Pavydas pakišo koją: jaunuolis, sumušęs merginos bendradarbį, sulaukė teismo sprendimo

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vaišvydavoje įsikūrusiame prekybos centre „Maxima“ kasininką iš pavydo dėl merginos sunkiai sumušęs devyniolikmetis B. E. pirmadienį išgirdo teismo nuosprendį – jis nuteistas realia pustrečių metų laisvės atėmimo bausme.

„Asmens sveikata yra viena iš svarbiausių, nesunkiai pažeidžiamų ir ne visada atkuriamų vertybių, todėl turi būti itin saugoma. Nukentėjusiojo sveikata buvo sunkiai sutrikdyta tyčia kumščiu ne mažiau septynis kartus sudavus į galvą, todėl kaltinamasis turi atsakyti už savo veiksmus ir atlyginti padarytą žalą“, – sakė bylą išnagrinėjęs Kauno apylinkės teismo teisėjas Bronislovas Liatukas.

Šis įvykis, sukėlęs nukentėjusiojo sveikatai sunkias pasekmes, įvyko šių metų liepos 6-osios vakarą minėtame prekybos centre. Tą vakarą į prekybos centrą B. E. atvyko kartu su tėvu. Šiame prekybos centre kasininke dirbo ir jo širdies draugė, dėl kurios, kaip pats sakė teisme, stipriai sumušė savo draugės kolegą, rašoma Kauno apylinkės teismo pranešime spaudai.

B. E. kaltu visiškai prisipažino, gailėjosi dėl savo poelgio. Neneigė ir to, kad tuo metu buvo išgėręs. Sakė, kad 26-erių vyrą mušė tol, kad tėvas jį atitraukė. Realia laisvės atėmimo bausme nuteisto jaunuolio teigimu, viskas įvyko spontaniškai, tikslo tyčia sužaloti draugės kolegą jis esą neturėjo.

Bylą išnagrinėjęs teisėjas B. Liatukas nuosprendyje pažymėjo, kad nors jaunuolis anksčiau neteistas, nebaustas administracine tvarka, kaltę pripažino, tačiau jis padarė sunkų nusikaltimą, už kurio padarymą nėra pagrindo taikyti švelnesnės, nei įstatymas numato, bausmės.

Teisme nukentėjusysis pasakojo, jog žinojo, kad jo bendradarbė draugauja su B. E., tačiau jis neigė lindęs prie merginos. Dėl iki šiol besitęsiančių sveikatos problemų vyras teigė negalįs nei dirbti, nei mokytis, nei vairuoti automobilio.

Sunkią galvos traumą patyrusiam kasininkui teismas iš B. E. priteisė 15 tūkst. eurų neturtinės žalos bei 900 eurų advokato atstovavimo išlaidas. Kaltu dėl tyčinio nusikaltimo pripažintas B. E. turės atlyginti ir už nukentėjusiajam suteiktas medicinines paslaugas − 4 098 eurus.

Nuosprendyje pažymima, kad „asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas ir jų apmokėjimas iš privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų yra tiesiogiai susijęs su asmens nusikalstamais veiksmais, todėl kyla pareiga atlyginti padarytą turtinę žalą.“

Šį nuosprendį per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos galima skųsti Kauno apygardos teismui.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Prisistatė nauja Respublikinės Kauno ligoninės vadovė

Vasariškas pirmadienis baigsis su trenksmu: per Kauną slinks audros debesys

Lenktynių trasoje „Nemuno žiedas“ - jaunimui skirta stovykla

Savaitgalį oficialiai atvertas renovuotas Draugystės parkas

Lietuvos įtakingiausieji: viršūnėje - D. Grybauskaitė, R. Karbauskis ir S. Skvernelis

Kaunietės A. Jagelavičiūtės interviu su „S“ raide: apie seksą ir plastines operacijas

Sprendimas kauniečiams: ką daryti, kad namai netaptų sandėliu

Artėjant Rugsėjo 1-ajai – specialistų patarimai apie racionalų pasiruošimą mokyklai

Pirmadienį mieste startuoja rinkimai: Kauno seniūnaitijos renka atstovus

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė atsisveikino su vienu iš kandidatų