Bus iš ko rinktis – „Lietuvos metų automobilio“ rinkimuose varžysis 33 modeliai (foto) – Kas vyksta Kaune

Bus iš ko rinktis – „Lietuvos metų automobilio“ rinkimuose varžysis 33 modeliai (foto)

Organizatorių nuotr.

Artėjantį šeštadienį Kaune, Rotušės aikštėje, bus duotas startas 22-iems „Lietuvos metų automobilio“ rinkimams. Išskirtinio titulo sieks 33 automobiliai, o galutinį sprendimą po daugiau nei mėnesio, lapkričio 29-ąją, priims dešimties patyrusių žurnalistų komisija. Per tą mėnesį visų kandidatų laukia nemažai išbandymų.

Prieš startą – du rekordai

„Lietuvos metų automobilio 2019“ rinkimuose, jiems net neprasidėjus, jau žinomi du rekordai. Pirmą kartą per 22 metų istoriją didžiąją dalį dalyvių sąrašo užima didesnio pravažumo automobiliai (SUV) – jų yra 17, o kitų kėbulo tipų (hečbekų, sedanų, universalų ir kt.) – 16.

Kitas rekordas – elektromobiliai, jų šiemet 4: „Hyundai Kona“, „Jaguar I-Pace“, „Nissan e-NV200“ ir „Nissan LEAF“. Įvertinant tai, kad Lietuvoje šiuo metu parduodama mažiau nei 10 naujų elektra varomų transporto priemonių, tai labai daug.

„Šie du skaičiai atspindi visos automobilių rinkos tendencijas – SUV modelių pardavimai auga kaip ant mielių, o elektromobiliai nors ir lėtai, bet taip pat populiarėja. Naujų automobilių Lietuvoje per metus parduodama daugiau nei 20 tūkst., o pagrindines rinkos tendencijas galima pamatyti mūsų organizuojamuose rinkimuose“, – teigia „Lietuvos metų automobilio 2019“ rinkimus organizuojančios asociacijos „Lietuvos žurnalistų autoklubas“ prezidentas Valdas Valiukevičius.

Visoje Europoje pamažu nyksta vidutinio dydžio (D segmento) automobiliai, jų labai nedaug ir šiuose rinkimuose – vos trys, iš kurių tik vienas universalas („Kia Optima SW“).

Rinkimuose, kaip ir pastaraisiais metais, vis dar daugiausia dyzelinių automobilių. Šiais degalais varomi 16 automobilių, tarp jų ir vienas „mild hybrid“ – „Kia Sportage“. Benzininių sąraše – 13.

Dauguma rinkimuose dalyvaujančių modelių turi automatines pavarų dėžes (26). Įdomu, kad beveik pusė modelių su mechaninėmis yra iš „Suzuki“ stovyklos – net 3.

Lyginant transmisijas, konkurse tėra vienintelis modelis, varomas galiniais ratais – tai C klasės „Mercedes-Benz“. Priekinių ir visų varančių ratų pavarą turinčių modelių yra lygiai – po 16.

Laurus skina „Ford“ ir „Škoda“

Per 21 iki šiol vykusius „Lietuvos metų automobilio“ rinkimus daugiausia kartų – po 4 – nugalėjo „Ford“ bei „Škoda“ automobiliai. Du modeliai šventė pergales dukart – tai „Škoda Octavia“ (2005 ir 2014 m.) bei „Volkswagen Golf“ (2004 ir 2013 m.).

Pastaraisiais metais rinkimuose geriausiai sekasi didesnio pravažumo modeliams ir markėms, kurių automobiliai dar nėra nugalėję šiame konkurse. 2015, 2017 ir 2018 m. nugalėjo krosoveriai:„Nissan Qashqai“, „SEAT Ateca“ ir „Mazda CX-5“, o 2015–2017 m. pergalę šventė nauji gamintojai – „Nissan“, „Opel“ ir „SEAT“.

Rinkimuose svarbu ir tauta – balsuojančių lauks dovanos

Antra svarbiausia nominacija „Lietuvos metų automobilio“ rinkimuose – „Tautos automobilis“. Čia iki pat finalinės dienos balsuoja rinkimų informacinio partnerio 15min skaitytojai, „Tautos automobiliu 2018“ išrinkę „Volkswagen Arteon“. 2017-ųjų tautos automobiliu tapo „Volvo S90“, 2016 m. – „Volvo XC90“, 2015 m. – „Subaru WRX STI“.

„Tautos automobilio rinkimuose didelę įtaką turi automobilių klubai ir jų mėgėjai, todėl dažnai čia nugali „Audi“, BMW, „Volvo“ automobiliai – jų bendruomenės Lietuvoje labai didelės ir aktyvios“, – aiškina V. Valiukevičius.

Įdomios tendencijos pastaraisiais metais vyko ir vienoje svarbiausių rinkimuose vadinamoje „Metų visureigio“ nominacijoje. Čia nuo 2013 m. kasmet (išskyrus 2017 m. „Toyota Hilux“ pergalę) geriausiu visureigiu pripažįstamas anksčiau nenugalėjusios markės modelis. 2013 m. tokiu tapo „Isuzu D-Max“, kiti nugalėtojai – BMW X5 (2014 m.), „Porsche Macan“ (2015 m.)“, „Audi Q7“ (2016 m.) bei „Land Rover Discovery“ (2018 m.).

„Lietuvos metų automobilio 2019“ rinkimuose dalyvauja net 17 visureigio kėbulą turinčių modelių, o 16 rinkimų dalyvių turi ir visų varančių ratų transmisiją.

22-ųjų rinkimų pradžia bus paskelbta Kauno Rotušės aikštėje artėjantį šeštadienį, 12 val.

Automobilių ekspozicija aikštėje vyks iki 15 val. – tuomet bus galima juos apžiūrėti, pabendrauti su pardavėjais bei kai kuriuos jų išbandyti. Tuo pačiu bus paskelbta ir „Lietuvos metų automobilio Kaunui“ rinkimų pradžia – rotušės aikštėje apsilankę žmonės balsuos už jiems patikusius automobilius bei dalyvaus loterijoje, kurioje galės laimėti praėjusių rinkimų nugalėtoją „Audi Q5“ savaitgaliui su pilnu degalų baku arba dalyvavimą „Audi“ sportinio vairavimo mokykloje.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.