„Žalgiris“ iškovojo 6-ąją pergalę „Betsafe–LKL“ pirmenybėse | Kas vyksta Kaune

„Žalgiris“ iškovojo 6-ąją pergalę „Betsafe–LKL“ pirmenybėse

Žalgiris.lt nuotr.

Pirmadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ pasiekė 6-ąją pergalę „Betsafe–LKL“ pirmenybėse, kuomet savų žiūrovų akivaizdoje 88:75 (24:22, 18:19, 22:18, 24:16) privertė pasiduoti į atlapus kibusius Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkus.

Mačo pradžioje svečių gynybą be gailesčio taranavo septynis iš devynių žalgiriečių taškų rinkęs Brandonas Daviesas – 9:5. Į du „Dzūkijos“ tolimus šūvius atsakė Artūras Milaknis, kamuolį perėmęs B.Daviesas provokavo nesportinę pražangą, o atstumą iki 16:11 padidino maksimumą iš sudėtingos situacijos išspaudęs Paulius Jankūnas. Rezultatui tapus lygiam (16:16), darbo vėl ėmėsi komandos kapitonas P.Jankūnas, laimėti pirmąją rungtynių atkarpą 24:22 leido iš dešiniojo krašto du tritaškius suleidęs Aaronas White‘as.

Antrajam kėliniui startavus varžovų keturiais greitais taškais, Šarūnas Jasikevičius kvietė komandą neplanuotam pasitarimui – 24:26. Po jo antrą progą metimui kabliu susikūrė Antanas Kavaliauskas, įsiveržęs į baudos aikštelę aukšta trajektorija pataikė Nate‘as Woltersas, bet dzūkai sustoti neketino ir toliau gana nesunkiai pildėsi taškų kraitį (30:33). Ledus pralaužė Edgaras Ulanovas, dar kartą pasižymėjo N.Woltersas, tačiau užleisti susikurtos pozicijos svečiai neketino – 35:40. Likusią poros minučių atkarpą kauniečiai laimėjo (7:1), kuomet savalaikį Leo Westermanno perdavimą dvitaškiu su pražanga pavertė B.Daviesas, prie baudų metimų linijos stojo tas pats L.Westermannas, o greitu išpuoliu pirmus du ketvirčius uždarė Thomasas Walkupas – 42:41.

Pirmuosius taškus po didžiosios pertraukos „Žalgiriui“ tiksliu metimu iš vidutinio nuotolio pelnė P.Jankūnas, rezultatyvų pasirodymą tęsė be klaidų krepšį iš žaidimo atakavęs B.Daviesas – 48:44. Į kontrataką išėjusių Lietuvos čempionų ataka baigėsi T.Walkupo tolimu šūviu, tačiau savo atsakymų turėjo rezultatą 51:51 lyginę alytiškiai. Nuo kranto iki kranto dar vieną greitą išpuolį surengė T.Walkupas, čia pat žalgirietis kartojo netaiklų komandos draugo metimą ir kauniečiai vėl kiek atitrūko – 55:51. Kėlinio pabaigoje dėjimu taškus įtvirtino aukščiau už visus iššokęs A.White‘as, prasiveržimu varžovų gynybą sudraskė A.Milaknis, o dvitaškiu paskutinį žodį prieš lemiamą rungtynių atkarpą tarė Antanas Kavaliauskas – 64:59.

Lemiamas kėlinys startavo dar kartą rezultatą išlyginusiu (64:64) „Dzūkijos“ šturmu, tad nieko nelaukęs minutės pertraukėlę degino Š.Jasikevičius. Po jos lyderio vaidmens ėmėsi N.Woltersas, arčiau krepšio užtikrintai sužaidė B.Daviesas – 71:67. Sparčiai tirpstant rungtynių laikui kauniečių puolimą į savo rankas paėmė L.Westermannas, smeigęs du tritaškius, pridėjęs dvitaškį bei taip pirmą kartą sukūręs dviženklę persvarą savo komandai – 86:75. Per likusį laiką „Žalgiriui“ pergalę rezultatu 88:75 įtvirtino spurtą iki 10:0 pratęsęs A.White‘as.

„Žalgiris“: B.Daviesas 20 (7/10 dvit., 5 atk. kam., 3 per. kam.), A.White‘as 14, T.Walkupas 12 (8 atk. kam.), N.Woltersas 11, L.Westermannas 11, P.Jankūnas 7, A.Milaknis 7, A.Kavaliauskas 4, E.Ulanovas 2, D.Sabeckis 0 (2 per. kam.), M.Grigonis 0.

„Dzūkija“: W.Austinas 13 (5/7 dvit., 5 atk. kam.), K.Brownas 12 (5 rez. perd.), E.Dimša 12 (8 atk. kam.), D.Domarkas 10 (4 rez. perd.).