Atėnų prakeiksmas nutrauktas: „Žalgiris“ po sunkios kovos pranoko „Panathinaikos“ (foto) | Kas vyksta Kaune

delfi.lt 2018/10/26 21:27
DELFI.LT nuotr.

Kauno „Žalgiris“ Eurolygos 4-ame ture penktadienį po dramatiškos kovos ir pratęsimo 87:83 palaužė Atėnų „Panathinaikos“ ir pirmąkart varžovus įveikė jų arenoje.

Nuo pirmų rungtynių minučių į priekį išsiveržęs „Žalgiris“ diktavo sąlygas OAKA arenoje. Keturi kapitono Pauliaus Jankūno taškai ir Brandono Davieso dvitaškis leido 3-ią minutę pirmauti 10:4.

Prastai iš žaidimo atakavę šeimininkai nerado priešnuodžių įsibėgėjusiam B. Daviesui – „Žalgirio“ aukštaūgis per pirmą kėlinį pelnė 8 taškus, o svečiai po pirmo ketvirčio pirmavo 20:13.

Lyg iš natų antrame kėlinyje rungtyniavę žalgiriečiai tik didino persvarą, o po naujoko Derricko Waltono dvitaškio atitrūko net 37:20.

Iki ilgosios pertraukos „Panathinaikos“ pavyko sumažinti skirtumą, prieš antrąją mačo dalį svečiai pirmavo 44:33.

Po ilgos pertraukos „Pao“ priartėjo iki vienženklio skirtumo, o OAKA arena pradėjo riaumoti kaip bundantis liūtas.

Vienu metu ekipas skyrė vos 4 taškai (47:51), tačiau sėkminga „Žalgirio“ atkarpa kėlinio pabaigoje leido svečiams vėl kiek lengviau atsikvėpti (49:58).

Trečią kėlinį užbaigė Nicko Calatheso dvitaškis su pražanga (51:58).

„Panathinaikos“ įžaidėjas dvitaškiu pradėjo ir lemiamą ketvirtį (53:58), Š. Jasikevičius netrukus paprašė minutės pertraukėlės.

Dramatiškame kėlinyje ne kartą keitėsi pirmaujanti ekipa, tačiau po 40-ies minučių laimėtojas nepaaiškėjo – 76:76.

Antrąkart per dvejus metus Atėnuose šios ekipos žaidžia pratęsimą. Jame sėkmingiau sužaidė žalgiriečiai, kurie laimėjo 87:83.