Dėl vaistų įsigijimo A. Veryga sudarė sandėrį su Lenkijos valdžia

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvos ir Lenkijos sveikatos apsaugos ministrai penktadienį pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, be kita ko leisiantį šalims kartu derėtis su vaistų gamintojais dėl žemesnių kainų.

Penktadienį Aurelijaus Verygos ir Lenkijos ministro Lukaszo Szumowskio (Lukašo Šumovskio) pasirašytame susitarime šalys įsipareigojo bendradarbiauti gerinant sveikatos priežiūrą abiejose šalyse ir taip užtikrinti, kad žmonėms paslaugos taptų labiau prieinamos.

Pasak A. Verygos, ši sutartis labai reikalinga ir laukta, nes leis pasiekti geresnių rezultatų, pavyzdžiui, suteiks galimybę kartu derėtis dėl vaistų kainų ir „pasiekti, kad žmonėms už vaistus primokėti reikėtų dar mažiau“.

„Pagaliau galėsime kartu su artimiausiais kaimynais pradėti kurti geresnę sveikatos priežiūros ateitį. Toks santykių atšilimas pirmiausia prisidės prie kiekvieno žmogaus – tiek Lietuvos, tiek Lenkijos – gerovės kūrimo“, – sakė A. Veryga.

Šalys sutarė bendradarbiauti sveikatos priežiūros sektoriaus reformų, vaistų ir medicinos prietaisų, užkrečiamų ligų prevencijos ir kontrolės, lėtinių neužkrečiamųjų ligų prevencijos, ankstyvosios diagnostikos ir gydymo srityse. Taip pat sutarta padėti viena kitai planuoti ir valdyti žmogiškuosius išteklius sveikatos priežiūros sektoriuje, dalytis patirtimi e. sveikatos bei inovacijų sveikatos priežiūros sistemos srityse.

Žadama, kad bus plėtojama tarptautinė sveikatos priežiūra, greitosios medicinos pagalbos paslaugos pasienio teritorijose.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kaune lankysis vienas svarbiausių Rusijos saugumo ekspertų iš Didžiosios Britanijos

Dėl gaisro evakuojama Kauno autobusų stotis

Jau greitai Kauno LEZ teritorijoje prasidės naujos skirtingų lygių sankryžos įrengimo darbai

Keliuose dirba policija ir medikai: magistralėje dvi masinės avarijos (papildyta)

Netikrame puslapyje internete – šauktinių sąrašai: apsigauti galėjo ne vienas

Savaitgalio renginių apžvalga: nuo atrakcijų su gyvūnais iki vidurnakčio maudynių Nemune

Po automobilių susidūrimo Draugystės gatvėje - sužalotas žmogus

Žinomus kauniečius sukrėtė istorinio „Metropolio“ Laisvės alėjoje fasado pokyčiai

Aliarmas vairuotojams – keliai virsta čiuožykla

Kaunietis A. Gelažninkas Dakare raškė aukščiausią vietą Lietuvos istorijoje