Pasaulyje pripažintas darbdavys talentų randa Kauno universitetuose

Įmonės archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nuolatinės galimybės tobulėti, aiškus karjeros kelias, lanksčios darbo sąlygos ir draugiški kolegos – taip darbo aplinką tarptautinėje profesinių paslaugų bendrovėje „EY“ apibūdina Kauno komandoje dirbantys darbuotojai. Visame pasaulyje žinoma konsultacijų bendrovė sulaukia daug Kauno studentų ir iš užsienio sugrįžusių jaunuolių dėmesio, o ir pati laikinojoje sostinėje aktyviai bendrauja su universitetais, ieško geriausių kandidatų apmokamai praktikai ir darbui. „EY“ komandos nariais tapę žmonės žino, kad jie įgaus ne mažiau žinių ir įgūdžių, negu dirbdami Londone, Ženevoje ar Melburne.

„EY“ atrankų vadovė Rasvydė Gustaitė sako, kad Kaune įkurti nuotolines darbo vietas ir burti specialistų komandą imta prieš metus, nes mieste ėmė sparčiai kurtis didelės tarptautinės kompanijos, gamybos, IT ir kitų sektorių bendrovės, kurioms jau dabar reikia kokybiškų teisinių, finansinių ir kitų konsultavimo paslaugų.

Šiuo metu iš Kauno dirba daugiau negu 20 apskaitos ir finansų specialistų, kurie įsitraukia į bendrus projektus su kolegomis Vilniuje, taip pat turi galimybę profesinę veiklą derinti su studijomis universitete. Pasak pašnekovės, jeigu miestas taip sparčiai plėtosis ir toliau, tokio profilio specialistų, kokie dirba „EY“, Kauno verslo ekosistemoje reikės vis daugiau.

Karjera – nuo apmokamos praktikos

„Patogi miesto infrastruktūra ir universitetai, kurie ugdo aktyvią jaunąją kartą – akivaizdūs, Kauno privalumai“, – sako „EY“ atrankų vadovė, kasdien bendraujanti su daugybe potencialių darbuotojų. Studentai iš Kauno technologijos universiteto, Vilniaus universiteto Kauno fakulteto, Vytauto Didžiojo universiteto ir kitų aukštųjų mokyklų nuolat domisi galimybėmis įgyti praktikos ar gauti darbą ne pilnu etatu.

„Dažniausiai darbas „EY“ vilioja su finansais ir ekonomika susijusias specialybes įgijusius universitetų absolventus, tačiau pastaraisiais metais ryškėja ir informacinių technologijų, inžinerijos bei matematikos mokslus pasirinkusių specialistų poreikis, todėl sudarome galimybes ir tokį išsilavinimą įgijusiems ar jo siekiantiems žmonėms prisijungti prie mūsų. Kalbamės su visais, svarbiausia, kad jaunas ir karjerą pradedantis žmogus būtų motyvuotas – trokštantis sužinoti ir išmokti kuo daugiau“, – pasakoja R. Gustaitė.

Darbu „EY“ itin aktyviai domisi Kauno studentai / Įmonės archyvo nuotr.

Anot pašnekovės, studentai iš Kauno yra ambicingi, atkaklūs ir smalsūs: „Per pokalbius su jaunaisiais talentais vis dažniau išgirstame, kad jie nori ne tik įsitvirtinti Kaune, bet yra pasiryžę siekti aukščiau – išplaukti į tarptautinius vandenis ir, pavyzdžiui, pasekti buvusios „EY“ partnerės Lietuvoje Vaidos Lapinskienės pėdomis, kuri šiemet tapo „EY“ Azijos ir Ramiojo vandenyno apskaitos paslaugų padalinio vadove, atsakinga už buhalterinės apskaitos, užmokesčio administravimo, ataskaitų paslaugas ir verslo plėtrą tokiose šalyse kaip Kinija, Australija, Pietų Korėja, Singapūras.

Profesionalo žinios įgyjamos ir įgūdžiai susiformuoja per tam tikrą laiką, kurį žymi „EY“ darbuotojo karjeros kelias. Nemažai kolegų jį pas mus pradėjo būtent nuo apmokamos praktikos ir vėliau kryptingai auga iki konsultanto, vyr. konsultanto, vėliau – vadovo ar net partnerio. Karjeros perspektyvos yra viena iš priežasčių, kodėl tęsti karjerą „EY“ renkasi net apie 80 proc. studentų, bendrovėje atlikusių tokią praktiką.“

Vertinga patirtis ir karjeros tramplinas

Vienodai aukštus paslaugų standartus visose šalyse užtikrinanti bendrovė „EY“ trečius metus iš eilės užėmė lyderio pozicijas tarp patraukliausių pasaulio darbdavių – profesinių paslaugų įmonių kategorijoje užėmė pirmąją vietą pagal „Universum Global“ skelbiamą reitingą. Tarptautinė bendrovė savo organizacijos kultūrą aktyviai puoselėja ir Vilniuje, ir Kaune.

