Kristus yra tikras kaunietis?

R.Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Humoro jausmas dar niekam nepakenkė, ypač per šventes. Kaunietis žurnalistas Arūnas Dambrauskas turi savitą pasaulio ir Kauno matymo kampą, o savo istorijas vadina iš serijos „ne tarp kito“.

Kauno Kristaus prisikėlimo bazilikoje maždaug 7 metų vaikas mamos paklausė, ar čia prisikėlė Jėzus Kristus. Negirdėjau, ką jam paaiškino, bet pagalvojau, kad klausimas logiškas. Juk Šiluvoje yra Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčia, nes, anot legendos, čia yra apsireiškusi Dievo Motina.

Pasvarčiau, ką būtų galima paaiškinti vaikui, paklaususiam apie Žaliakalnyje prisikėlusį Kristų. Turbūt reikėtų kalbėti apie Aukščiausiojo visuotinumą. Apie tai, kad jis tiek pat yra Žaliakalnio prisikėlimo bazilikoje, kiek ir Vatikano Šventojo Petro bazilikoje ar kokioje nors Pilviškių bažnytėlėje.

Todėl, kalbant iš esmės, galima sakyti, kad Kristus prisikėlė Žaliakalnyje. Arba, kad Kristus tam tikra prasme buvo kaunietis. O gal dzūkas? Bet gabūt suvalkietis nuo Marijampolės. Čia jau turbūt piktžodžiaujame ir per daug sau leidžiame? Tačiau neskubėkime savęs teisti ir pasikliaukime Aukščiausiojo universalumu ir gerumu. Gal nenumes mums už tai plytos ant pakaušio, kokiame nors Žaliakalnio skersgatvyje.

Gruodžio 2 dieną prasidėjo advento laikotarpis – katalikai laukia Nuodėmių Atpirkėjo gimimo. Prisipažinkime: kalėdinių nuolaidų šurmulio triukšmingai lydimas advento laikotarpis labiau primena Apsipirkėjo šventę. Realybė yra tokia, kad mūsų gyvenime Atpirkėjas atsidūrė didžiojo brolio Apsipirkėjo šešėlyje. Bet net ir tokioje realybėje, tikėtina, Aukščiausiasis yra ir Žaliakalnyje, ir Šančiuose, ir Vilijampolėje. Žodžiu,  tikras kaunietis.

11 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaune lankysis vienas svarbiausių Rusijos saugumo ekspertų iš Didžiosios Britanijos

Dėl gaisro evakuojama Kauno autobusų stotis

Jau greitai Kauno LEZ teritorijoje prasidės naujos skirtingų lygių sankryžos įrengimo darbai

Keliuose dirba policija ir medikai: magistralėje dvi masinės avarijos (papildyta)

Netikrame puslapyje internete – šauktinių sąrašai: apsigauti galėjo ne vienas

Savaitgalio renginių apžvalga: nuo atrakcijų su gyvūnais iki vidurnakčio maudynių Nemune

Po automobilių susidūrimo Draugystės gatvėje - sužalotas žmogus

Žinomus kauniečius sukrėtė istorinio „Metropolio“ Laisvės alėjoje fasado pokyčiai

Aliarmas vairuotojams – keliai virsta čiuožykla

Kaunietis A. Gelažninkas Dakare raškė aukščiausią vietą Lietuvos istorijoje