Iš Ąžuolyne vešėjusios giraitės liko plynas laukas

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Praėjusios savaitės pabaigoje Kaune nuvilnijo nauja medžių kirtimo banga. Šį kartą darbininkai mikliai sukosi rekonstruojamo S. Dariaus ir S. Girėno stadiono bei Kauno halės prieigose, kur buvo nušniota keliasdešimt augalų.

Informacija apie burzgiančius pjūklus ir sunkiasvorę techniką pasirodė dar praėjusios darbo savaitės pabaigoje. Visgi darbininkai nesiilsėjo ir savaitgalį – kaip savo „Facebook“ paskyroje intensyviai dalijosi architektas Audrys Karalius, medžiai buvo net ne pjaunami, o laužomi ir traiškomi.

Teritoriją sergėjusiems apsaugininkams šeštadienį įspūdžio nepadarė nė atvykę Aplinkos apsaugos departamento inspektoriai. Jiems, anot aktyviai Kauno valdžiai oponuojančio A. Karaliaus, nebuvo leista apžiūrėti kirtimvietės.

Iš čia žaliavusios augmenijos galiausiai beliko prie stadiono sukrautos medienos krūva, vietoje giraitės – laukymė su vienu kitu styrančiu „rimtesniu“ medžiu.

Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare nurodė, kad didžioji dalis kritusių medžių yra invazinės rūšies Baltažiedės robinijos, kurioms kirsti nereikia leidimo.

Neliko 65-ių liaudyje akacijomis vadinamų augalų. Anot R. Savickienės, specialistai įvertino ir išdavė leidimus šalinti dar 28 medžius, daugiausia – klevus ir liepas.

„Pradžioje buvo numatyta papildomai pašalinti keliais medžiais daugiau, bet vėliau skaičius sumažintas. Stadiono teritorijoje daugiau medžių šalinti neplanuojama. Nei Ąžuolyne, nei stadiono prieigose nebus nupjautas nei vienas ąžuolas“, – patikino Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja.

V. Matijošaitis užtikrintas: Kaune nacionalinio stadiono istorija nepasikartos 35 nuotr.

Jos žiniomis, pastarosiomis dienomis atlaisvintame plote planuojama statyti S. Dariaus ir S. Girėno stadiono žiūrovių tribūnas.

107 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Važiuojant link Jonavos - baisus sunkvežimio ir automobilio susidūrimas

Įvertinkite: šviežiu asfaltu dar kvepiantis Ateities plentas

Orai toliau lepins šiluma: smarkiausiai kais Kaune

Smarkus susidūrimas prie „Megos“ atskleidė vieną problemą

Kaunietė A. Jagelavičiūtė su vyru suka skirtingais keliais

Nemuno salą užtvindė į „Laisvės pikniką“ susirinkę kauniečiai

Bankų kodų kortelių dienos suskaičiuotos

Aiškėja daugiau detalių apie kraupią nelaimę šalia „Megos“ (n-18)

Ateities plentu vėl rieda automobiliai

Aplinkkelyje prie „Megos“ - tragiška nelaimė