R. Meilutytė vėl tarp greičiausių – pasaulio čempionate iškovojo medalį | Kas vyksta Kaune

R. Meilutytė vėl tarp greičiausių – pasaulio čempionate iškovojo medalį

delfi.lt 2018/12/12 14:48
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Kinijoje vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate trumpame (25 m) baseine Rūta Meilutytė 50 m plaukimo krūtine rungties finale finišavo antra ir iškovojo sidabro medalį. Iš Kauno kilusi sportininkė distanciją įveikė per 29,38 sek.

Auksą iškovojo sezono lyderė ir pasaulio rekordininkė Alia Atkinson – 29,05 sek., trečiąją vietą užėmė italė Martina Carraro (29,59 sek.). Finale varžėsi 8-ios plaukikės.

Už antrąją vietą lietuvei atiteko 8 tūkst. JAV dolerių premija. Primename, kad antradienį vykusiame pusfinalyje Rūta užėmė trečiąją vietą, 50 metrų krūtine nuplaukusi per 29,80 sek.

Geriausią rezultatą pusfinalyje pasiekė jamaikietė Alia Atkinson (29,54 sek.). Antrąją vietą užėmė asmeninį rekordą pagerinusi italė Martina Carraro (29,79 sek.). Atrankoje R. Meilutytė užfiksavo geriausią laiką – 29,56 sek.

Šios rungties pasaulio rekordas priklauso pasaulio čempione tapusiai A. Atkinson – 28.56 sek. Jį atletė pasiekė šiemet spalį pasaulio taurės etape Vengrijoje.

2014 ir 2012 metais pasaulio čempionatuose R. Meilutytė šioje 50 m plaukimo krūtine rungtyje iškovojo aukso medalius. Katare 2014 m. vykusiose pirmenybėse finale nuotolį Rūta įveikė per 28,84 sek., 2012 m. Stambule – per 29.44 sek.

Beje, Rūta 2014 m. pasiekė pasaulio čempionatų rekordą, kuris šiemet liko nepagerintas – prieš ketverius metus pusfinalyje ji finišavo per 28,81 sek. R. Meilutytė Kinijoje dar startuos 100 m krūtine, 100 m laisvuoju stiliumi ir 100 m kompleksinio plaukimo rungtyse.

Tuo metu jau antrą pasaulio čempionato medalį trečiadienį užsikabino Danas Rapšys, 200 m plaukimo laisvu stiliumi finale finišavęs antras ir pasidabinęs sidabro medaliu.

Permainingame finale Danas pirmoje distancijos pusėje nesiveržė į lyderių gretas, tačiau prieš finišą sparčiai didino tempą, visgi iki aukso šiek tiek pritrūko, lietuvio rezultatas – 1.41,78 min.

Nugalėjo nuo pirmų metrų išsiveržęs amerikietis Blake’as Pieroni – 1.41,49 min., o bronza atiteko australui Alexanderiui Grahamui (1.42,28). Už antrąją vietą D. Rapšiui atiteko 8 tūkst. JAV dolerių premija.

Primename, kad antradienį prasidėjusiose pirmenybėse Inos Paipelienės auklėtinis D. Rapšys iškovojo auksą 400 m laisvu stiliumi plaukimo rungtyje. Panevėžiečio laukia dar du startai – 100 m laisvu stiliumi ir 200 m plaukimo nugara rungtyse.