Kauno gatvėse stojo eismas: nutįso iškilminga karių eisena

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Penktadienį Kauną užplūdo Lietuvos kariuomenės 100-mečio minėjimo renginiai. Pradėtos mišiomis Kauno sobore, iškilmės kėlėsi į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį, o po to karių eisena centrinėmis miesto gatvėmis pajudėjo link Senamiesčio.

10 val. šventinis penktadienis prasidėjo Mišiomis už Lietuvos kariuomenę Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje. Vėliau prie Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) būstinės Laisvės alėjoje atidengta memorialinė lenta LŠS vadui Vladui Putvinskiui-Pūtviui.

Vidurdienį kariai kėlėsi į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį, kur vyko iškilminga masinė 300 karių rikiuotė ir Vyčio Kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonija. Taip pat prie Nežinomo kareivio kapo ir Laisvės paminklo padėtos gėlės.

Iš karo muziejaus sodelio K. Donelaičio gatve kariai žygiavo į Istorinę prezidentūrą, kur pagerbė LR prezidentus. Pagrindinė šventės dalis vyks prie Kauno pilies, kur šiuo metu kaip tik galima apžiūrėti karių ginkluotę, techniką bei įrangą, išminavimo robotą.

Renginio metu bus galima įsiamžinti su įspūdingomis viduramžių ir tarpukario Lietuvos kariuomenės istorinėmis uniformomis vilkinčiais kariais bei pasimatuoti šiuolaikinio kario uniformą, pakilnoti kuprinę.

Po dar vienos preciziškos rikiuotės koncertuos Povilas Meškėla, grupė „Baltasis Kiras“, o renginio akcentu turėtų tapti naikintuvų skrydis virš Neries. Leidžiant sąlygoms, orą sudrebins Belgijos „F16“, Lietuvos „Spartanas“, „L-410“, „Eurocopter AS346+“ ir „Mi-8“, o iš sraigtasparnio parašiutais iššokę kariai iškleis Lietuvos vėliavą.

Daugiau apie Kaune vykstančius Lietuvos kariuomenės 100-mečio minėjimo renginius skaitykite čia.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

LKL sezoną „Žalgiris“ pradėjo triuškinama pergale

N. Venckienė: vienintelis dalykas, kurio bijo Lietuvos valdžia – viešumas

Kauno miesto ir rajono sujungimas: V. Matijošaitis plečia savo tėvoniją

Priimtas sprendimas dėl R. Karbauskio observatorijos prie Kauno marių

Po „Red Bull“ muilinių lenktynių - nepatenkintų Žaliakalnio gyventojų raštas savivaldybei

Seimas svarsto siūlymą panaikinti prievolę dviratininkams vilkėti ryškias liemenes

Amaliuose įlėkė į parduotuvės aikštelę ir sužeidė žmogų

Gatvių pavadinimai Lietuvoje: nuo Ąžuolų g. iki Lašinių g.

Kauniečiai vasarą išnaudojo kitaip: pėsčiomis keliavo iki Palangos

Jaunieji žalgiriečiai pranoko varžovus ir išplėšė trofėjų