Būsimo darbuotojo ir darbdavio dialogas – pirmas žingsnis į sėkmingą karjerą

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vis dažniau skambanti frazė, kad ne darbdavys renkasi darbuotoją, o potencialus darbuotojas renkasi įmonę, verčia atidžiau įsižiūrėti į jų santykius. „Abi pusės mezga dialogą, nes yra kartu suinteresuotos, nors ir skirtingais dalykais, – įmonės nori geriausių darbuotojų su ilgalaikio darbo perspektyvomis, o studentai kelia vis daugiau reikalavimų potencialiam darbdaviui“, – teigia Kauno kolegijos Karjeros centro vadovas Mindaugas Samuolaitis.

Lapkričio 21 dieną Kauno kolegijoje įvykusi „Karjeros diena“ šiemet subūrė pusšimtį įvairių veiklos krypčių įmonių ir organizacijų, tarp jų „Litcargus“, „Theca Furniture“, „DPD Lietuva“, „Freda“, „ACME Grupė“, „TGW Lietuva“, „Continental“ ir kiti. Renginys pradėtas Dainiaus Palivono įkurtos „Impro akademijos“ narių improvizacijomis – per smagias praktines veiklas „Karjeros dienos“ dalyviams parodyta, kad labai skirtingų žmonių komandinis darbas gali būti sėkmingas, ir kartu atskleistas renginio konceptas – kiekvienas žmogus gali atrasti savo vietą ir joje atsiskleisti. Anot Karjeros centro vadovo, norėdamos užmegzti ryšius su studentais, savo potencialias praktikantais ar darbuotojais, įmonės į tokius renginius buriasi noriai. „Nors patys kviečiame įmones dalyvauti „Karjeros dienoje“, dauguma jų pirmosios parodo iniciatyvą“, – pasakoja M. Samuolaitis.

Galimybė suderinti studijas ir darbą

„Kauno kolegijoje“ vykusios „Karjeros dienos“ akimirkos.

Šiuolaikiniai darbo ieškantys studentai yra reiklūs ir išsikelia savus prioritetus. „Kauno kolegijos ir ne tik šios aukštosios mokyklos studentai pageidauja darbo ir studijų suderinamumo. Nors darbo užmokestis yra vienas labiausiai motyvuojančių rodiklių tiek tarp studentų, tiek tarp absolventų, nemažiau dėmesio skiriama ir galimybei derinti darbo grafiką, įmonės reputacijai viešojoje erdvėje, ar sudaromos sąlygos tobulėti“, – tvirtina Karjeros centro vadovas M. Samuolaitis ir priduria, kad beveik 50 procentų Kauno kolegijos absolventų atsiimdami studijų baigimo diplomo jau turi darbą.

Jauni žmonės yra drąsesni ir lankstesni, domisi įvairiomis perspektyvomis. M. Samuolaitis pastebi, kad vis daugiau studentų „nebeprisiriša“ prie vienos darbo vietos, nevengia dirbti keliose darbovietėse tuo pačiu metu, o dirbant ieškoti geresnių darbo perspektyvų. „Nebejaučiama baimė ieškoti kito darbdavio, kuris labiau atitiktų studento ir absolvento poreikius. Šiuo metu pastebima, kad jaunimas būtent ir verčia įmones konkuruoti dėl jų ir gerinti darbo sąlygas“, – teigia Karjeros centro vadovas džiaugdamasis, kad Kauno kolegijos studentai ir absolventai ateina pas darbdavį kaip potencialūs partneriai, kurie parduoda savo paslaugas, o ne tiesiog kaip samdomi darbuotojai, kurie aklai paklūsta ir vykdo darbdavio nurodymus.

„Kauno kolegijoje“ vykusios „Karjeros dienos“ akimirkos.

Pasiūlymai iš geriausių darbdavių dar sėdint studijų suole

Įmonės „Litcargus“ atstovė patvirtina, kad įmonės įsiklauso į jauno žmogaus poreikius ir kuria palankias sąlygas jaustis vertinamam. „Pirmiausia darbdavys turi išgirsti, ką sako darbuotojai. Kai bendraujame su naujais ar būsimais darbuotojais, dažniausi jų išsakomi lūkesčiai yra dinamiškas darbas, galimybės kelti kvalifikaciją, nuolatinis tobulėjimas, ėjimas į priekį ir draugiška, padedanti komanda“, – pasakoja „Litcargus” personalo atrankų projektų vadovė Vilma Markauskaitė.

Žinant, kad motyvuotas jaunuolis nuolat ieško galimybių tobulėti, įmonės kuria lanksčias karjeros galimybes. Kaip teigia V. Markauskaitė, abipusė iniciatyva, orientacija į rezultatą bei pasitikėjimas yra labai svarbūs, nes tokie santykiai padeda augti abiem pusėms. „Įmonė turi suteikti darbuotojui visas sąlygas tobulėti. Patys stebime darbuotojus, pasiūlome naujas galimybes, skatiname klausti, domėtis, o tada sudarome sąlygas kelti kvalifikaciją“, – apie kilimą karjeros liftu pasakoja V. Markauskaitė.

Pastebima, kad ypač svarbi anglų kalba, tačiau būsimą darbuotoją išskiria ne tik žinios ir įgūdžiai, bet ir asmeninės savybės, vidinė motyvacija. „Nekalbant apie tam tikras pozicijas, kurios reikalauja specifinių žinių, kartais darbdavio pasirinkimą gali nulemti būtent asmeninės žmogaus savybės, charakteris, iniciatyvumas“, – pasakoja „Litcargus” personalo atrankų projektų vadovė ir tvirtina, kad smalsūs ir noro mokytis turintys žmonės gali visko išmokti.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Aplinkkelyje prie „Megos“ - tragiška nelaimė

„Laisvės piknikas“ šiemet suburs virš 70 visuomeninių organizacijų

Marvelės g. apsivertus automobiliui prireikė visų pagalbos tarnybų

R. Karbauskis deklaravo naujus pirkinius: atskleista namo prie Kauno marių kaina

Kaune duris atvers naujas „McDonald's“ restoranas

Paskelbta kada bus pasirašyta ŽŪM patalpų Kaune nuomos sutartis (papildyta)

Pažėrė kritikos „Rail Baltica“: projektas neparengtas iki galo, įgyvendinimas atsilieka

Perspėjimas: socialiniuose tinkluose plintantis A. Sabonio atvaizdas - pasipelnymo įrankis

Po atostogų grįžęs Š. Jasikevičius: „Nesitikėjome, kad komandoje bus tiek pokyčių“

Apklausa parodė: įtakingiausias popkultūros atstovas – A. Mamontovas