Įtemptoje kovoje varžęsis „Žalgiris“ neatlaikė – pralaimėjo vokiečių komandai

Zalgiris.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno „Žalgiris“ penktadienio vakarą laikė svarbų egzaminą Vokietijoje. Žalgiriečiai auksiniame Miunchene, kuriame 1999 metais iškovojo Eurolygos trofėjų, kovėsi su turnyro lentelės kaimynu „Bayern“  ir pralaimėjo 84:88.

Nors mačą šešiais Brandono Davieso taškais pradėjo „Žalgiris“ (2:6), netrukus bavarai pateikė savo atsakymą, laimėjo atkarpą 9:0 ir pabėgo į priekį – 11:6. Antrame ketvirtyje ėmė siausti „Bayern“ lyderis Derrickas Williamsas, surinkęs 16 taškų vien per pirmą rungtynių pusę. Tiesa, rekordinė 12 taškų šeimininkų persvara (35:23) iki didžiosios pertraukos neišsilaikė – 46:38.

Įspūdingai trečią kėlinį pradėję svečiai žaibiškai panaikino deficitą ir netgi persvėrė rezultatą savo naudai (46:47), tačiau atsikvošėję vokiečiai liko konkurencingi – 63:61. Lemiamame ketvirtyje užvirė kova taškas į tašką. Visgi net 27 taškus suvertusio Derricko Williamso vedami bavarai kėlinio viduryje spurtavo 10:0 ir atitrūko 73:65 bei išlaikė pergalingą atstumą iki pat finalinės sirenos – 88:84.

Penktadienį kauniečiams Miunchene negalėjo padėti susižeidę Nate’as Woltersas (vid. 14,3 tšk.) ir Antanas Kavaliauskas (vid. 7,4 tšk.), tačiau į komandos gretas pagaliau sugrįžo kapitonas Paulius Jankūnas, nežaidęs beveik mėnesį.

„Audi Dome“ arenoje „Žalgirį“ palaikė apie tris šimtus lietuvių – tai kol kas rekordinis žaliai-baltų gerbėjų skaičius išvykoje šį sezoną.

Triumfą Bavarijoje, kuriam balandį sukaks 20 metų, puikiai mena du dabartinio „Žalgirio“ trenerių štabo nariai – Šarūno Jasikevičiaus asistentai Darius Maskoliūnas ir Tomas Masiulis, patys svariai prisidėję prie vienos skambiausių žaliai-baltų pergalių istorijoje.

Praėjusį sezoną žalgiriečiai su tuomečiu Vokietijos čempionu Bambergo „Brose“ pasidalino po pergalę – 88:84 ir 86:93.