Pats iškvietęs policiją, kaunietis atsiėmė su kaupu: gydosi iki šiol

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pats sau policijos pareigūnus išsikvietęs 34-erių kaunietis Darius Pacevičius kaltina juos fizinės jėgos naudojimu ir sveikatos sutrikdymu. Esą pareigūnai užpuolė juos išsikvietusį vyrą, naudojo specialias priemones ir smurtavo – jam lūžo ranka.

„Smurtavo, kratė tazeriu (Elektros šoku – DELFI) du ar tris kartus į nugaros sritį, užlaužė rankas ir sulaužė dešinės rankos žastikaulį, – apie įvykį kalbėjo D. Pacevičius. – Kai gydytojas operavo, pasakė, kad buvo išsukta ranka, spiralinis lūžis.“

Nors patys pareigūnai pateikia kiek kitokią įvykio versiją – esą pranešimą gavę ir į įvykio vietą nuvykę pareigūnai patys patyrė piliečio agresiją.

„Pranešėjas pradėjo juos įžeidinėti, vadinti necenzūriniais žodžiais, agresyviai elgėsi, nevykdė teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų, išsitraukęs ašarinių dujų balionėlį papurškė į veidą“, – teigiama Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Komunikacijos poskyrio vyriausios specialistės Justinos Kazragytės atsakyme. D. Pacevičius tai neigia – esą prieš pareigūnus nenaudojo jokių priemonių.

Pats sau išsikvietė pareigūnus

D. Pacevičius pasakoja, kad spalio 19-osios vakarą namo grįžo neblaivus, kilo kivirčas su mama ir jis pats sau išsikvietė policijos pareigūnus.

„Buvo kvaila situacija, – pasakoja vyras. – Mano gimtadienis 23 dieną, o 19 d. buvo penktadienis. Grįžau iš miesto, buvau šiek tiek išgėręs, dar namuose išgėriau šampano. O mano mama daug metų nevartoja alkoholio, ji sunkiai serga, jai buvo operuota širdis, dėl to jai nepatinka. Ji pradėjo prieštarauti, o aš išgėręs išsikviečiau policijos pareigūnus visai be reikalo. Pats paskambinau.“

Atvykę pareigūnai, anot D. Pacevičiaus, paklausė, kas nutiko. „Pasakiau, kad nieko. Tada policijos pareigūnė pasakė, kad gal surašyti raštą už melagingą iškvietimą. Atsakiau: jums spręsti. Tada paprašė asmens tapatybės kortelės, – pasakojo vyras. – Sėdėjau prie kompiuterio, atsistojau, nuėjau prie komodos, atsidariau stalčiuką, kad paduočiau kortelę ir jie iš karto iš nugaros nuvertė mane ant žemės ir pradėjo naudoti jėgą.“

Namuose tuo metu daugiau žmonių nebuvo – tik mama, tačiau ji nematė konflikto su pareigūnus. „Kai jie atvyko, ji išėjo į virtuvę. Pareigūnai liepė išeiti“, – teigė D. Pacevičius.

Vyro teigimu, ant žemės jį parvertę pareigūnai užlaužė rankas. „Pradėjo mane kankinti: laužė rankas, kratė elektros šoku du ar tris kartus į nugaros sritį. Manau, kad panaudojo dujas, nes labai rankas degino ir gerklę perštėjo. Manau, kad gulintį nupurškė dujomis“, – teigė D. Pacevičius.

Sulaikę iš karto iškvietė greitosios pagalbos medikus

Vyrą sulaikę pareigūnai jį nuvedė iki tarnybinio automobilio, tačiau iki komisariato jis nenuvyko – buvo iškviesti greitosios pagalbos medikai.

„Viskas vyko kaip filme, – išvedimą iš namų apibūdino vyras. – Su marškinėliais trumpomis rankovėmis, šlepetėmis, be dokumentų.“ D. Pacevičiaus teigimu, policijos pareigūnai jam grasino. „Į areštinę nuvažiuosime, tai bus tau dar be taip“, – esą policijos pareigūnų žodžius pakartojo vyras.

Į policijos pareigūnų automobilį pasodintas vyras pajuto, kad negali valdyti rankos – tik riešą. „Prašiau jų iškviesti medikus, bet jie į tai nereagavo, buvo didelis skausmas, – tvirtino vyras. – Pasakė, kad apsimetinėju, kad man nieko nėra, laikė uždarę policijos automobilyje, o patys stovėjo prie automobilio ir tarėsi. Ką kalbėjo – nežinau.“

D. Pacevičiaus teigimu, maždaug po pusvalandžio atvyko medikai. „Atvažiavę medikai suteikė visą pagalbą, suleido vaistų nuo skausmo ir pristatė į ligoninę. Bet policijos pareigūnai manęs nepaliko ramybėje, jie važiavo į ligoninę paskui greitosios pagalbos automobilį, – teigė vyras.

– Kai atvažiavome į priėmimo skyrių, gydytoja išlipo ir pamačiusi pareigūnus nustebo, pasakė: ir jūs atvažiavote? Medikai neprašė jokios palydos, aš agresyviai nesielgiau, nieko nebuvo, bet jie vis tiek atvažiavo ir nepaliko ramybėje net priėmimo skyriuje, grasino tazeriu, areštine grasino, sakė, kad man nieko nėra.“

Vyrą sulaikė du pareigūnai – vyras ir moteris. D. Pacevičius teigia, kad iš pastarosios jautė didesnę agresiją. „Pareigūnė buvo labai agresyvi. Ji ir gydymo įstaigoje grasino, kad dar gausiu tazeriu“, – teigė vyras.

