„Žalgiris“ džiaugiasi antra pergale namuose – įnirtingoje kovoje nugalėjo „Olympiacos“ | Kas vyksta Kaune

Pavyzdingai antrą rungtynių pusę sužaidę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai vienuoliktajame Eurolygos ture savų žiūrovų akivaizdoje 83:75 (19:29, 21:19, 20:11, 23:16) patiesė Pirėjo „Olympiacos“ komandą.

Mačą „Žalgiriui“ atidarė klaidinamų judesių tiradą po krepšiu pademonstravęs Antanas Kavaliauskas, du drąsius reidus atliko Marius Grigonis, bet svečius į priekį tempė net tris tolimus šūvius suleidęs Georgios Printezis – 8:11. Prie užtikrintai baudos aikštelėje rungtyniavusio A. Kavaliausko prisijungė šešis taškus pelnęs Brandonas Daviesas, tačiau G. Printezio žvaigždė spindėjo visu gražumu ir išlaikė Pirėjo krepšininkus priekyje rezultatu 16:18. Į nemalonią situaciją kauniečius pasiuntė dar du varžovų tritaškiai – per pirmąsias septynias minutes graikai sumetė visus šešis išmestus tolimus metimus (16:24). Kiek užsitęsusią tylą kabliu nutraukė ūgio persvarą išnaudojęs Laurynas Birutis, o pirmojo kėlinio sirena skelbė dviženklę pavydėtinai iš toli atakavusių graikų persvarą – 19:29.

Kol skylių po „Olympiacos“ krepšiu ieškojo B. Daviesas ar dėjimu krepšį sudrebinęs A.White‘as, svečius saugiu atstumu priekyje išlaikė prabilęs Zachas Leday‘us – 25:34. Savo žodį rungtynėse aštriu prasiveržimu tarė Nate‘as Woltersas, paruoštą metimą realizavo M. Grigonis, o atsilikimą iki 33:38 mažino nugara kelius prasiskynęs A. Kavaliauskas. Pasitikėjimą savimi toliau demonstravo M. Grigonis, kuris, jau einant antram ketvirčiui į pabaigą, smeigė vos pirmąjį tritaškį į šeimininkų kraitį – 38:42. Prieš pat didžiąją pertrauką deficitą dar labiau buvo sumažinęs Edgaras Ulanovas (40:42), tačiau du sudėtingi svečių tritaškiai, vėl didino atstumą iki 40:48.

Trečiasis kėlinys startavo įspūdinga žalgiriečių gynyba, pažymėta efektingais A. Kavaliausko blokais, puolime lyderio vaidmens ėmėsi B. Daviesas, o deficitą iki 46:48 tirpdė tritaškį driokstelėjęs Artūras Milaknis. Svečių badas renkant taškus iš žaidimo tęsėsi net penkias minutes, tad rezultatas jau tapo lygus 50:50. Varžovams iš Pirėjaus pavyko pralaužti geležinę kauniečių gynybą, bet apylygį žaidimą palaikė gerą žaidimą demonstravusi priekinė liniją bei savo paties netikslų metimą pakartojęs N. Woltersas (56:57). Emocijoms vis stiprėjant techninę pražangą užsidirbo Šarūnas Jasikevičius, triukšmo bombą sprogdino fantastišką skrydį po perimto kamuolio atlikęs A. White‘as, o po trijų ketvirčiui Lietuvos čempionus į priekį 60:59 išvedė dar vieną vagystę įvykdęs N. Woltersas.

„Žalgiris“ ketvirtajame kėlinyje dar labiau perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas, kuomet sudėtingą reidą atliko N. Woltersas, o tritaškiais svečiams antausį tėškė pranašumą iki 68:59 auginę E. Ulanovas ir A. Milaknis. Laikui sparčiai tirpstant varžovams artėti neleido sužibėjęs N. Woltersas, naują rekordinės persvaros ribą tolimu šūviu rėžė M. Grigonis – 76:66. Geriausią sezono mačą Eurolygoje sužaidęs M. Grigonis smeigė dar vieną tritaškį, bet baltos vėliavos varžovai nekėlė ir prasidėjus paskutinei minutei atgaivino intrigą (80:73). Po Š. Jasikevičiaus sušaukto pasitarimo visas abejones išsklaidė pražangos nepaisęs A. White‘as, o galutinis teisėjo švilpukas skelbė žalgiriečių pergalę rezultatu 83:75.

„Žalgiris“: M. Grigonis 19 (5/6 dvit., 3/4 trit.), N. Woltersas 14 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), A. White‘as 13, B. Daviesas 12, A. Kavaliauskas 12 (2 blk.), A. Milaknis 6, E. Ulanovas 5, L. Birutis 2, D. Waltonas 0, T. Walkupas 0, L. Westermannas 0.

„Olympiacos“: G. Printezis 18 (4/4 trit.), Z. Leday‘us 15 (2 blk.), N. Williamsas-Gossas 9, V. Spanoulis 9 (8 rez. perd., 2 per. kam.), J. Timma 9 (3/4 trit.).