Kaune vyks vieša diskusija dėl grėsmių visuomeninio transliuotojo ateičiai

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Antradienį, spalio 30 d. 17 val., Vytauto Didžiojo Universiteto daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre V. Putvinskio g. 23 vyks vieša diskusija „Kokio visuomeninio transliuotojo (LRT) norime?“. Diskusiją drauge su partneriu VDU organizuoja Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS).

Viešojoje erdvėje vykstančios diskusijos dėl LRT pokyčių mažiau į šią temą įsigilinusiems visuomenės nariams įneša labai daug painiavos, nes pokyčius inicijuojantys politikai kalba viena, o specialistai – visai ką kita. Tad kuo tikėti?

Viešoje diskusijoje apie visuomeninio transliuotojo funkcijas ir jų reikšmę bei būtinybę būti nepriklausomu nuo politikų įtakos kalbės prof. Egidijus Aleksandravičius, prof. Auksė Balčytienė ir kiti VDU bendruomenės nariai, LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius bei žiniasklaidos atstovai, kauniečiai žurnalistai Vidas Mačiulis, Juras Jankevičius ir kiti, reginį moderuos žurnalistė, portalo „Kas vyksta Kaune“ redaktorė Brigita Sabaliauskaitė.

„Šiandien apie tai, koks turi būti mūsų LRT daug kalba politikai, esantys valdžioje ar opozicijoje. Tačiau LRT yra visuomeninis, o ne politinis transliuotojas, todėl tik patys žmonės turi pasakyti, kokio LRT mes norime šiandien ir kokio norėtumėte ateityje“, – sako LŽS pirmininkas D. Radzevičius. Pirmuoju renginiu Kaune pradedamo viešų diskusijų ciklo Lietuvos miestuose tikslas – išgirsti atvirų piliečių nuomonių, pasiūlymų ar komentarų apie visiems mums priklausančios LRT ateitį.

Seimo laikinoji Komisija LRT veiklai tirti jau pateikė išvadas ir pasiūlymus dėl visuomeninio transliuotojo pertvarkymo. Jei tai bus patvirtinta Seime, galimai bus keičiamas ir LRT valdymas, o politikų įtaka visuomeniniam transliuotojui žymiai padidės. Kaip tai atsilieps LRT kuriamoms laidoms, ar išliks nepriklausoma žurnalistika? Tai tik keli rūpimi klausimai.

Apie visuomeninio transliuotojo funkcijas ir jų reikšmę, esamą valdymo sistemą bei valdančiosios Seimo daugumos siūlomą reformą kauniečiams pasakos ir į renginį pakviesti LRT vadovai.

Diskusijos laikas: Spalio 30 d. 17 val.

Diskusijos vieta: Vytauto Didžiojo Universitetas, V. Putvinskio g. 23, 106 auditorija

53 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaune apstu KET pažeidimų: įkliuvo ir vairuotojai, ir pėstieji

Kaune pražydo aukščiausia Lietuvoje palmė

Vaikus pornografijai išnaudojęs vyras išgirdo teismo sprendimą – už grotų nesės

Stiprus susidūrimas Petrašiūnuose – vairuotojai išvežti į klinikas

S. Skvernelis prisiminė seną nuobaudą: didžiausia nuodėmė nutiko prieš 20 metų

Fiksuoja skaitytoja: Kauno senamiestyje pabudo gamta

Smarkus smūgis Panemunėje: į nelaimės vietą išsiųsti medikai

Kurį laiką mažėjęs sergamumas gripu vėl šoktelėjo

Viena didžiausių šalies IT paslaugų tiekėjų patyrė gedimą

Kauno pareigūnai tiria: sekmadienį rastas apiręs kūnas