Kaune vyks vieša diskusija dėl grėsmių visuomeninio transliuotojo ateičiai

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Antradienį, spalio 30 d. 17 val., Vytauto Didžiojo Universiteto daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre V. Putvinskio g. 23 vyks vieša diskusija „Kokio visuomeninio transliuotojo (LRT) norime?“. Diskusiją drauge su partneriu VDU organizuoja Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS).

Viešojoje erdvėje vykstančios diskusijos dėl LRT pokyčių mažiau į šią temą įsigilinusiems visuomenės nariams įneša labai daug painiavos, nes pokyčius inicijuojantys politikai kalba viena, o specialistai – visai ką kita. Tad kuo tikėti?

Viešoje diskusijoje apie visuomeninio transliuotojo funkcijas ir jų reikšmę bei būtinybę būti nepriklausomu nuo politikų įtakos kalbės prof. Egidijus Aleksandravičius, prof. Auksė Balčytienė ir kiti VDU bendruomenės nariai, LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius bei žiniasklaidos atstovai, kauniečiai žurnalistai Vidas Mačiulis, Juras Jankevičius ir kiti, reginį moderuos žurnalistė, portalo „Kas vyksta Kaune“ redaktorė Brigita Sabaliauskaitė.

„Šiandien apie tai, koks turi būti mūsų LRT daug kalba politikai, esantys valdžioje ar opozicijoje. Tačiau LRT yra visuomeninis, o ne politinis transliuotojas, todėl tik patys žmonės turi pasakyti, kokio LRT mes norime šiandien ir kokio norėtumėte ateityje“, – sako LŽS pirmininkas D. Radzevičius. Pirmuoju renginiu Kaune pradedamo viešų diskusijų ciklo Lietuvos miestuose tikslas – išgirsti atvirų piliečių nuomonių, pasiūlymų ar komentarų apie visiems mums priklausančios LRT ateitį.

Seimo laikinoji Komisija LRT veiklai tirti jau pateikė išvadas ir pasiūlymus dėl visuomeninio transliuotojo pertvarkymo. Jei tai bus patvirtinta Seime, galimai bus keičiamas ir LRT valdymas, o politikų įtaka visuomeniniam transliuotojui žymiai padidės. Kaip tai atsilieps LRT kuriamoms laidoms, ar išliks nepriklausoma žurnalistika? Tai tik keli rūpimi klausimai.

Apie visuomeninio transliuotojo funkcijas ir jų reikšmę, esamą valdymo sistemą bei valdančiosios Seimo daugumos siūlomą reformą kauniečiams pasakos ir į renginį pakviesti LRT vadovai.

Diskusijos laikas: Spalio 30 d. 17 val.

Diskusijos vieta: Vytauto Didžiojo Universitetas, V. Putvinskio g. 23, 106 auditorija

53 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno sporto halės rekonstrukcija sustabdyta – teismą pasiekė skundas

Legendinis restoranas „Pas Stanley“ švenčia 10-ties metų gimtadienį (foto)

Gatvėse netoli Kauno nusidriekė ilga medikų brigadų kolona

Balsavęs R. Karbauskis: „valstiečių“ sėkmę lems rinkėjų aktyvumas

Ligoninėje užgeso užpulto vyro gyvybė

Pirmą kartą „Jamam" Kauno „Akropolyje" vyks net tris dienas

Laikas traukti tūzus: prezidento rinkimuose – penktadienio intriga

Kaune sklando „Kiemų šventės“ nuotaika: soborą apsupo vaišėmis nukrauti stalai (foto)

„Lietkabelį“ sutriuškinęs „Žalgiris“ - LKL finale

Susitikimas su Kauno pareigūnais: „švariems“ vairuotojams - dovanos