Kaune duris atvėrusioje „Bobo Gallery“ erdvėje pristatytas kosminis aksesuaras šiuolaikiniam žmogui

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Artėjant žiemos šventėms gruodžio 6 d. Kaune, naujoje „Bobo Gallery“ erdvėje, vienai dienai įsikūrė du kūrėjai – dizaineris Giedrius Paulauskas ir juvelyras Silvijus Martinėlis. Visai neseniai Vilniuje pristatę bendros kūrybos rezultatą – odinę apyrankę su meteoritiniu užsegimu, kūrėjai sukvietė kauniečius, ir ne tik, iš arčiau susipažinti su šia kosmine naujiena bei su kitais jų darbais.

Pop-up ekspozicijos centre – du kartus aplink riešą vyniojama rankų darbo apyrankė, įkvėpta Antrojo pasaulinio karo kareivio naudotos amunicijos ir papildyta kosminiu meteorito metalu.

Meteoritas pasižymi originaliu raštu, vidmanšteto struktūra, kuri išryškėja pačiu paskutiniu gamybos momentu ir ant kiekvienos apyrankės yra unikali tarsi piršto antspaudas. Apyrankes puošia du skirtingi meteoritai: Seymchan, randamas Rusijoje, Magadano regione, pasižymintis tapybines linijas primenančiu raštu, bei Muonionalusta meteoritas, laikomas vienu seniausiai pasiekusių žemę iš žmogaus rastų ir ištirtų meteoritų, bei pasižymintis smulkiu geometrinių linijų piešiniu.

Visą dieną vykusioje pop-up ekspozicijoje svečiai ne tik apžiūrinėjo, bet ir matavosi, puošėsi „Martinėlis & Co“ juvelyrikos namų papuošalais. Juose didžiausios priešingybės randa harmoniją: klasikinės ir prabangios medžiagos derinamos su meteoritu, o klasikinės ir laiko patikrintos formos – su dabartinėmis tendencijomis.

Svečiai turėjo retą progą iš arti apžiūrėti ir rankose paturėti tikrus meteoritus – dangaus kūnus, susiformavusius kosmose ir prieš tūkstančius metų pasiekusius žemę, bei iš paties Silvijaus Martinėlio lūpų išgirsti, kuo gi tas meteoritas toks įdomus ir unikalus, kad net verta juo puoštis, bei kokios gamybinės paslaptys slypi už prabangios juvelyrikos.

G. Paulauskas / Organizatorių nuotr.

„Bobo Gallery“ pristatytos odinės apyrankės su meteoritiniu užsegimu bendraautorius – dizaineris Giedrius Paulauskas – jaunosios kartos Lietuvos drabužių kūrėjas, kurio darbų tarpe šiuolaikinio „miesto kario“ uniforma „GP-KIT” ir istoriniai tyrinėjimai.

Pop-up metu buvo pristatytas šis „išlikimo paketas” – universali šiandieninio miesto „kario“ ekipuotė – uniforma vyrui, kuris kas rytą į miestą, į darbą, į susitikimus eina kaip į kovą. Pagrindinė „GP -KIT“ idėja – maskuojantis ir tuo pat metu iš minios išskiriantis šiuolaikinio miesto kamufliažas harmoningam, moderniam „kariui“.

S. Martinėlis / Organizatorių nuotr.

Dažnai dizainerių darbus galima rasti tik jų studijose, kurios kartais labai įpareigoja, ar internete, kur gaminį gali įvertinti tik iš nuotraukų. Tiek S. Martinėlis, tiek G. Paulauskas vertina tiesioginį, tikrą kontaktą su žmogumi ir asmeninį dėmesį.

Tad, pop-up formatas kūrėjams – gera proga plačiau save pristatyti, o svečiams asmeniškai pabendrauti su kūrėjais mažiau įpareigojančioje aplinkoje bei gyvai išvysti ir prisiliesti prie dėmesį traukiančių kūrinių.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Aktualiausia

Naujausios žinios

„Kaunas Jazz 2019“ kviečia į pasaulinio garso atlikėjų pasirodymus

Šiltu oru besimėgaujantys kauniečiai pademonstravo išskirtinį stilių (foto)

Įžūliems pažeidėjams prabangių automobilių Kaune nereikia

Susidūrimas VI forto žiede: stoja eismas

Neatlaikęs gūsingo vėjo Kaune nuvirto medis

Kaune evakuota „Hyper Maxima“ (papildyta)

Šuns dienos proga - Kauno pareigūnų dėmesys keturkojams

Traumą patyręs „Fenerbahče“ puolėjas atsidūrė Kauno ligoninėje

Įspėjimas: Lietuvos link nuo Baltarusijos slenka dūmai

Praeivis neliko abejingas: Kaune išgelbėtas padegtas automobilis