Gerbėjų nervų negailėjo: po įtemptos kovos pirmosios rungtynės nepasisekė | Kas vyksta Kaune

Gerbėjų nervų negailėjo: po įtemptos kovos pirmosios rungtynės nepasisekė

zalgiri.lt, „Kas vyksta Kauneō 2018/10/12 19:48

Spalio antrasis penktadienis BC Kauno „Žalgirio“ gerbėjams itin džiugus – „Žalgirio arenoje“ 20:00 val. startavo Eurolygos kovos. Jas atidarė žalgiriečiai, susitikdami su Viktorijos „Baskonia“.

„Žalgirio“ sezoną Eurolygoje atidarė sėkmingi Edgaro Ulanovo ir Nate‘o Wolterso epizodai, tačiau kur kas daugiau variantų puolime pasiūlė priekyje 14:18 buvę svečiai. Pirmą kauniečių tritaškį šio sezono Eurolygos kovose iš kairiojo krašto paleido Marius Grigonis, metimą iš vidutinio nuotolio pridėjo Leo Westermannas, o po pirmųjų dešimties minučių Lietuvos čempionams pirmauti 24:22 leido penkis taškus paeiliui susirinkęs Laurynas Birutis.

Antrojo kėlinio pradžioje sunkiai sustabdomą žaidimą po krepšiu demonstravo L.Birutis, sudėtingą metimą realizavo jau 12-ąjį tašką rinkęs N.Woltersas, bet žaidimas gynyboje nedarė įspūdžio Šarūnui Jasikevičiui – 28:30. Nelengvu reidu savo taškų kraitį pravėrė ir Aaronas White‘as, ledus galų gale pralaužė Brandonas Daviesas, baudų metimais rezultatą 34:34 lygino M.Grigonis. Kol „Baskonia“ žalgiriečius baudė jau šeštuoju tolimu šūviu, šeimininkams teko sunkiai dirbti dėl kiekvieno taško, tad ilsėtis Š.Jasikevičiaus kariauna keliavo turėdama trijų taškų atsilikimą – 39:42.

Po didžiosios pertraukos vos antrą šeimininkų tritaškį smeigė E.Ulanovas, pašokdinęs varžovą pasižymėjo A.White‘as, idealų N.Wolterso perdavimą dvitaškiu pavertė B.Daviesas – 46:46. Ketvirčiui įpusėjus, vaidmenimis apsikeitė rezultatyvų perdavimą baudos aikštelėje tarsi vidurio puolėju sužaidusiam L.Westermannui iškišęs B.Daviesas, tačiau Vitorijos komanda nutolo rekordiniu atstumu (49:61). Komandą iš duobės traukti ėmėsi N.Woltersas, deficitui augti neleido A.Milaknis – 53:63.

Ketvirtajame kėlinyje prabilo anksčiau patikrinti ginklai Paulius Jankūnas ir A.White‘as, tačiau du svečių tolimi dūriai nieko gero nežadėjo – 57:69. Neįtikėtinus tritaškius laidę baskai pritildė sausakimšą „Žalgirio“ areną, kadangi likus keturioms minutėms skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki 61:79. Naujo vėjo Lietuvos čempionų žaidime įnešė tolimą bombą įskraidinęs A.Milaknis ir paskutinę vilties ugnį įžiebęs N.Woltersas – 72:83. A.Milaknis smeigė dar vieną tolimą metimą, ginklų nesudėjo komandos kapitonas P.Jankūnas, bet laiko sukurti stebuklui nebeužteko ir pirmasis Eurolygos sezono mūšis buvo pralaimėtas rezultatu 79:87

Laimėjo tie, kurie paskubėjo ateiti

Pirmųjų varžybų veiksmas pasidėjo jau nuo 18:30 val. Žiūrovai buvo pasitinkami su muzikos, šviesų bei dūmų šou deriniu, prie pėsčiųjų tilto į Nemuno salą žygiuojančius aistruolius lydėjo kojūkininkai ir išraiškingieji „dangaus šokėjai“.

Veiklų netrūko ir arenoje: krepšinio aistruolių laukė nemokamos virtualios realybės pramogos, galimybė pasidabinti laikinomis tatuiruotėmis ar savo veidus papuošti žalia balta spalvomis.

Socialinių tinklų mėgėjų pasitiko galimybė atsispausdinti nuotraukas, kurias sirgaliai patys įkelė į „Instagram“ su specifinėmis žalgiriečių grotažymėmis (#Zalgiris, #ManoKomanda).

Susirinkusieji turėjo unikalią galimybę – stebėti komandų prisistatymus.

A. Kavaliauskas liko sėdėti ant atsarginių suolelio

Visgi, aistruolius pasitiko pasikeitusi komandos sudėtis. Į aikštelę neišbėgo vidurio puolėjas A. Kavaliauskas.

Žaidėjui Eurolygos startą nukėlė praėjusiose varžybose Vilniuje patemptas kojos raumuo.

Vidurio puolėjo sveikata pasitaisyti nespėjo, todėl rungtynes prieš „Baskonia“ jam teko stebėti nuo atsarginių suolelio.