Kauno gatvėse stojo eismas: nutįso iškilminga karių eisena – Kas vyksta Kaune

Kauno gatvėse stojo eismas: nutįso iškilminga karių eisena

Penktadienį Kauną užplūdo Lietuvos kariuomenės 100-mečio minėjimo renginiai. Pradėtos mišiomis Kauno sobore, iškilmės kėlėsi į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį, o po to karių eisena centrinėmis miesto gatvėmis pajudėjo link Senamiesčio.

10 val. šventinis penktadienis prasidėjo Mišiomis už Lietuvos kariuomenę Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje. Vėliau prie Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) būstinės Laisvės alėjoje atidengta memorialinė lenta LŠS vadui Vladui Putvinskiui-Pūtviui.

Vidurdienį kariai kėlėsi į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį, kur vyko iškilminga masinė 300 karių rikiuotė ir Vyčio Kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonija. Taip pat prie Nežinomo kareivio kapo ir Laisvės paminklo padėtos gėlės.

Iš karo muziejaus sodelio K. Donelaičio gatve kariai žygiavo į Istorinę prezidentūrą, kur pagerbė LR prezidentus. Pagrindinė šventės dalis vyks prie Kauno pilies, kur šiuo metu kaip tik galima apžiūrėti karių ginkluotę, techniką bei įrangą, išminavimo robotą.

Renginio metu bus galima įsiamžinti su įspūdingomis viduramžių ir tarpukario Lietuvos kariuomenės istorinėmis uniformomis vilkinčiais kariais bei pasimatuoti šiuolaikinio kario uniformą, pakilnoti kuprinę.

Po dar vienos preciziškos rikiuotės koncertuos Povilas Meškėla, grupė „Baltasis Kiras“, o renginio akcentu turėtų tapti naikintuvų skrydis virš Neries. Leidžiant sąlygoms, orą sudrebins Belgijos „F16“, Lietuvos „Spartanas“, „L-410“, „Eurocopter AS346+“ ir „Mi-8“, o iš sraigtasparnio parašiutais iššokę kariai iškleis Lietuvos vėliavą.

Daugiau apie Kaune vykstančius Lietuvos kariuomenės 100-mečio minėjimo renginius skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA