Kaune įsikūrė rytų kovos menų akademija: ruoš sportininkus Olimpinėms žaidynėms

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šią savaitę duris atvėrė Kauno kovos menų akademija. Jos steigėjai siekia ambicingų tikslų – tapti Kauno regiono rytų kovos menų centru, ruošiančiu sportininkus, kurie galėtų dalyvauti Olimpinėse žaidynėse.

Pasak akademijos steigėjų, ji skirsis nuo lig šiol mieste veikusių klubų savo mastais ir ir kokybe.

„Akademijai vienu metu galės priklausyti iki 500 sportininkų, kovos paslapčių mokys patyrę treneriai. Priimsime visus – nuo pradedančiųjų iki profesionalių sportininkų. Visiems bus sudarytos atskiros grupės pagal jų įgūdžių lygį. Vyks karatė, tekvondo, dziudo ir įvairių šių kovos menų atšakų treniruotės“, – sakė vienas akademijos steigėjų Marius Koncevičius.

Kiti du akademijos steigėjai – vieni iš karate pradininkų Lietuvoje Remigijus Kaminskas ir Kazimieras Bartkevičius.
Treniruotėms skirtose salėse ypatingą atmosferą padeda sukurti pagal japoniškas tradicijas įrengtas interjeras. Sportininkai čia ras visą treniruotėms reikalingą aukščiausios kokybės įrangą. Yra ir atskira dzen salė, skirta jogos užsiėmimams ir psichologiniam kovotojų pasiruošimui.

Akademija įsikūrusi patogioje Kauno vietoje Jonavos gatvėje, kur ją lengvai gali pasiekti ne tik kauniečiai, bet ir atvykusieji iš aplinkinių rajonų ir visos Lietuvos. Kita vertus, vieta gana rami, netoliese gamta, šalia teka Neries upė – tinkama aplinka susitelkti kovos menų studijoms.

„Iki šiol kovotojams tekdavo glaustis įvairiose sporto salėse, kartu su kitomis sporto šakomis, dažnai rytų kovos menams nepritaikytose, ar tik iš dalies pritaikytose patalpose. Mūsų įkurta akademija bus didelis specializuotas ir šiuolaikiškas kovos menų centras. Sieksime ne tik mokyti kovos įgūdžių, bet ir telkti bendruomenę, populiarinti šias sporto šakas. Norime, kad akademija taptu savotiška rytų kovos menų meka ne tik Kauno regione, bet ir visoje Lietuvoje. O didžiausia mūsų svajonė – išugdyti kovotojus, kurie būtų pajėgūs patekti į Olimpines žaidynes ir ten iškovotų apdovanojimų“, – pasakojo R. Kaminskas.

Jis atkreipė dėmesį į tai, kad bekontaktę karate įtraukus į 2020 m. Olimpinių žaidynių programą, daug kovotojų domisi šia sporto šaka. „Lietuvoje ji buvo viena iš pirmųjų, tačiau pastaruoju metu beveik užmiršta. Sieksime ją atgaivinti ir deramai paruošti mūsų šalies kovotojus, kad jie galėtų patekti į svarbiausią sporto renginį pasaulyje“, – planus dėstė R. Kaminskas, vienas iš geriausių bekontaktės karatė specialistų Lietuvoje.

Akademijoje taip pat bus skirta erdvė ir visų laikų Lietuvos kovotojų pasiekimams įamžinti. Čia bus filmuojama ir TV laida apie rytų kovos menus „Kovotojo kelias“.

11 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Ant baigiamo statyti verslo pastato stogo pačiame Kauno centre apsigyveno bitės

Per Kauno gimtadienį miestiečiams užkliuvo kontrolės elgesys viešajame transporte

Kas slypi po vaiko ištartu „nenoriu mokytis“?

Neblaivus vairuotojas iš kiemo neišvažiavo: pateko į medžių gniaužtus

(Ne)Pagarba Kauno asmenybėms: pirmasis miesto burmistras per gimtadienį buvo įkalintas tarp prekybininkų kioskų

Kauno moksleiviai išradingumu sužavėjo virtuvės šefus: išrinkti trys geriausi patiekalų receptai

Viena judriausių Kauno centro sankryžų vairuotojus pasitinka eismo ribojimais

Prasideda balsavimas iš anksto prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose

Partizanų gatvėje sukosi vagys: kišenėse ne tik pinigai

Kauno sporto halė užveria duris: pradedama milijoninės vertės rekonstrukcija