Kaune šurmuliuos autentiškas tradicijas puoselėjančių tautinio paveldo gamintojų ir kūrėjų mugė

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Net tris sekmadienius iš eilės – spalio 14, 21 ir 28 dienomis, laikinosios sostinės gyventojus ir svečius Šilainių turgavietėje pasitiks išskirtinė Lietuvos tautinio paveldo kūrėjų ir gamintojų asociacijos organizuojama rudens mugė „100 metų iš kartos į kartą“.

Mugėje bus galima įsigyti tik autentiškų, rankų darbo dirbinių ir maisto produktų, kurie LR Žemės ūkio ministerijos pripažinti tautiniu paveldu. Mugės organizatoriai tikisi, jog tokia mugė padės ne tik garsinti Lietuvos tautinio paveldo ženklą, bet ir sudominti svečius įvairiomis amatininkų edukacijomis vaikams bei suaugusiems.

Kvies pažinti Lietuvos tautinį paveldą

Pasakojimai apie išsaugotus senuosius močiučių receptus, iš kartos į kartą perduotas šeimos amato paslaptis ir norą pažinti, kaip ir ką kūrė mūsų protėviai – tai unikalios ir prasmingos Lietuvos tautinio paveldo kūrėjų ir gamintojų istorijos. Kiekviena iš jų – savaip graži ir autentiška, tačiau jas visas vienija vienas bendras bruožas – gilesnės nei 100 metų tradicijos. Simboliška, kad pirmosios mugės pavadinimas ir skamba būtent taip:

„100 metų iš kartos į kartą”, nes tiek laiko reikia, kad amatininkų rankomis kuriami gaminiai ar lietuviški receptai būtų pripažinti tautiniu paveldu ir gautų tai žymintį sertifikatą. Tautinio paveldo ženklas taip pat suteikiamas tik tada, jei gaminiai ar kulinariniai produktai gaminami rankomis, pagal senąsias technologijas, tik iš vietinių žaliavų ir produktų.

Sertifikuoti tautinio paveldo kūrėjai ir gamintojai susibūrė į asociaciją, kad visi kartu galėtų Lietuvos žmonėms priminti apie mūsų išsaugotas tradicijas, dalintis patirtimi ir garsinti tautinio paveldo ženklą. Būtent taip gimė išskirtinai tik tautinio paveldo gamintojų ir kūrėjų rudens mugės idėja. Mugės metu asociacijos nariai ne tik pristatys savo produktus, bet ir dalinsis patirtimi ir patarimais apie jų gaminimą ar kūrimą.

„Asociacijos nariai siekia komunikuoti apie produktų autentiškumą ir vertę, nes į kiekvieną daiktą ar produktą įdedama daugiau darbo ir meilės. Kaip ir tradicinės duonos kepimas. Tikrosios ruginės duonos, kepamos krosnyje, neįmanoma palyginti su jokia kita pramoniniu būdu kepama duona,“ – pasakoja Asociacijos tarybos narys Gintaras Ruzgys, kuris mugės metu edukacinėse dirbtuvėse kvies svečius patiems išminkyti ir paruošti tešlą duonos kepimui.

Kas dar laukia mugės dalyvių?

Mugės svečių laukia gyvos muzikos koncertai, nemokamos edukacinės dirbtuvėlės, kurių metu vaikai kartu su tėvais bus kviečiami išbandyti saldainių gamybą, meduolių dailinimą ar tikros ruginės duonos minkymą. Taip pat vyks parodomosios šakočio kepimo programos, o Lietuvos žolininkės dalinsis patarimais, kaip išlikti sveikam ir nesusirgti žvarbų ir permainingą lietuvišką rudenį.

Mugės svečiai ir dalyviai turės galimybę nemokamai pasigaminti Vėlinių kompozicijas, kuriomis papuoš artimųjų kapus. Renginio dalyvių taip pat lauks nemokamos tautinio paveldo gamintojų vaišės ir smagūs užsiėmimai vaikams.

Susitinkame Šilainių turgavietėje spalio 14, 21 ir 28 dienomis nuo 10 val. iki 15 val.

Detalesnę informaciją rasite Lietuvos tautinio paveldo gamintojų ir kūrėjų asociacijos Facebook puslapyje.

17 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Iš savo įkurto žurnalo pasitraukusi A. Jagelavičiūtė sukasi naujame amplua – kvietė į vakarėlį

Viešumą išvydo peticija: reikalauja nutraukti tarnybų smurtą prieš vaikus ir šeimas

Kauniečių šeimos išgyvenamos dramos vingiai – klydo ir institucijos

Popiežiaus vizito Lietuvoje atgarsiai – kiek kainavo priimti šventąjį tėvą?

Avarija centre: sužeistam žmogui prireikė medicininės pagalbos

„Kauno vandenų“ vadovams ir verslininkams - milžiniškos baudos

„Lietuvos metų automobilio 2019“ startas bus paskelbtas Kaune

Iš kauniečių šeimos išplėštų vaikų drama tęsiasi: specialistai nenorom išklausė tėvo

Po atviru dangumi paliktu prabangiu automobiliu susidomėjo vagys: išlupo „akis“

Sekmadienį Žalgirio areną drebins beveik 200 prekės ženklų