Anot D. Pacevičiaus, jis iš karto išgirdo, kad teks gultis į ligoninę ir laukti operacijos.

Ligoninėje praleido dvi savaites

Po antroje spalio pusėje įvykusio konflikto vyras buvo paguldytas į ligoninę, namo išleistas tik lapkričio pradžioje. „Nesuprantu, kam tą smurtą tokį naudoti, laužyti rankas. Nesu sveikas. Sunkiai vaikštau, turiu negalią. Jie naudojo smurtą prieš žmogų su negalia, – teigė vyras. – Nuo šešerių sergu reumatodiniu artritu. Vaikštau tik su ramentais, vartoju biologinę terapiją.“

Pasak kauniečio, tuo metu, kai pareigūnai atvyko į namus, jis taip pat vaikščiojo pasiremdamas ramentu. D. Pacevičius teigia, kad operacija buvo sudėtinga. „Nežinau, ar galėsiu ranką valdyti. Medikai padarė viską, ką galėjo. Jei viskas sugis ir viskas bus gerai, reabilitacija gali trukti iki pusės metų“, – įvardijo vyras.

Su pareigūnais po įvykio D. Pacevičius teigia nebendravęs, tačiau sulaukė netikėto skambučio. „Paskambino pareigūnė, šnekėjo įdomiai, prisistatė iš kažkokio veiklos skyriaus, domėjosi, kaip mano sveikata, ar jau grįžau iš ligoninės, kada planuoju pasveikti, kiek laiko užtruks, kvietė susitikti, atvykti pas juos, bet kodėl atvykti – nepasakė, pareigūnė taip pat atsisakė prisistatyti, – kalbėjo D. Pacevičius. – Pokalbis buvo keistas. Manau, kad pareigūnai patys supranta, kad prisivirė košės.“

D. Pacevičius tvirtina, kad į iškvietimą buvo atvykę du pareigūnai – vyras ir moteris. Nors vyras jau namuose, jis vis dar negali dirbti, nes ranka sutvarstyta. Anot jo, pasunkėjo ir kasdienė buitis. „Ir pavalgyti reikia viena ranka, ir sumuštinį susitept, – teigė vyras, kuriam buvo sulaužyta dešinė ranka. – Miegoti galiu tik ant nugaros. Net ant šono negaliu. Nuolat geriu vaistus nuo skausmo. Situacija tikrai sudėtinga.“

Po incidento gydymo prireikė ir pareigūnei

Kauno apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Justina Kazragytė DELFI patvirtino, kad toks incidentas įvyko, tačiau pateikė pareigūnų versiją ir pabrėžė, kad po incidento gydymo prireikė ir pareigūnei.

„Į pranešimą nedelsiant sureagavus ir atvykusiems pareigūnams aiškinantis įvykio aplinkybes, pranešėjas pradėjo juos įžeidinėti, vadinti necenzūriniais žodžiais, agresyviai elgėsi, nevykdė teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų, išsitraukęs ašarinių dujų balionėlį, papurškė į veidą Kauno apskrities VPK Patrulių rinktinės vyriausiajai patrulei, dėl ko asmuo buvo sulaikytas, panaudojant specialiąsias priemones „Tazer“ ir antrankius. Vedant į tarnybinį automobilį, vyras priešinosi, nesileido vedamas“, – aiškino J. Kazragytė.

„Vyrui pasakius, jog skauda ranką, nedelsiant buvo iškvieti GMP medikai, kurie vyrą pristatė į gydymo įstaigą. Pareigūnė dėl akies sužalojimų gydoma ambulatoriškai“, – tvirtino Kauno policijos pareigūnų atstovė.

Trečiadienį informacijos apie D. Pacevičiaus skundą dėl pareigūnų veiksmų policijos pareigūnai neturėjo, tačiau teigė, kad pradėtas tyrimas dėl pasipriešinimo policijos pareigūnams pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 286 str.

Remiantis straipsniu, tas, kas „panaudodamas ar grasindamas tuoj pat panaudoti fizinį smurtą pasipriešino valstybės tarnautojui ar kitam viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki trejų metų“.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorai. Skundas dėl neteisėtų pareigūnų veiksmų Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate registruotas nėra.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

14 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Vyriausybė užsimojo įvesti prievolę pedofilams

Etikos sargai svarstys Vilniaus, Kauno ir Druskininkų merų elgesį

Startavo kandidatų parašų rinkimas: „brangieji, pirkime popkornų, veiksmas vyksta“

Sulaikyti neteisėtą prekybą vykdę Moldavijos piliečiai

Kandidatų į Kauno merus debatai tiesiogiai (vedėjas E.Jakilaitis)

Kaune parduodamas „stebuklingas“ BMW: prasižengus – jokių baudų

Dėl kilusio skandalo „Kauno autobusų“ vadovybėje: direktorius pranešė apie sprendimą

Kauniečiai fiksuoja kaukėtų pareigūnų sujudimą prie ligoninės Šančiuose

Po džiaugsmingos žinios apie naujus autobusus - negailestingas kirtis bendrovės vadovui (papildyta)

Kauno policija aiškinasi, kas nesumokėjo už prabangų kremą