„Žalgiris“ sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes ir nugalėjo „Pieno žvaigždes“ | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai atsitiesė po pralaimėjimų „Eurolygoje“ ir sužaidė rezultatyviausias „Betsafe–LKL“ sezono rungtynes. Sekmadienį žalgiriečiai įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandą 109:68 (25:13, 29:14, 26:19, 29:22) ir iškovojo vienuoliktąją pergalę per dvylika turų.

Į pirmąjį pasvaliečių tritaškį „Žalgiris“ atsakė 12 taškų iš eilės. Apsikeisdami perdavimais vienas kitam dėjimais atakas baigė Brandonas Daviesas ir Aaronas White‘as, du dvitaškius paeiliui pelnė Artūras Milaknis, firminį „floaterį“ pridėjo Nate‘as Woltersas – 12:3. Porą minučių puolime strigę žalgiriečiai vėl atkuto, kai dar kartą įdėjo B. Daviesas, baudas sumetė jį keitęs Laurynas Birutis (17:9). Kėlinį sėkmingai užbaigė tritaškius pataikę Marius Grigonis ir Derrickas Waltonas – 25:13.

Antrojo kėlinio pradžioje puikiai rungtyniavo Edgaras Ulanovas. Sutraukdavęs dvigubą gynybą jis perdavimais prie trijų taškų linijos surado Leo Westermanną ir jau 8-ąjį tašką rinkusį D. Waltoną, o netrukus ir pats per 10 sekundžių pelnė 4 taškus – 35:18. Rokas Jokubaitis greitoje atakoje ir L. Westermannas poziciniame išpuolyje pelnė taškus iš po krepšio, po minutės pertraukėlės tritaškį iš kampo smeigė A. Milaknis – 42:33. Pastarasis žalgirietis atliko ir juvelyrinį perdavimą, pasibaigusį Antano Kavaliausko dėjimu, dvitaškį pelnė A. White‘as, tritaškį pridėjo E. Ulanovas, o D. Waltono ir A. Kavaliausko baudų metimai užbaigė pirmąją rungtynių pusę – 54:27.

„Pieno žvaigždės“ per pirmąsias dvi trečiojo kėlinio minutes pelnė 10 taškų, bet žalgiriečiai taip pat rasdavo kelių prie varžovų krepšio. B. Daviesas rinko dar 4 taškus, N. Woltersas kabino kamuolį A. White‘ui ir kitoje atakoje pats metė taikliai, o A. Milaknis pataikė tritaškį iš krašto (65:40). Kamuolį perėmęs N. Woltersas perdavė jį Thomasui Walkupui, kuris dėjimu su pražanga pelnė pirmuosius savo taškus, pasižymėjo A. Kavaliauskas, E. Ulanovo blokas pavirto į greitą ataką ir lengvus D. Waltono taškus. „Žalgirio“ atkarpą 12:0 užbaigė L. Westermanno šūvis minint tritaškio liniją ir E. Ulanovo bei M. Grigonio baudų metimai (77:42), o kėlinio pabaigoje nuo ten pat atakavo D. Waltonas ir L. Birutis – 80:46.

Žalgiriečiai apsukų nemažino ir paskutiniajame kėlinyje. Jį atidarė L. Westermanno tritaškis, o tada taškų rinkimo mašina pavirto D. Waltonas. Per kelias minutes jis pelnė 11 taškų, tarp kurių įsiterpė tik R. Jokubaičio baudų metimai (96:54). Kitoje aikštės pusėje varžovą bloku pavaišino L. Birutis, dvitaškį įmetė R. Jokubaitis, kitoje atakoje perdavęs kamuolį L. Biručiui, kuris pelnė komandos šimtąjį tašką – 100:60. Iš po krepšio pasižymėjo E. Ulanovas, o L. Westermannas ir A. Kavaliauskas tritaškiais užbaigė rezultatyviausias žalgiriečių rungtynes „Betsafe–LKL“ pirmenybėse – 109:68.

„Žalgiris“: D. Waltonas 25 (3/5 trit., 10/10 baud.), L. Westermannas 13 (3/6 trit., 6 atk. kam.), E. Ulanovas 11, B. Daviesas 11, A. Kavaliauskas 10 (2 per. kam.), A. Milaknis 10 (4 rez. perd.), A. White‘as 6 (7 atk. kam.), R. Jokubaitis 6 (5 rez. perd.), L. Birutis 5, M. Grigonis 5, N. Woltersas 4, T. Walkupas 3.

„Pieno žvaigždės“: Y. Franke 18 (6 atk. kam.), K. Petrukonis 12, T. Lekūnas 12 (4 rez. perd., 2 per. kam.), D. Pena 11.