per. kam.), E. Venskus 1, L. Birutis 0.

„Juventus“: M. Gebenas 22 (8/13 dvit., 14 atk. kam., 2 blk.), T. Dimša 20 (4/6 trit., 7 rez. perd., 5 atk. kam., 3 per. kam.), M. Runkauskas 6, D. Bičkauskis 6 (4 rez. perd., 3 per. kam.), G. Radzevičius 6.