„Nuolatinis mokymasis ir tobulėjimas – mūsų organizacijos stiprybė ir vertybė. Kai kiekvienas kolega dėl bendro tikslo gali įveikti „ekstrą mylią“, komanda įgyja didelę jėgą. Taigi organizacija tiek lokaliu, tiek tarptautiniu mastu nuolat dalijasi patirtimi ir geriausia veiklos praktika, organizuoja mokymus. Vien per pirmuosius darbo „EY“ metus darbuotojams skiriama net 500 valandų mokymuisi“, – pastebi R. Gustaitė, pati bendrovėje dirbanti jau beveik 5 metus.

Pasak jos, net visai neseniai prie komandos prisijungę darbuotojai vyksta į mokymus, organizuojamus Baltijos šalių mastu. Pagal tobulėjimo intensyvumą, 2–3 metai, praleisti „EY“, prilygsta 5–6 metams, praleistiems dirbant kitose įmonėse, kuriose konsultacinė patirtis kaupiama lėčiau, o skirtingų projektų – mažiau.

„EY“ Lietuvoje vysto ir profesinių mentorių – karjeros patarėjų – programa. Jos tikslas – padėti naujiems kolegoms greičiau suvokti ir perimti įmonės vertybes, taisykles ir bendras nuostatas, padėti žmonėms keltis profesinius ir tobulėjimo tikslus bei jų siekti, lanksčiai derinti studijas ir darbą, jei to reikia ir pan. Ilgiau bendrovėje dirbantys žmonės tampa mažiau patirties turinčių kolegų karjeros bičiuliais ir padeda jiems greičiau gauti reikiamus atsakymus, pataria ir konsultuoja jų karjeros pradžioje.

Skatina sugrįžti į Lietuvą

R. Gustaitė jau nesistebi, kai sulaukia laiško arba skambučio iš užsienyje studijuojančių lietuvių, kurie nori grįžti į Lietuvą ir darbo ieško būtent toje srityje, kurioje lyderiauja „EY“.

„Dauguma kandidatų supranta, kad pas mus gaus tokių projektų ir klientų, kokių negautų niekur kitur. Studentus įkvepia ir žavi galimybė iš arti pamatyti, kaip veikia didelis tarptautinis verslas, kaip sąveikauja skirtingi elementai ir veikia sprendimų priėmimo mechanizmas, koks vaidmuo tenka tokioms organizacijoms kaip „EY“, – pasakoja personalo specialistė.

Bendrovės duomenimis, apie 20 proc. per pastaruosius metus priimtų naujų darbuotojų Vilniuje ir Kaune yra į Lietuvą grįžę užsienio universitetų studentai.

„Pagal tyrimų ir konsultacijų bendrovė „Universum Global“ naujausius duomenis, studentų akyse „EY“ patraukliausių pasaulio darbdavių reitinge užima trečią poziciją po „Google“ ir „Goldman Sachs“. Tikime, kad puikus pasaulinis įvaizdis bendrovei pasitarnauja ir Lietuvos kontekste.

Be to, siekiame pateisinti geidžiamo darbdavio titulą, todėl įsiklausome į tai, kas svarbiausia į darbo rinką žengiantiems jauniems specialistams – nuolatinis tobulėjimas, patraukli darbo aplinka, inovatyvi darbo metodika, aiški karjeros perspektyva ir plačios galimybes. Panašu, kad pateisiname lūkesčius, nes mus renkasi energingi, ryžtingi ir ambicijų nestokojantys studentai“, – pokalbį užbaigia R. Gustaitė.

Profesinių paslaugų bendrovė „EY“ yra audito, mokesčių, apskaitos, teisinių, valdymo ir įmonių sandorių konsultacijų paslaugų lyderė Baltijos šalyse. Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje „EY“ vienija daugiau nei 600 specialistų. Bendrovė priklauso tarptautiniam „EY“ tinklui, kuris veikia daugiau kaip 150-yje pasaulio šalių.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Į Žiegždrius išskubėjo gausios ugniagesių pajėgos – pastatas dega atvira liepsna

Seime kyla aršios diskusijos: vietoj apskričių nori formuoti penkis regionus

Netoli Kauno motociklininkas skriejo beveik tris kartus greičiau nei leidžiama

Kaunas tarė „Ačiū, Lietuva!“ – miestą užliejo muzikos ir teatro pasirodymai

Kauniečiai dalinasi džiugiomis žiniomis: vėl atsidarė legendinė „Spurginė“

Korupcijos byloje įtariamam Kauno advokatui skirtos švelnesnės kardomosios priemonės

Kauno „Akropolyje“ pradeda veikti „Kakės Makės pasaulis“

Dėl karantino atšaukimo Lietuva neatitinka vieno iš keturių rekomendacinių kriterijų

Specialistų išvados: Nemunas neatitinka vandens kokybės reikalavimų

Švelninama saviizoliacija: iš užsienio grįžę asmenys galės nuo izoliacijos vietos nutolti per kilometrą