Centrinį šildymą naudojantiems kauniečiams jau grąžinami permokėti 2,4 mln eurų

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šilumą Kaune tiekianti bendrovė „Kauno energija“ informuoja, kad nuo gegužės 1 d. prasidėjo faktinių ir į šilumos kainą įskaičiuotų kuro įsigijimo ir suvartojimo bei šilumos įsigijimo kainų skirtumo grąžinimas. 880 tūkst. eurų suma vartotojams jau buvo perduota dar šių metų pavasarį priimtu bendrovės valdybos sprendimu šilumos kainą papildomai sumažinus 0,62 ct/kWh. Iš viso vartotojams grąžins 2,4 mln. eurų „permoką“.

Vartotojams 880 tūkst. eurų grąžino nuo šių metų gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d.Laikotarpiu nuo spalio 1 d. iki šių metų pabaigos mažesnės, nei galėtų būti, šilumos kainos pavidalu vartotojams planuojama grąžinti dar apie 1,5 mln. eurų. Tokiu būdu, iš viso nuo gegužės 1 d. per šiuos metus vartotojams bus grąžinta apie 2,4 mln. eurų.

Nepaisant to, pastaruoju metu, viešojoje erdvėje padažnėjo nepagrįstų insinuacijų dėl neva susidariusių vartotojų „permokų“ ir bendrovės „nenoro“ jas grąžinti ir t. t.

Suprasdama, kad tokie nepagrįsti vieši kaltinimai daro didelę žalą ne tik bendrovės, bet ir viso šilumos sektoriaus įvaizdžiui bei dalykinei reputacijai, bendrovė kreipėsi į Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją (toliau – Komisija), prašydama pateikti visuomenei nešališką informaciją apie galiojančios šilumos kainodaros principus.

Komisija pateikė atsakymą, kuriame, be kita ko, sakoma, kad „Komisijos interneto svetainėje yra viešai skelbiama visa informacija apie Komisijos posėdžius (pažymos, nutarimų projektai, priedai), todėl visi suinteresuoti asmenys turi galimybę detaliai su ja susipažinti, išanalizuoti pateikiamus duomenis ir skaičiavimus.“

Taip pat Komisija savo rašte primena, kad „sprendimą dėl naujos AB „Kauno energija“ bazinės šilumos kainos priėmė 2018 m. rugsėjo 13 d. posėdyje. Komisijos paskelbtame oficialiame pranešime pateikiama informacija yra objektyvi ir nešališka, įvardijamos esminės priežastys, lėmusios kainos pokytį. Ši informacija yra būtina visuomenei ir žiniasklaidai, siekiant įsitikinti, kad vartotojai už šilumos energiją moka būtinosiomis sąnaudomis pagrįstą kainą“.

32 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Uždarytas dešimtmečius Kaune veikęs naktinis baras: ėjo atsisveikinti su gėlėmis ir ašaromis

Lampėdžiai nuo šiol turės įspūdingą grožio saloną

Liberalų sąjūdis Kaune rinks naują pirmininką

Brutaliai apvogta mečetė: pasirūpino, kad neliktų vaizdo įrašų

Į „Megą“ atrieda naujoji „Hyundai N“ šeima

Savanoriai švarins Nerį ir Nemuną: pasitelkti net narai

Perspėjimas paspirtukų vairuotojams: toliau elgiantis pavojingai - keis eismo taisykles

Rudens orai nenustoja stebinti: po šalnos naktį – 20 laipsnių šiluma

Žalių rodyklių prie „Akropolio” pasigedę vairuotojai: kada užbaigs pradėtą darbą?

Sprendimas Kauno darželyje tėvus privertė sunerimti: pasirinko pigiausią variantą?