Imsis pluošto pataisų dėl naujų PVM lengvatų: į sąrašą patenka ir automobiliai

Asociatyvi / archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Seimui ketvirtadienį teikiamos kelios pataisos, kuriomis siūloma nuo 2019 metų nustatyti penkias naujas pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatas.

Daugumą Seime turinčių „valstiečių“ lyderiai Ramūnas Karbauskis, Saulius Skvernelis ir Rima Baškienė siūlo 4 procentiniais punktais – iki 5 proc. sumažinti tarifą laikraščiams, žurnalams ir kitiems periodiniams leidiniams.

Prie valdančiųjų prisišlieję „tvarkiečiai“ siūlo kurui naudojamoms malkos ir kitoms panašioms medienos prekėms taikyti tokį patį tarifą, 9 proc., koks yra nustatytas centriniam šildymui. Kartu bus svarstomas ir panašios socialdemokratų parengtos pataisos.

Opozicijoje esantys konservatoriai Laurynas Kasčiūnas ir Monika Navickienė nuo sausio 9 proc. PVM lengvatą siūlo specializuotiems maisto produktams, skirtiems kūdikiams.

Aplinkos apsaugos komiteto nariai „valstiečiai“ Vingrienė ir Kęstutis Mažeika nuo kitų iki 2025 metų siūlo ekologiškoms transporto priemonėms ir jų remontui du tarifus: 9 proc. – hibridinių variklių transporto priemonėms, o 5 proc. – visiškai ekologiškoms ar naudojančioms kitą atsinaujinančią energiją.

Opoziciniai socialdemokratai Juozas Olekas, Rasa Budbergytė ir Raminta Popovienė siekia 5 proc. PVM tarifo pirmajam būstui, kurį įsigyja asmenys iki 30 metų.

Lengvatinis 5 proc. PVM tarifas dabar taikomas tik vaistams, o 9 proc. – keleivių vežimui, laikraščiams, žurnalams ir kitiems periodiniams leidiniams, knygoms ir neperiodiniams informaciniams leidiniams, pavyzdžiui, vadovėliams, enciklopedijoms ir žodynams, piešimo ir spalvinimo knygelėms, viešbučiams (iki 2022 metų pabaigos) ir centralizuotam šildymui.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kiek Kauno kalėdiniame miestelyje sumokėsite už karštą vyną, kavą ir skanėstus?

Pritarta naujai teisių atėmimo tvarkai: neblaivus pričiuptas vairuotojas galės rinktis

Iš Kauno kilęs parlamentaras R. Šarknickas atsidūrė ligoninėje

Ar skolą bankui grąžinęs buvęs sutuoktinis gali reikalauti dalies skolos atlyginimo iš kito sutuoktinio?

Nauja informacija: į kitą pasaulio kraštą turinčios keliauti kaunietės įsivaikinti niekas nepanoro

Vienintelė tokia Lietuvoje: paaiškėjo, kaip atrodys Kauno „Mokslo sala“

Iškritus gausiam sniegui Kauno kalėdinei eglutei prireikė pagalbos

Žalgiriečiai įsiamžino nuotaikingame kalendoriuje – apkalbų netrūko

Mėginimas keisti eismo tvarką sankryžoje prie „Megos“ neišdegė

Tarptautinio bendradarbiavimo dėka sustabdyta milijoninius nuostolius padariusi grupuotė