Duotas startas ambicingoms statyboms Kauno senamiestyje – Kas vyksta Kaune

Duotas startas ambicingoms statyboms Kauno senamiestyje

„G. Natkevičius ir partneriai“ vizualizacija

Po ilgo įvairių procedūrų derinimo trečiadienį buvo pasirašyta statybų pradžią įtvirtinanti sutartis tarp Kauno savivaldybės, Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) įsteigtos VŠĮ „Krepšinio namai“ ir UAB „YIT Kausta“. Planuojama, kad šio objekto statybos bus baigtos 2019 metų lapkričio pabaigoje. Kitas laukiantis etapas – pastato vidaus erdvių įrengimas ir ekspozicijų paruošimas lankytojams.

Kaip nurodoma LKF pranešime, būsimo pastato vertė sieks apie 2,4 milijono eurų, 1 milijoną eurų LKF skyrė iš savo lėšų, sukauptų po Europos krepšinio čempionato Lietuvoje. Kitos lėšos bus surinktos iš privačių rėmėjų ir krepšinio sirgalių.

„Situacija gera, kadangi baigėsi biurokratiniai reikalai ir šiandien pasirašėme sutartį dėl statybų pradžios. Statybininkai sako, kad už dvylikos mėnesių „dėžutė“ turėtų būti pastatyta, po to vyks vidaus įrengimas. Tikimės, kad pagaliau krepšinio bendruomenė turės savo namus.

Tuo pačiu noriu paprašyti visų prisidėti, nes prieš daugelį metų ir Kauno sporto halę mūsų seneliai statė „susimetę“ dėl to, kad krepšinis – vienijantis sportas. Manau ir mes galėtume ne tik po pergalių visi susivienyti, bet ir dabar susijungę padaryti viską laiku“, – teigė LKF prezidentas Arvydas Sabonis.

Kaune pradėti statyti Krepšinio namai 22 nuotr.

Sutarta: Kauno Santakoje bus statomi Lietuvos krepšinio namai 17 nuotr.

Legendinis krepšininkas pasidžiaugė, kad pastatą papuoš ir į bendrą vaizdą puikiai įsilies ilgus metus čia stovintis ąžuolas, kuris bus išsaugotas ir pasitiks lankytojus.

„Specialistai atvažiuos ir šiek tiek apgenės ąžuolą, bet jis kaip žinodamas auga į viršų, o ne į šalis. Jis būtinai bus išsaugotas, galima sakyti toks likimas, kad jis toks yra ir jis bus prie įėjimo“, – sakė A. Sabonis.

Darbus vykdys ilgametę patirtį turinti statybų bendrovė „YIT Kausta“, kuri laimėjo Kauno savivaldybės rengtą konkursą dėl šio pastato pamatų įrengimo.

„Šiandien pasirašėme sutartį ir statybos prasidės artimiausiomis dienomis. Bus statomi pamatai, pastato gelžbetoninis karkasas, stogo konstrukcijos, fasadai ir inžinerinės sistemos viduje. Konstruktyvas nėra paprastas, nes architektas ambicingas ir jo darbai kalba patys už save, tai daugiausia sudėtingumo bus darant karkasą, kiti darbai bus mums įprasti“, – aiškino UAB „YIT Kausta“ generalinis direktorius Kęstutis Vanagas.

Šalia muziejaus, primenama pranešime, Kauno savivaldybė jau įrengė keturias lauko krepšinio aikšteles ir tribūną, kuri talpins apie 200 žiūrovų. Ši, su Lietuvos krepšinio namais susijungsianti erdvė, turėtų tapti traukos centru ne tik turistams, bet ir jaunimui, kurie galės aktyviai leisti laisvalaikį Kauno senamiestyje.

„Čia atsiranda kažkas, dėl ko visi metam savo centukus, metame laiką, energiją ir idėjas. Aš galvoju, kad smagu yra tai, jog šis pastatas nedidelis, labai koncentruotas, išsaugotas gyvas gražuolis mūsų ąžuolas, sutvarkyta aplinka, šalia Nemunas. Visi šie dalykai sukurs tam tikrą aurą. Prie viso to, kad Lietuvoje atsiranda kavinių, muziejų lankymo tradicijos, visur žmonės eina, atsiras dar viena vieta, kurią miestelėnai ir lietuviai bus patys sau susikūrę“, – teigė architektas Gintautas Natkevičius.

Kauno miesto savivaldybė ir LKF kviečia visuomenę plačiau susipažinti su projektu apsilankius projekto portale, prisidėti prie šio projekto įgyvendinimo ir vystymo siunčiant pasiūlymus elektroniniu paštu info@krepsinionamai.lt.

Taip pat krepšinio sirgaliai jau dabar gali prisidėti prie muziejus įrengimo padovanodami ar paskolindami retus eksponatus, nuotraukas. Projekto organizatoriai taip pat laukia Lietuvos įmonių iniciatyvos ir pasiūlymų dėl „Krepšinio namų“ technologinių sprendimų įgyvendinimo.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT