Mirė ilgametis VDU studijų prorektorius K. Šidlauskas

J. Petronio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Po atkaklios kovos su sunkia liga 2018 m. gruodžio 21 dieną mirė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ilgametis studijų prorektorius Kęstutis Šidlauskas. Kaip praneša VDU, mokslininkas buvo itin nuoširdus, gilus ir inteligentiškas žmogus, smarkiai prisidėjęs prie telekomunikacijos infrastruktūros vystymo Lietuvoje.

K. Šidlauskas gimė 1955 m. vasario 21 d. Kaune. Baigęs Kauno rajono Babtų vidurinę mokyklą, jis mokėsi Kauno politechnikos institute, 1978 metais baigė KPI Automatikos fakultetą ir iki 1980 m. dirbo jame asistentu. Nuo 1980 iki 1990 metų K. Šidlauskas dirbo mokslinį tiriamąjį darbą Lietuvos mokslų akademijos Fizikinių-techninių energetikos problemų institute, 1986 m. apgynė technikos mokslų kandidato disertaciją (1993 m. nostrifikuotas mokslų daktaro laipsnis).

Nuo 1990 metų K. Šidlauskas siejo savo veiklą su VDU – pradžioje kaip mokslo centro „Informatika“ vyresnysis mokslo darbuotojas, vyresnysis dėstytojas, docentas, vėliau – Informatikos fakulteto prodekanas. 2006-2010 metais jis ėjo Informatikos fakulteto dekano pareigas, nuo 2010 iki 2018 metų buvo VDU studijų prorektorius, dvi kadencijas priklausė VDU Tarybai, vėliau buvo VDU Senato narys.

Akademinį darbą K. Šidlauskas dirbo daugiau nei 25 metus – ne tik VDU, bet ir dėstė aspirantams Lietuvos mokslų akademijoje, Kauno technologijos universiteto studentams, užsiėmė moksline tiriamąja veikla. Jo mokslinių interesų kryptys – dinaminių sistemų identifikacija ir adaptyvus valdymas; telekomunikacijų paslaugų kokybės valdymas; informacinių sistemų ir duomenų bazių projektavimas; energetikos infrastruktūros ir informacinių sistemų patikimumas.

K. Šidlauskas / J. Petronio nuotr.

Velionis paskelbė daugiau nei 40 mokslinių publikacijų, yra vadovėlių ir metodinių priemonių mokslinis redaktorius, oponavo 2 daktaro disertacijoms, skaitė virš 20 pranešimų mokslinėse konferencijose Lietuvoje ir užsienyje, dalyvavo tarptautiniuose technologiniuose projektuose, vykdė taikomuosius tyrimus Lietuvoje. Buvo studentų mėgstamas ir gerbiamas dėstytojas – yra parengęs metodinę medžiagą ir dėstęs daugiau nei 15 informacinių technologijų ir telekomunikacijų dalykų įvairių pakopų universitetinių studijų studentams.

K. Šidlauskas 12 metų dirbo įvairiose pareigose UAB „Omnitel“ – bendrovės atstovybės Kaune vadovu, duomenų perdavimo skyriaus vadovo pavaduotoju, tinklo prieigos regiono vadovu, tinklo planavimo skyriaus vadovu, įnešdamas žymų indėlį į interneto ir mobilaus ryšio paslaugų diegimą ir plėtrą Lietuvoje.

Kęstutis buvo laimingai vedęs šeimos žmogus: nepaprastai didžiavosi su žmona Janina užaugintais trimis sūnumis – Vyteniu, Algirdu ir Kęstučiu, didelę savo gyvenimo meilę ir šilumą skyrė anūkams. Taip pat dainavo įvairiuose Kauno miesto choruose.

Atsisveikinimas su K. Šidlausku vyks gruodžio 22 d., šeštadienį, nuo 18 val., VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7). Šv. Mišios bus aukojamos gruodžio 24 d., pirmadienį, 11 val. Nuo 12 val. – išlydėjimas į Petrašiūnų kapines.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaunietis užfiksavo pėsčiųjų elgesį – KET negalioja

Teismas karo policininkams ir kariuomenės instruktoriams švelnus nebuvo – teks susimokėti baudas

Aktualu pardavinėjantiems automobilį: ateityje reikės specialaus numerio

Rekonstrukcija Aleksote pasiekė piką – uždaromas tiltas

Vyriausybė: stojantiesiems į aukštąsias sąlygos bus vienodos

Graikijoje užgimusią svajonę įgyvendino Kaune

Paskelbti mokyklinio lietuvių kalbos egzamino rezultatai: ne visi gali džiaugtis

Pasaulio universitetų reitinge VDU – tarp šalies lyderių

Dvylikametė pagerino 9 metus kaunietei R. Meilutytei priklausiusį rekordą

Neseniai rekonstruotose Kauno gatvėse - naujos kliūtys