Mirė ilgametis VDU studijų prorektorius K. Šidlauskas

J. Petronio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Po atkaklios kovos su sunkia liga 2018 m. gruodžio 21 dieną mirė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ilgametis studijų prorektorius Kęstutis Šidlauskas. Kaip praneša VDU, mokslininkas buvo itin nuoširdus, gilus ir inteligentiškas žmogus, smarkiai prisidėjęs prie telekomunikacijos infrastruktūros vystymo Lietuvoje.

K. Šidlauskas gimė 1955 m. vasario 21 d. Kaune. Baigęs Kauno rajono Babtų vidurinę mokyklą, jis mokėsi Kauno politechnikos institute, 1978 metais baigė KPI Automatikos fakultetą ir iki 1980 m. dirbo jame asistentu. Nuo 1980 iki 1990 metų K. Šidlauskas dirbo mokslinį tiriamąjį darbą Lietuvos mokslų akademijos Fizikinių-techninių energetikos problemų institute, 1986 m. apgynė technikos mokslų kandidato disertaciją (1993 m. nostrifikuotas mokslų daktaro laipsnis).

Nuo 1990 metų K. Šidlauskas siejo savo veiklą su VDU – pradžioje kaip mokslo centro „Informatika“ vyresnysis mokslo darbuotojas, vyresnysis dėstytojas, docentas, vėliau – Informatikos fakulteto prodekanas. 2006-2010 metais jis ėjo Informatikos fakulteto dekano pareigas, nuo 2010 iki 2018 metų buvo VDU studijų prorektorius, dvi kadencijas priklausė VDU Tarybai, vėliau buvo VDU Senato narys.

Akademinį darbą K. Šidlauskas dirbo daugiau nei 25 metus – ne tik VDU, bet ir dėstė aspirantams Lietuvos mokslų akademijoje, Kauno technologijos universiteto studentams, užsiėmė moksline tiriamąja veikla. Jo mokslinių interesų kryptys – dinaminių sistemų identifikacija ir adaptyvus valdymas; telekomunikacijų paslaugų kokybės valdymas; informacinių sistemų ir duomenų bazių projektavimas; energetikos infrastruktūros ir informacinių sistemų patikimumas.

K. Šidlauskas / J. Petronio nuotr.

Velionis paskelbė daugiau nei 40 mokslinių publikacijų, yra vadovėlių ir metodinių priemonių mokslinis redaktorius, oponavo 2 daktaro disertacijoms, skaitė virš 20 pranešimų mokslinėse konferencijose Lietuvoje ir užsienyje, dalyvavo tarptautiniuose technologiniuose projektuose, vykdė taikomuosius tyrimus Lietuvoje. Buvo studentų mėgstamas ir gerbiamas dėstytojas – yra parengęs metodinę medžiagą ir dėstęs daugiau nei 15 informacinių technologijų ir telekomunikacijų dalykų įvairių pakopų universitetinių studijų studentams.

K. Šidlauskas 12 metų dirbo įvairiose pareigose UAB „Omnitel“ – bendrovės atstovybės Kaune vadovu, duomenų perdavimo skyriaus vadovo pavaduotoju, tinklo prieigos regiono vadovu, tinklo planavimo skyriaus vadovu, įnešdamas žymų indėlį į interneto ir mobilaus ryšio paslaugų diegimą ir plėtrą Lietuvoje.

Kęstutis buvo laimingai vedęs šeimos žmogus: nepaprastai didžiavosi su žmona Janina užaugintais trimis sūnumis – Vyteniu, Algirdu ir Kęstučiu, didelę savo gyvenimo meilę ir šilumą skyrė anūkams. Taip pat dainavo įvairiuose Kauno miesto choruose.

Atsisveikinimas su K. Šidlausku vyks gruodžio 22 d., šeštadienį, nuo 18 val., VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7). Šv. Mišios bus aukojamos gruodžio 24 d., pirmadienį, 11 val. Nuo 12 val. – išlydėjimas į Petrašiūnų kapines.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaip per porą dešimtmečių Kaunas tapo pirmuoju miestu Lietuvoje

Savaitgalis sodyboje apkarto: vyrui teko kviesti policiją

Nuo balandžio - nauja kai kurių automobilių registravimo tvarka

Kaune įkurta Lietuvos žurnalistų sąjunga švenčia svarbią sukaktį

Kaune užfiksuotas neįprastas gamtos reiškinys

Stringant pasų išdavimui, tikisi pagalbos iš privačių įmonių

Prieš tikrąją šilumą plūstelės ne itin malonūs orai

Teatro dieną kviečia sugrįžti į 7-ąjį dešimtmetį

„Žalgirio“ arenoje nuskambėjo didžiausias koncertas I. Jankauskaitės karjeroje

Kauniečiai nerimsta: kas vyksta Rasytės gatvėje?