Svarbios žinios vairuotojams – degalų kainos teigiamų emocijų nesukels

Pricer.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vairuotojams ne itin džiugios žinios – spalio mėnesį brango degalai, jų kaina pakilo visose degalinėse. Pricer.lt atliekamas tyrimas parodė, kad 1 litras A95 benzino vairuotojams per paskutinį mėnesį pabrango dar 1 proc., o 1 litras dyzelinio kuro – 6 proc. 

Matomas skirtumas tarp benzino ir dyzelino kuro kainų: Didmeninė pastarojo kaina Lietuvoje aplenkė didmeninę benzino kainą. Ir ateitis nedžiugina – prognozuojamas dar didesnis dyzelinio kuro kainos šuolis, rašoma Pricer.lt.

Degalų kainos kilo dėl žaliavinės naftos kainos brangimo. Jau paskutinėmis rugsėjo dienomis žaliavinė jos kaina pasaulio biržoje pralaužė psichologinį 70 eurų už barelį laiptelį, o praeitą savaitę pakilo iki 75 eurų. Tai rekordinė naftos kaina nuo 2012 metų kainų lygio, kai žaliavinės naftos kaina buvo pasiekusi beveik 100 eurų už barelį ribą. Tiesa, šią savaitę, jos kaina smuko iki 69 eurų už barelį.

Pirmiausiai, tokį kainos šuolį nulėmė Irano naftos eksporto mažėjimas dėl JAV atnaujintų sankcijų bei sumaišties dėl Saudo Arabijos vaidmens dingus žinomam žurnalistui jos ambasadoje Turkijoje ir nuogąstavimo, kad tai gali kažkaip paveikti pasaulio valstybių bendradarbiavimą su šia šalimi.

Pricer.lt tyrimas parodė, kad šį mėnesį Lietuvoje kilo ir didmeninės degalų kainos. Didmeninė A95 benzino kaina vienkartiniams sandoriams bendrovėje „Orlen Lietuva“ pakilo 0,6 proc. iki 1,139 euro už litrą, palyginus su rugsėjo mėnesiu, o didmeninė dyzelinio kuro kaina vienkartiniams sandoriams pakilo iki rekordinių aukštumų – 1,141 euro už 1 litrą  dyzelino, kas sudaro 6 proc.

Tai pirmas kartas, kai  didmeninė dyzelinio kuro kaina aplenkė didmeninę benzino kainą. Vidutinė A95 benzino kaina Lietuvoje (su PVM ir akcizu) per mėnesį pakilo dar 1 proc. ir pasiekė 1,28 euro , o dyzelinio kuro – 6 proc. iki pasiekė 1,25 euro už 1 litrą.

Degalinių kuro kainų skirtumai

Spalio mėnesio Pricer.lt degalų kainų analizė rodo, kad tyrimo dieną pigiausias A95 benzinas Vilniuje ir Kaune išliko degalinėse „Jozita“, kur  1 litras pigiausio benzino kainavo 1,18 euro (atpigo 1,67 proc.), brangiausias A95 benzinas buvo parduodamas degalinėse „Circle K“ ir „Orlen“ – 1,346 (pabrango 2,28 proc.). Per mėnesį benzino kainas labiausiai pakėlė degalinė „Neste“ (+3,01 proc.).

„Jozita“ degalinės Kaune degalų kainų palyginimas

Pricer.lt tyrimo metu pigiausiai dyzelinu prekiavo taip pat degalinė „Jozita“, kur 1 litro degalų kaina buvo 1,16 euro (per mėnesį pabrango 6,42 proc.), brangiausias dyzelinas buvo parduodamas degalinėse „Circle K“ ir „Orlen“, kur 1 litras dyzelino kainavo 1,316 euro (pabrango 5,62 proc.).

Automobilinės dujos taip pat brango. Mažiausia jų kaina buvo „Jozitoje“ – 0,61 euro (+5,17 proc.), brangiausia- tradiciškai degalinėse „Circle K“ ir „Orlen“ – 0,679 euro.

Pricer.lt spalio mėnesio pigiausių degalų reitinge vienareikšmiu lyderiu ir toliau išliko degalinė „Jozita“, kurioje tiek benzino, tiek dyzelino, tiek suskystintų automobilinių dujų kainos užfiksuotos mažiausios Kaune ir Vilniuje.

49 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Privalomą karo tarnybą pradėjo apie 650 jaunuolių – tarp jų net 21 mergina

Gedimai Registrų centre palietė ir bedarbius: vėluojančių išmokų teks palaukti

Prezidentūra nusiteikusi kategoriškai – laukia A. Verygos paaiškinimo

Įspėjimas gyventojams: link Kauno atkeliauja smarki liūtis

Kauniečius Vilnius pasitinka milžiniškomis spūstimis

„Sodra“ paskelbė išmokų kalendorių: kai kuriems gali tekti laukti iki mėnesio galo

Šalies didžiosios upės arti hidrologinės sausros ribos

Pirmadienį vos vienas pilietis nepakluso prievolei dėvėti kaukę: atsisakė ir mokėti baudą

Koronavirusas Kaune: infekcija užsikrėtė dar vienos ligoninės darbuotojas

Koronavirusas toliau plinta Lietuvoje: per parą užfiksuota 17 naujų susirgimų