Iš Ąžuolyne vešėjusios giraitės liko plynas laukas

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Praėjusios savaitės pabaigoje Kaune nuvilnijo nauja medžių kirtimo banga. Šį kartą darbininkai mikliai sukosi rekonstruojamo S. Dariaus ir S. Girėno stadiono bei Kauno halės prieigose, kur buvo nušniota keliasdešimt augalų.

Informacija apie burzgiančius pjūklus ir sunkiasvorę techniką pasirodė dar praėjusios darbo savaitės pabaigoje. Visgi darbininkai nesiilsėjo ir savaitgalį – kaip savo „Facebook“ paskyroje intensyviai dalijosi architektas Audrys Karalius, medžiai buvo net ne pjaunami, o laužomi ir traiškomi.

Teritoriją sergėjusiems apsaugininkams šeštadienį įspūdžio nepadarė nė atvykę Aplinkos apsaugos departamento inspektoriai. Jiems, anot aktyviai Kauno valdžiai oponuojančio A. Karaliaus, nebuvo leista apžiūrėti kirtimvietės.

Iš čia žaliavusios augmenijos galiausiai beliko prie stadiono sukrautos medienos krūva, vietoje giraitės – laukymė su vienu kitu styrančiu „rimtesniu“ medžiu.

Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare nurodė, kad didžioji dalis kritusių medžių yra invazinės rūšies Baltažiedės robinijos, kurioms kirsti nereikia leidimo.

Neliko 65-ių liaudyje akacijomis vadinamų augalų. Anot R. Savickienės, specialistai įvertino ir išdavė leidimus šalinti dar 28 medžius, daugiausia – klevus ir liepas.

„Pradžioje buvo numatyta papildomai pašalinti keliais medžiais daugiau, bet vėliau skaičius sumažintas. Stadiono teritorijoje daugiau medžių šalinti neplanuojama. Nei Ąžuolyne, nei stadiono prieigose nebus nupjautas nei vienas ąžuolas“, – patikino Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja.

V. Matijošaitis užtikrintas: Kaune nacionalinio stadiono istorija nepasikartos 35 nuotr.

Jos žiniomis, pastarosiomis dienomis atlaisvintame plote planuojama statyti S. Dariaus ir S. Girėno stadiono žiūrovių tribūnas.

107 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Į EP išrinkta A. Maldeikienė: negaliu dirbti su žmonėmis, kurie parduos politiką už postą

Rinkimuose pralaimėjusi I. Šimonytė: draugais su R. Karbauskiu nebūsime

Atsako advokatė: ar turi teisę buvęs sutuoktinis riboti bendravimą su vaiku?

Svarbiausios G. Nausėdos porinkiminės mintys: apie Seimą ir Vyriausybę

Už nemokamus plastiko maišelius siūlomos baudos

Kauniečio vairuotojo eksperimentas: kuo viena savitarnos plovykla pranašesnė prieš kitas?

Staigmena po rinkimų nakties: Karo muziejaus skulptūroms užrištos akys

I. Šimonytės atsakas į G. Landsbergio siūlymą: svarstyti kol kas per anksti

Buvusiam V. Matijošaičio komandos nariui užtikrinta vieta Prezidentūroje

Perspėjimas: gaisro tikimybė miškuose itin didelė