„Žalgirio“ mače su turkais – teisėjų klaida, galėjusi nulemti rungtynių baigtį | Kas vyksta Kaune

„Žalgirio“ mače su turkais – teisėjų klaida, galėjusi nulemti rungtynių baigtį

delfi.lt 2018/10/20 13:46

Kauno „Žalgirio“ vyrams Eurolygoje nepavyko iškovoti antros pergalės iš eilės, nors vienu metu jie prieš Stambulo „Fenerbahčę“ pirmavo net 16 taškų skirtumu. Nesėkminga antra mačo pusė, o ypač ketvirtas kėlinys, lėmė skaudų pralaimėjimą 75:82. Skaudų, nes laimėti tikrai buvo įmanoma.

„Jausmas – dviprasmiškas. Atrodo, žaidėme neblogai, bet paskui… Nežinau. Viena – varžovai labai geri. Antra – pametėme galvas. Ilgą laiką darėme tai, ką planavome, bet pabaigoje subyrėjome gynyboje“, – apmaudžias nuotaikas atskleidė Šarūnas Jasikevičius.

Ilgai atsilikinėję Želkjo Obradovičiaus treniruojami turnyro finalininkai atsitiesė ir viskas sprendėsi pačioje rungtynių pabaigoje – ketvirtame kėlinyje, kuriame savo žodį tarė ir teisėjai.

Likus žaisti kiek mažiau nei 2 minutes žalgiriečiai vijosi savo varžovus – 72:77. Tuomet Tyleris Ennisas veržėsi į šeimininkų baudos aikštelę, bet jo metimą blokavo Brandonas Daviesas, o kamuoliui atšokus nuo lanko po krepšiu su Artūru Milakniu stumdęsis Janas Vesely pirštais patempė žemyn tinklelį.

Galiausiai kamuolį sugriebė Leo Westermannas, tačiau netikėtai nuaidėjo teisėjo švilpukas. Ispanas Danielis Hierrezuelo Navasas, stovėjęs toliausiai nuo įvykių epicentro, t. y. beveik aikštės viduryje, nusprendė įskaityti du taškus, nors turkai jau bėgo į gynybą.

B. Daviesas, negalėdamas tuo patikėti, stvėrėsi sau už galvos, o Š. Jasikevičius ispano adresu ėmė žerti priekaištus ir mosikuoti rankomis. Ko gero, jis taip pat nesuprato ne tik, kodėl buvo įskaityti nebūti taškai, bet ir kodėl tokio verdikto ėmėsi būtent D. H. Navasas, kuris situaciją turėjo matyti prasčiausiai.

Teisėjų klaida – vaizdo įraše nuo 9.30 min.:

Iš epizodo vaizdo įrašo matyti, kad arbitras suklydo. Jis sušvilpė ne B. Davieso bloko metimu, taigi sutiko, kad jis buvo legalus, o po to, kai po krepšiu įvyko grumtynės tarp A. Milaknio ir J. Vesely. Taip pat akivaizdu, kad tinklelį dešine ranka kliudė būtent čekas, tad kamuolys turėjo atitekti „Žalgiriui“.

Jau kitos atakos metu tritaškį smeigė L. Westermannas, tad, jei ne ši teisėjų klaida, skirtumas tarp komandų likus žaisti 1 min. 20 sek. tebūtų 2 taškai – 75:77, o tai reikštų, kad žalgiriečiams nebūtų reikėję gelbėtis pražangomis, kurios nepadėjo ir iškraipė galutinį rezultatą.

Įdomiausia, kad oficialiose Eurolygos taisyklėse aiškiai nurodyta, kad likus žaisti 2 min. iki ketvirto kėlinio arba pratęsimo pabaigos teisėjai gali pasinaudoti „Instant replay“ sistema, jeigu jiems kyla abejonių, ar nebuvo numuštas kamuolys, jau besileidžiantis į krepšį, arba ar nebuvo neleistinai liečiamas krepšys. Kodėl jie nepasinaudojo šia galimybe, taip ir lieka neaišku.

Keisčiausia, kad tai – jau ne pirmi arbitrų nuo „Žalgirio“ nusukti taškai šį sezoną: pirmame ture taip pat Kaune teisėjai irgi padarė grubią klaidą ir, nepaisant visų šeimininkų protestų, įskaitė jau po atakos laiko pataikytą Vitorijos „Baskonios“ žaidėjo Shavono Shieldso dvitaškį, nors galėjo peržiūrėti epizodą. Tą dvikovą kauniečiai pralaimėjo 79:87.