Kristus yra tikras kaunietis?

R.Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Humoro jausmas dar niekam nepakenkė, ypač per šventes. Kaunietis žurnalistas Arūnas Dambrauskas turi savitą pasaulio ir Kauno matymo kampą, o savo istorijas vadina iš serijos „ne tarp kito“.

Kauno Kristaus prisikėlimo bazilikoje maždaug 7 metų vaikas mamos paklausė, ar čia prisikėlė Jėzus Kristus. Negirdėjau, ką jam paaiškino, bet pagalvojau, kad klausimas logiškas. Juk Šiluvoje yra Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčia, nes, anot legendos, čia yra apsireiškusi Dievo Motina.

Pasvarčiau, ką būtų galima paaiškinti vaikui, paklaususiam apie Žaliakalnyje prisikėlusį Kristų. Turbūt reikėtų kalbėti apie Aukščiausiojo visuotinumą. Apie tai, kad jis tiek pat yra Žaliakalnio prisikėlimo bazilikoje, kiek ir Vatikano Šventojo Petro bazilikoje ar kokioje nors Pilviškių bažnytėlėje.

Todėl, kalbant iš esmės, galima sakyti, kad Kristus prisikėlė Žaliakalnyje. Arba, kad Kristus tam tikra prasme buvo kaunietis. O gal dzūkas? Bet gabūt suvalkietis nuo Marijampolės. Čia jau turbūt piktžodžiaujame ir per daug sau leidžiame? Tačiau neskubėkime savęs teisti ir pasikliaukime Aukščiausiojo universalumu ir gerumu. Gal nenumes mums už tai plytos ant pakaušio, kokiame nors Žaliakalnio skersgatvyje.

Gruodžio 2 dieną prasidėjo advento laikotarpis – katalikai laukia Nuodėmių Atpirkėjo gimimo. Prisipažinkime: kalėdinių nuolaidų šurmulio triukšmingai lydimas advento laikotarpis labiau primena Apsipirkėjo šventę. Realybė yra tokia, kad mūsų gyvenime Atpirkėjas atsidūrė didžiojo brolio Apsipirkėjo šešėlyje. Bet net ir tokioje realybėje, tikėtina, Aukščiausiasis yra ir Žaliakalnyje, ir Šančiuose, ir Vilijampolėje. Žodžiu,  tikras kaunietis.

11 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Atsako advokatė: ką daryti norint priimti palikimą nepilnamečio vardu?

Po gaivesnio savaitgalio - dar viena karščio banga

Sveikatingumo diena Kaune: šūsnis pramogų ir gyvybiškai svarbios pamokos

Perkėloje pasikeitė tvarka: iš Kauno važiuojantiems autobusams - jokių išimčių

Kaunas: kine, iš paukščio skrydžio, o gal detalėse?

Automobilių parkavimo ypatumai Kaune: kur noriu, ten stoviu?

Mokslo metų mama laukia su siaubu: kainos šokiravo

Kaune įsikūrusiame didžiausiame Lietuvos rožyne - žydėjimo pikas

Nelaimė Kulautuvoje: Kauno pareigūnas važiuodamas dviračiu sužalojo mažametį

Gedulo ir vilties dieną - masinė iniciatyva suvienijo visą Lietuvą