Parodė tikras galimybes: „Žalgiris“ parsiveža pirmąją Eurolygos pergalę | Kas vyksta Kaune

Parodė tikras galimybes: „Žalgiris“ parsiveža pirmąją Eurolygos pergalę

„BC Žalgiris“ „Facebook“ paskyros nuotr.

Kauno „Žalgiris“ įsirašė pirmąją pergalę naujajame Eurolygos sezone. Trečiadienį išvykoje žalgiriečiai susitvarkė su Stambulo „Anadolu Efes“ komandos pasipriešinimu ir laimėjo rungtynes 93:79 (19:19, 27:13, 22:16, 25:31).

„Žalgirio“ taškų sąskaitą Stambule atidarė gudriai po krepšiu varžovą nusistūmęs Brandonas Daviesas, o netrukus to paties B. Davieso tikslų perdavimą taškais pavertė rezultatą 4:4 lyginęs Paulius Jankūnas. Priekinės linijos jėgą dar kartą pademonstravo B. Daviesas ir P. Jankūnas, progas arčiau krepšio kūrėsi sėkmingai mačą pradėjęs Thomasas Walkupas – 12:9. Antroje ketvirčio dalyje iš toli driokstelėjo Leo Westermannas, metimą viena ranka užbaigė Marius Grigonis, bet po pirmųjų dešimties minučių švieslentėje degė lygus rezultatas 19:19.

Antrajame kėlinyje į Lietuvos čempionų puolimo schemas įsijungė Edgaras Ulanovas, kamuolį puolime sugriebęs Laurynas Birutis pasižymėjo nepaisydamas pražangos, pranašumą iki 26:22 didino Nate‘as Woltersas. Pasitikėdamas savimi drąsiai krepšį iš toli atakavo M. Grigonis, gražiai ir tiksliai nugara sužaidė E. Ulanovas, dar vieną progą iš toli išnaudojęs L. Westermannas tapo rezultatyviausiu kauniečių krepšininku – 38:32. „Žalgiris“ dar labiau suaktyvino veiksmus gynyboje, privertė šeimininkus mesti neparuoštus metimus, o patys vedami L. Westermanno, sulaukę Antano Kavaliausko bei B. Davieso dvitaškių, laimėjo atkarpą 10:0 ir į rūbinę keliavo su iki 46:32 išaugusiu skirtumu.

Užtikrintai kauniečiai atrodė ir po didžiosios pertraukos, kuomet iš toli iššovė komandos kapitonas P. Jankūnas, jau trečią Artūro Milaknio perimtą kamuolį dvitaškiu įtvirtino N. Woltersas, o po krepšiu karaliavo naują rekordinės persvaros ribą brėžęs B. Daviesas – 57:38. Kėliniui įsibėgėjus dar kartą šeimininkus nubaudė rezultatyviausio žalgiriečio statusą susigrąžinęs L. Westermannas, iš vidutinio nuotolio neklydo P. Jankūnas ir N. Woltersas – 68:48.

Ketvirtajam kėliniui prasidėjus varžovų tritaškiu, nieko nelaukęs komandą pasitarimui sukvietė Šarūnas Jasikevičius – 68:51. Po jos žalgiriečiai susikūrė tris papildomas progas puolime, vieną iš jų aštriu reidu pavertė M. Grigonis, o tritaškiais visus šeimininkų bandymus slopino tritaškiais prapliupę A. Milaknis ir Aaronas White‘as – 76:57. Tiesa, kelti baltos vėliavos „Anadolu Efes“ neketino bei nepastebimai priartėjo iki 76:63. Reikiamu metu iš vidutinio nuotolio pataikė B. Daviesas, tritaškį švystelėjo dviženklę persvarą svečių pusėje išlaikęs A. Milaknis – 82:70. Kur kas sėkmingiau ketvirtąjį kėlinį žaidžiantys turkai, pelnę keturis taškus paeiliui, gaivino intrigą (82:74), tačiau visas jų viltis čia pat į šipulius daužė nesustabdomai šįvakar veikęs L. Westermanno ir B. Davieso duetas – 88:79. Lyg dėdamas vyšnią ant torto mačą uždarė tritaškį įmetęs T. Walkupas – 93:79.

Paklaustas apie aikštės šeimininkų spurtą ketvirtajame kėlinyje, iškart po rungtynių Šarūnas Jasikevičius tvirtino, kad „Anadolu Efes“ krepšininkai sugrįžo į žaidimą, nes žalgiriečiai pametė galvas.

„Kai kontroliavome mačą, ėjome, kur turime eiti – žaidėme gerai. Bet tam tikrais momentai praradome galvas ir tuomet kildavo problemos. Pirmieji Eurolygos susitikimai labai svarbūs – turime remtis į gerus pasirodymus, kaip šiandien“, – kalbėjo Kauno ekipos strategas.

Kalbėdamas apie atliktus trijų taškų vertės metimus, Š. Jasikevičius teigė, kad nesvarbu, kiek tritaškių žaidėja meta – tai esą tik menka detalė. „Jei atviri, gal mesti ir penkiasdešimt. Svarbu, kad metimai būtų laisvi ir paruošti“, – teigė „Žalgirio“ vyriausiasis treneris.

„Žalgiris“: B. Daviesas 18 (7/14 dvit., 8 atk. kam., 2 blk.), L. Westermannas 17, P. Jankūnas 11 (5 atk. kam.), N. Woltersas 9 (7 rez. perd., 2 per. kam.), T. Walkupas 7 (3 per. kam.), M. Grigonis 7, A. Milaknis 6 (3 per. kam.), E. Ulanovas 6, A. White‘as 5, A. Kavaliauskas 4, L. Birutis 3, D. Sabeckis 0.

„Anadolu Efes“: K. Simonas 17 (5 rez. perd.), A. Moermanas 14 (7/9 dvit., 3 per. kam.), V. Micičius 14 (4 rez. perd.), T. Pleissas 12 (5/6 dvit., 7 atk. kam.).