Dėl vaistų įsigijimo A. Veryga sudarė sandėrį su Lenkijos valdžia

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvos ir Lenkijos sveikatos apsaugos ministrai penktadienį pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, be kita ko leisiantį šalims kartu derėtis su vaistų gamintojais dėl žemesnių kainų.

Penktadienį Aurelijaus Verygos ir Lenkijos ministro Lukaszo Szumowskio (Lukašo Šumovskio) pasirašytame susitarime šalys įsipareigojo bendradarbiauti gerinant sveikatos priežiūrą abiejose šalyse ir taip užtikrinti, kad žmonėms paslaugos taptų labiau prieinamos.

Pasak A. Verygos, ši sutartis labai reikalinga ir laukta, nes leis pasiekti geresnių rezultatų, pavyzdžiui, suteiks galimybę kartu derėtis dėl vaistų kainų ir „pasiekti, kad žmonėms už vaistus primokėti reikėtų dar mažiau“.

„Pagaliau galėsime kartu su artimiausiais kaimynais pradėti kurti geresnę sveikatos priežiūros ateitį. Toks santykių atšilimas pirmiausia prisidės prie kiekvieno žmogaus – tiek Lietuvos, tiek Lenkijos – gerovės kūrimo“, – sakė A. Veryga.

Šalys sutarė bendradarbiauti sveikatos priežiūros sektoriaus reformų, vaistų ir medicinos prietaisų, užkrečiamų ligų prevencijos ir kontrolės, lėtinių neužkrečiamųjų ligų prevencijos, ankstyvosios diagnostikos ir gydymo srityse. Taip pat sutarta padėti viena kitai planuoti ir valdyti žmogiškuosius išteklius sveikatos priežiūros sektoriuje, dalytis patirtimi e. sveikatos bei inovacijų sveikatos priežiūros sistemos srityse.

Žadama, kad bus plėtojama tarptautinė sveikatos priežiūra, greitosios medicinos pagalbos paslaugos pasienio teritorijose.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Aplinkkelyje prie „Megos“ - tragiška nelaimė

„Laisvės piknikas“ šiemet suburs virš 70 visuomeninių organizacijų

Marvelės g. apsivertus automobiliui prireikė visų pagalbos tarnybų

R. Karbauskis deklaravo naujus pirkinius: atskleista namo prie Kauno marių kaina

Kaune duris atvers naujas „McDonald's“ restoranas

Paskelbta kada bus pasirašyta ŽŪM patalpų Kaune nuomos sutartis (papildyta)

Pažėrė kritikos „Rail Baltica“: projektas neparengtas iki galo, įgyvendinimas atsilieka

Perspėjimas: socialiniuose tinkluose plintantis A. Sabonio atvaizdas - pasipelnymo įrankis

Po atostogų grįžęs Š. Jasikevičius: „Nesitikėjome, kad komandoje bus tiek pokyčių“

Apklausa parodė: įtakingiausias popkultūros atstovas – A. Mamontovas