Savaitės „Eurolygos“ varžybos: „Žalgiris“ išbarstė dviženklę persvarą ir nusileido vicečempionei | Kas vyksta Kaune

Penktadienį „Žalgirio arenoje“ prasidėjo trečia žalia-balta komandos akistata „Eurolygoje“. Šįkart žalgiriečiai 20:45 val. pradėjo savo spurtą prieš Stambulo „Fenerbahce“. Trijuose kėliniuose šeimininkai demonstravo pavyzdinį žaidimą, visgi, ketvirtame – lemiamai suklupo.

Nesužaidus nė dviejų minučių reiklusis Željko Obradovičius jau šaukė pasitarimą, kuomet po krepšiu be problemų nardė Nate‘as Woltersas ir iš toli taip pat pataikęs Artūras Milaknis – 7:2. Gerą kamuolio judėjimą N. Woltersas įformino taikliu tolimu šūviu, iš vidutinio nuotolio neklydo komandos kapitonas Paulius Jankūnas, tačiau krepšys atsirišo ir iki 14:12 artėjusiems svečiams. Geras darbas gynyboje Brandonui Daviesui atsipirko lengvais taškais sumetus baudas už nesportinę pražangą, vėl saugiau žalgiriečiams jaustis leido pasižymėjęs Leo Westermannas – 19:12. Sėkmingo kėlinio pabaigoje „2+1“ išspaudė Antanas Kavaliauskas, o tikrą triukšmo bombą sprogdino su sireną tritaškį švystelėjęs A. Milaknis – 25:18.

Antrajame kėlinyje lyderio rolės ėmėsi varžovų gynybą baudos aikštelėje draskęs B. Daviesas – 31:20. Gražiu reidu taškų kraitį atsidaręs Marius Grigonis netrukus pasiaukojančiai sužaidė ir gynyboje, ne pačiu lengviausiu dvitaškiu savo žodį tarė Thomasas Walkupas, o čia pat bangas „Žalgirio“ arenoje sukėlė sudėtingus taškus su pražanga rinkęs bei atstumą jau iki 38:22 auginęs N. Woltersas. Tiesa, Eurolygos vicečempionų iš ritmo tai neišmušė ir staigiai iš solidaus kauniečių pranašumo liko septyni taškai (38:31). Prieš pat didžiąją pertrauką iš vidutinio nuotolio taiklus buvo dar labiau priartėti varžovams neleidęs B. Daviesas – 42:34.

Trečią ketvirtį atidarė puikus A. Milaknio perdavimas po krepšiu be priežiūros paliktam B. Daviesui, tritaškiu į tritaškį atsakė A. Milaknis, tačiau persvara mažėjo iki 47:43. Tuomet sužibo N. Wolterso žvaigždė, kurio pastangomis buvo susigrąžintas po dviejų kėlinių turėtas pranašumas – 54:46. Prieš lemiamą rungtynių atkarpą svarbų tritaškį smeigė M. Grigonis, mat Stambulo komanda jau pavojingai kvėpavo į nugarą – 57:53.

Galingai ketvirtąjį kėlinį pradėjo iki tol tylėjęs Aaronas White‘as, bet priekyje pirmą kartą rungtynėse jau buvo įsižaidę Turkijos čempionai – 61:63. Komandai sunkiu metu dar kartą drąsa pasižymėjo tolimą dūrį įskraidinęs N. Woltersas, tačiau galingosios „Fenerbahce“ laivas jau tolo iki 64:72. Po dar vieną tritaškį driokstelėjo A. Milaknis ir N. Woltersas, baudas sumetė į Kosto Slouko šou atsakymą suradęs B. Daviesas – 72:77. Pavyzdį iš komandos draugų paėmė tolimą metimą smeigęs bei dar daugiau intrigos įnešęs L. Westermannas – 75:79. Visgi per likusį laiką „Žalgiris“ nepasinaudojo keliomis geromis progomis ir rungtynes pralaimėjo rezultatu 75:82.

„Žalgiris“: N. Woltersas 23 (5/6 dvit., 4/7 trit., 6 rez. perd.), B. Daviesas 14 (5/6 dvit., 6 atk. kam., 2 per. kam.), A. Milaknis 14 (4/5 trit.), L. Westermannas 5, M. Grigonis 5, P. Jankūnas 4, A. White‘as 4, A. Kavaliauskas 3, T. Walkupas 2 (4 rez. perd.), L. Birutis 1, D. Sabeckis 0, E. Ulanovas 0.

„Fenerbahce“: K. Sloukas 20 (4/5 trit., 5 rez. perd.), L. Datome 11 (3/4 trit.), J. Veseley 10 (2 per. kam., 2 blk.).