Pirmosios pergalės namuose dar teks palaukti – „Žalgiris“ pralaimėjo „Chimki“ | Kas vyksta Kaune

Pirmosios pergalės namuose dar teks palaukti – „Žalgiris“ pralaimėjo „Chimki“

Dvigubą savaitę Eurolygoje Kauno „Žalgirio“ užbaigė dar vienu pralaimėjimu po sunkios kovos. Šįkart žalgiriečiai savų žiūrovų akivaizdoje paskutinėmis rungtynių sekundėmis 83:84 (26:19, 13:18, 18:21, 26:26) pripažino Maskvos srities „Chimki“ krepšininkų pranašumą.

Geriau rungtynes pradėjo žalgiriečiai, kurie ne tik sulaukė Aarono White’o dėjimo, bet ir rezultatyvių Edgaro Ulanovo bei Nate’o Wolterso epizodų – 6:2. E.Ulanovas toliau gerai dairėsi pranašumų prieš tiesioginį savo oponentą, iš kairiojo krašto tritaškį smeigė A.White’as, o atstumą iki 15:8 taikliomis baudomis didino Brandonas Daviesas. Ketvirčiui įsibėgėjus iš toli iššovė Derrickas Waltonas, pražangas nesikuklindamas provokavo B. Daviesas – 20:12. Puikiai į žaidimą įsiliejo nuo suolo pakilęs Antanas Kavaliauskas, 26:19 laimėtą pirmą mačo atkarpą uždarė prie baudų metimų linijos stojęs D. Waltonas.

Nors antrasis kėlinys startavo dviženklę persvarą šeimininkams sukrovusiu Mariaus Grigonio tritaškiu (29:19), netrukus atstumas menko iki 29:23. Prabėgus penkioms minutėms rekordinį pranašumą „Žalgiriui“ grąžino baudas sumetę Laurynas Birutis bei M. Grigonis – 33:23. Laiku ir vietoje atsirado netikslius komandos draugų metimus dėjimais įtvirtinę A. White’as ir B. Daviesas, tačiau prabilusio Aleksejaus Švedo pastangomis skirtumas prieš antrą rungtynių pusę visiškai ištirpo – 39:37.

Po didžiosios pertraukos žalgiriečius priekyje 43:42 išlaikė M. Grigonis. Vienas pats svečių gynybą sulaužė E. Ulanovas, bet A.Švedas pirmą kartą varžovus išvedė į priekį rezultatu 45:47. Deficitui pavojingai išaugti neleido aštriu žaidimu rezultatyviausiųjų žalgiriečių viršūnėje įsitvirtinęs M. Grigonis (50:52). Ne pačiu lengviausiu komandai metu apie save priminė N. Woltersas, tačiau atotrūkis išaugo į „Chimki“ pusę – 52:58. Kėlinio pabaigoje situaciją kiek stabilizavo pražangos nesulaikytas B. Daviesas ir reidu atsilikimą iki minimumo mažinęs N. Woltersas – 57:58.

Lemiamoje mačo atkarpoje žaidimas sukosi aplink B. Daviesą ir N. Woltersą, ore sugavęs kamuolį pasižymėjo A. Kavaliauskas – 63:65. Tuomet penkis taškus be atsako pelnė svečiai iš Maskvos, pavojingai atsiplėšė bei taip provokavo Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę (63:70). Ketvirčiui įpusėjus galingais žingsniai reidą krepšio link atliko A.White’as, taikliomis baudomis kovinį atstumą palaikė B. Daviesas – 68:72. Laikui sparčiai tirpstant kamuolį vis dažniau savo rankose laikė N. Woltersas, tolimu šūviu triukšmo bangą sprogdino Artūras Milaknis – 74:76. Tiesa, susirinkusią publiką lygiai tuo pačiu čia pat tildė A.Švedas (74:79). Jau tiksint paskutinėms 40 sekundžių gyvą intrigą palaikė nuo baudų metimų linijos neklydęs B. Daviesas – 78:80. Šaltus nervus demonstravo ir A. White’as, tačiau baudų seriją išgyvenę svečiai paliko „Žalgirio“ aistruolius be pirmosios pergalės namų arenoje – 83:84.