Dovana „Žalgirio“ gerbėjams – pergalė prieš „Maccabi“ (atnaujinta) | Kas vyksta Kaune

Dovana „Žalgirio“ gerbėjams – pergalė prieš „Maccabi“ (atnaujinta)

R. Tenio nuotr.

Dvigubą savaitę Eurolygoje išgyvenę Kauno „Žalgirio“ vyrai sausakimšoje Kauno „Žalgirio“ arenoje užtikrintai 80:73 pranoko renesansą išgyvenančius Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkus.

Nuo pat pirmųjų minučių savo raumenis po krepšiu demonstravo Brandonas Daviesas, pastarojo staigų ir tikslų perdavimą tolimu šūviu iš krašto pavertė Edgaras Ulanovas – 7:5. Užstrigusį kauniečių puolimą dar vienu tritaškiu žadino E.Ulanovas, minimalų pranašumą 12:11 grąžino Aaronas White‘as. Kėlinio pabaigoje taškų sąskaitą atsidarė prie baudų metimų linijos stoję Derrickas Waltonas ir jaunasis Rokas Jokubaitis, tačiau trijų taškų vertės metimu pirmą dešimties minučių atkarpą uždarė rezultatą 16:16 lyginę svečiai.

Antrasis kėlinys startavo triukšmo bombą susprogdinusiu A.White‘o dėjimu, solidžiu žaidimu „Žalgirį“ priekyje 22:20 palaikė B.Daviesas. Dar geresnės nuotaikos tribūnose įsivyravo po sėkmingų Artūro Milaknio epizodų, kurių dėka žalgiriečiai pavojingai atsiplėšė – 29:22. Kolektyvią Lietuvos čempionų gynybą varžovai įveikė tik desperatišku metimu per rankas paskutinę sekundę, o pranašumą jau iki 36:25 augino Thomasas Walkupas, kovingumu šį vakarą nesiskundęs E.Ulanovas ir iš toli dar kartą driokstelėjęs A.Milaknis. Kėliniui baigiantis dėjimu krepšį sudrebino B.Daviesas, bet tolimų metimų vedini „Maccabi“ krepšininkai kiek stabilizavo situaciją – 39:33.

Antrą rungtynių pusę atidarė puikus E.Ulanovo perdavimas B.Davieso dėjimui, čia pat rekordinę persvarą atstatė pražangos nesulaikytas T.Walkupas – 44:33. Tuomet puolime sužibėjo A.White’as, tris baudas iš trijų realizavo atstumą iki 51:38 didinęs D.Waltonas. Gero perdavimo sulaukęs E.Ulanovas svečius baudė jau trečiuoju tolimu šūviu, savąsias oro linijas užkūrė A.White’as – 56:42. Tiesa, sudėtingus metimus paskutinėmis atakos sekundėmis susimetę varžovai ginklų nesudėjo ir greitai rėžė deficitą (56:47). Po pasitarimo svarbų tritaškį švystelėjo A.Milaknis, tačiau „Maccabi“ krepšininkai prieš lemiamą rungtynių atkarpą artėjo iki 59:53.

Svečiam iš Izraelio kylant į dar vieną šturmą, jį taikliais tritaškiais slopino prabilęs Leo Westermannas, A.Milaknis ir D.Waltonas – 68:57. Netrukus D.Waltonas surengė įspūdingą ataką A.White‘o skrydžiui, šaltus nervus demonstravo tris kėlinius pratylėjęs L.Westermannas – 73:62. Sparčiai tirpstant rungtynių laikui žalgiriečiai vis dar negalėjo jaustis ramūs dėl mačo baigties, kadangi pranašumas sumenko iki 74:67. Ant bedugnės krašto svečius stūmė dar vieną tolimą bombą paleidęs L.Westermannas – 77:67. Per likusį laiką pergalę rezultatu 80:73 įtvirtino taiklūs E.Ulanovo ir L.Westermanno baudų metimai.