Imsis pluošto pataisų dėl naujų PVM lengvatų: į sąrašą patenka ir automobiliai

Asociatyvi / archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Seimui ketvirtadienį teikiamos kelios pataisos, kuriomis siūloma nuo 2019 metų nustatyti penkias naujas pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatas.

Daugumą Seime turinčių „valstiečių“ lyderiai Ramūnas Karbauskis, Saulius Skvernelis ir Rima Baškienė siūlo 4 procentiniais punktais – iki 5 proc. sumažinti tarifą laikraščiams, žurnalams ir kitiems periodiniams leidiniams.

Prie valdančiųjų prisišlieję „tvarkiečiai“ siūlo kurui naudojamoms malkos ir kitoms panašioms medienos prekėms taikyti tokį patį tarifą, 9 proc., koks yra nustatytas centriniam šildymui. Kartu bus svarstomas ir panašios socialdemokratų parengtos pataisos.

Opozicijoje esantys konservatoriai Laurynas Kasčiūnas ir Monika Navickienė nuo sausio 9 proc. PVM lengvatą siūlo specializuotiems maisto produktams, skirtiems kūdikiams.

Aplinkos apsaugos komiteto nariai „valstiečiai“ Vingrienė ir Kęstutis Mažeika nuo kitų iki 2025 metų siūlo ekologiškoms transporto priemonėms ir jų remontui du tarifus: 9 proc. – hibridinių variklių transporto priemonėms, o 5 proc. – visiškai ekologiškoms ar naudojančioms kitą atsinaujinančią energiją.

Opoziciniai socialdemokratai Juozas Olekas, Rasa Budbergytė ir Raminta Popovienė siekia 5 proc. PVM tarifo pirmajam būstui, kurį įsigyja asmenys iki 30 metų.

Lengvatinis 5 proc. PVM tarifas dabar taikomas tik vaistams, o 9 proc. – keleivių vežimui, laikraščiams, žurnalams ir kitiems periodiniams leidiniams, knygoms ir neperiodiniams informaciniams leidiniams, pavyzdžiui, vadovėliams, enciklopedijoms ir žodynams, piešimo ir spalvinimo knygelėms, viešbučiams (iki 2022 metų pabaigos) ir centralizuotam šildymui.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Į ligoninę paguldytas Laisvės alėjoje sužalotas vyras

Pasakė vietas Kaune, kur galima naudotis kepsninėmis: sąrašas nedžiugins

Lietuvoje vyksta prezidento ir Europos Parlamento rinkimai

Avarija Aukštuosiuose Šančiuose: automobilis po smūgio virto ant stogo

Kauno parkai tada ir dabar: istorija siekia XIX amžių

Sekmadienis žada nekokią įžangą į ateinančią savaitę: oras nedžiugins

Kaunietis M. Vitulskis tapo kolegės nesąžiningumo auka: kreipėsi į teisininkus

Kaune atidengtas žalgiriečio B. Davieso delno įspaudas

Po vakar Dainavoje įvykusios masinės avarijos kauniečiai širsta iki šiol

Policija ieško vagies: išsinešė fotoaparatą ir nešiojamąją kolonėlę