D. Rapšio rankose – pasaulio čempionato auksas | Kas vyksta Kaune

D. Rapšio rankose – pasaulio čempionato auksas

delfi.lt 2018/12/11 21:37
D. Rapšio „Facebook“ puslapio nuotr.

Kinijoje vykstančiame pasaulio plaukimo trumpame baseine (25 m) pirmąjį medalį – auksinį – iškovojo Danas Rapšys, kuris antradienį 400 m plaukimo laisvu stiliumi finale nuotolį įveikė pirmas.

Jo rezultatas – 3.34,01 min. Tai naujas Lietuvos ir pasaulio čempionatų rekordas ir geriausias pasaulyje sezono rezultatas. Lietuvos rekordą Danas pagerino 2,64 sek., o planetos pirmenybių – 0,31 sek.

D. Rapšio plaukimo rezultatai / Stopkadras

Nuo pat starto baseine dominavęs Inos Paipelienės auklėtinis antrąją vietą užėmusį norvegą Henriką Christianseną aplenkė net 2,63 sek. Trečias liko italas Gabriele Detti (3.37,54).

Anksčiau D. Rapšys 400 m distancijoje nebuvo iškovojęs apdovanojimų svarbiausiose varžybose. Finale varžėsi aštuoni plaukikai.

Beje, lietuvio pasiektas rezultatas – trečias geriausias istorijoje laikas šioje rungtyje. Visų laikų geriausi rezultatai (400 m plaukimo laisvu stiliumi distancijoje):

1. Yannick Agnel (Prancūzija), 3:32.25
2. Paul Biedermann (Vokietija), 3:32.77
3. Danas Rapsys (Lietuva), 3:34.01
4. Peter Bernek (Vengrija), 3:34.32
5. Grant Hackett (Australija), 3:34.58

23-ejų metų panevėžietis pirmas buvo ir atrankoje, antradienį ryte distanciją įveikė per 3 min. 36,65 sek. ir net 3,92 sek. pagerino sau pačiam nuo 2017 metų priklausiusį šalies rekordą.

Šios rungties pasaulio rekordas priklauso prancūzui Yannickui Agnel – 3:32,25 min., jis pasiektas 2012 m. Prancūzijos čempionate (trumpo nuotolio baseine).

D. Rapšys pirmąkart iškovojo pasaulio čempionato medalį, iki šiol visi svariausi apdovanojimai – iš Senojo žemyno pirmenybių. Už pergalę Kinijoje jam atiteko 10 tūkst. JAV dolerių.

D. Rapšys tuoj po pergalingo finišo / FINA „Twitter“ paskyros nuotr.

Iki šiol planetos čempionatuose trumpo nuotolio baseine medalius buvo iškovojusi tik Rūta Meilutytė (2012, 2014 m.) bei Simonas Bilis (2016 m.). Danas šiame pasaulio čempionate varžysis dar trijose rungtyse: 100 m ir 200 m nuotoliuose laisvu stiliumi bei 200 m nugara.

Pasveikino Prezidentė

Auksą iškovojusį plaukiką pasveikino Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji pabrėžė, kad plaukikas padovanojo Lietuvai įspūdingą pergalę, kuri yra didelis visų sportininko pastangų įvertinimas, kartu įrašantis mūsų šalies vardą į pasaulio sporto istoriją.

Dėkodama R. Rapšiui už laimėjimą, šalies vadovė palinkėjo kuo geriausių sporto rezultatų ateityje, naujų išsikeltų tikslų ir ištvermės jų siekiant.