Kaip per Kūčias ir Kalėdas dirbs didieji prekybos centrai?

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pirmąją Kalėdų dieną kažko pritrūkus šventiniam stalui, nulėkti į parduotuvę nebus galimybės – prekybos centrai ir parduotuvės nedirbs. Tuo metu Kalėdų išvakarėse ir antrąją dieną daugelis prekybos centrų veiks pakeistu grafiku.

Prekybininkai pasekė „Norfa“ ir „Lidl“ pavyzdžiu

Prekybos tinklai „Norfa“ ir „Lidl“ per Kalėdas nedirbs jau ne pirmus metus. Šiemet tradicija tęsiama.

„Be to, gruodžio 24 d. visos „Norfos“ dirbs 2 val., o gruodžio 31 d. – 1 val. trumpiau. Kitomis dienomis dirbs įprastu režimu. „Norfos“ savininkai įsitikinę, kad prekyba šventinėmis ir poilsio dienomis turėtų būti ribojama. Tai būtina, nes šventės neturėtų aplenkti ir prekybos sektoriaus darbuotojų“, – komentavo tinklo atstovas spaudai D. Ryliškis.

„Lidl“ parduotuvės per Kūčias dirbs iki 18 val., o šv. Kalėdų dieną neveiks nei viena parduotuvė. Antrą Kalėdų dieną „Lidl“ dirbs nuo 10 iki 19 val.

Panašiu keliu žengia ir „Iki“. „Siekdami, kad mūsų darbuotojai galėtų pasimėgauti šiltomis akimirkomis ir šventine nuotaika, šiais metais priėmėme sprendimą parduotuvių darbuotojams nedirbti pirmąją Kalėdų dieną. Taip pat per Kūčias ir Naujųjų metų išvakarėse bei sausio 1-ąją dieną parduotuvės dirbs trumpiau nei įprastai.

Gamybos ir logistikos procesai šventiniu laikotarpiu nebus nutraukiami, tačiau pamaininiu grafiku dirbantys logistikos darbuotojai Kūčių ir pirmąją Kalėdų dieną dirbs trumpiau“, – komentavo komunikacijos vadovė Berta Čaikauskaitė.

Parduotuvių darbo laikas per Kalėdų šventes / DELFI nuotr.

Tuo metu „Maxima“ nusprendė Kūčių dieną pirkėjų laukti iki 17 val. Šv. Kalėdų dieną parduotuvės nedirbs, o antrąją Kalėdų dieną parduotuvės duris atvers 9 val. ryte ir dieną užbaigs įprastu grafiku.

„Rūpestingai vertiname savo darbuotojų lūkesčius, siekdami užtikrinti jiems darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą. Ne mažiau mums svarbūs ir klientų norai apsipirkti jiems patogiausiu metu ir tinkamai pasiruošti didžiausioms metų šventėms.

Esame nusprendę, kad pirmąją šv. Kalėdų dieną beveik 15 tūkst. lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojų leis laiką su šeima bei artimaisiais – visos „Maximos“ parduotuvės gruodžio 25-ąją nedirbs. Šiems pokyčiams esame pasirengę ir visiems savo klientams užtikriname – darysime viską, kad pasiruošimas didžiosioms metų šventėms vyktų be rūpesčių“, – sakė „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė.

Dauguma „Rimi“ parduotuvių per Kūčias dirbs iki 20 val., tik kelios parduotuvės iki 17–19 val. Per Kalėdas „Rimi“ nedirbs, o gruodžio 26 d. dirbs iki 20 val.

„Prieš žiemos šventes „Rimi“ turime labai gražią tradiciją, kuomet biuro darbuotojai ateina dirbti į parduotuves ir imasi sau neįprastų darbų: daro kalėdinių dekoracijų išstatymus, sveria ir pakuoja kūčiukus, padeda kepykloje ar bendrauja su pirkėjais.

Na, o šiam intensyviam laikotarpiui pasibaigus mes visi drauge atsitrauksime nuo darbų ir kursime kalėdinę nuotaiką jau savo šeimų ir artimiausių žmonių apsuptyje – pirmąją Šv. Kalėdų dieną su šeimomis ir artimaisiais leis visi mūsų prekybos tinklo darbuotojai“, – teigė „Rimi“ viešųjų ryšių vadovė Giderė Buivydienė.

Uždari bus ir didieji prekybos bei pramogų centrai

Pirkti paskutiniųjų kalėdinių dovanų negalėsite ir prekybos bei pramogų centruose. Tą galėsite spėti padaryti nebent per Kūčias. Pirmąją Kalėdų dieną šalies „Akropoliuose“ neveiks ne tik parduotuvės, bet ir restoranai, kavinės ar pramogų vietos.

Gruodžio 24-ąją, Kūčių dieną, „Akropoliai“ užsidarys gerokai anksčiau nei įprasta – jau 17 val. Antrąją Kalėdų dieną, gruodžio 26-ąją, „Maxima XXX“ ir „Eurovaistinės“ visuose „Akropoliuose“ ir darbą pradės vėliau nei įprastai – 9 val. ryto. Visos kitos parduotuvės bei paslaugų teikėjai darbą, kaip visada, pradės 10 val. ryto ir dirbs įprastu ritmu.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Kaune projektuotojų išmonei ribų nėra: šviesoforą užstatė ženklais

Ralyje „Aplink Lietuvą 2019“ prezidento taurę iškovojo ekipažas iš Kauno

Paaiškėjo, kada Kauno žvėriui tikimasi suteikti kūną

10 gražiausių žalgiriečių epizodų draugiškose rungtynėse

Į „Romuvą “ sugrįžta tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis

Atsako advokatė: ar už pertraukas darbo metu gali būti mokamas atlyginimas?

Sprendimą apskundusi Mongolo našlė iš H. Daktaro nieko nepešė

Tarptautinis šokių festivalis „Aura“ perrašys mišių tradicijas

„BMW“ savininkams Kaune atėjo juodos dienos

I. Šimonytė neteko ilgus metus sirgusios mamos