Ketvirtajame LKL kovos kėlinyje Kauno „Žalgiris“ išplėšė pergalę iš vilniečių rankų | Kas vyksta Kaune

Vaizdo įrašo stopkadras nuotr.

Sekmadienio vakarą sostinėje įvyko pirmasis praėjusio „Bestafe–LKL“ sezono finalo pakartojimas, kuriame po įspūdingo spurto ketvirtajame kėlinyje Kauno „Žalgirio“ vyrai patiesė Vilniaus „Ryto“ krepšininkus bei tapo vienvaldžiais pirmenybių lyderiais.

Žalgiriečiai aikštelės šeimininkus nugalėjo rezultatu 76:69 (23:16, 18:26, 11:21, 24:6).

Rungtynių pradžioje komandos keitėsi sėkmingais epizodais gynyboje, o vieną iš perimtų kamuolių dvitaškiu su pražanga pavertė Nate‘as Woltersas – 3:0. Ilgai netrukus N.Woltersas pasižymėjo ir iš vidutinio nuotolio, atliko aštrų reidą, smeigė tritaškį ir vienas pats savo rankomis išvedė kauniečius į priekį rezultatu 10:2.

Savalaikį Brandono Davieso perdavimą dvitaškiu įtvirtino Edgaras Ulanovas, užsivedęs N.Woltersas nepaisė net dvigubos varžovų gynybos, dviženklę persvarą sukūrė Paulius Jankūnas – 16:5. Tuomet kiek geresnę atkarpą sužaidė sostinės krepšininkai, kurių spurtą nutraukė tik Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlė (16:11). Po pasitarimo ūgio pranašumais baudos aikštelėje puikiai naudojosi Antanas Kavaliauskas, greitajame puolime be klaidų sužaidė Thomasas Walkupas – 23:16.

Antrajame kėlinyje į taškų rinkimą įsijungė aukštaūgiai Aaronas White‘as ir B.Daviesas, tritaškį švystelėjo Artūras Milaknis – 30:22. Nors žalgiriečiai vis stojo mesti baudų metimų, o taškų kraitį atsidarė Laurynas Birutis, naujus ginklus suradę vilniečiai persvėrė rezultatą savo pusėn 37:39. Prieš pat didžiąją pertrauką L.Birutis drebino šeimininkų arenos krepšio konstrukciją, bet į pertrauką pakilesnės nuotaikos keliavo tritaškiu pirmą rungtynių pusę uždarę „Ryto“ krepšininkai – 41:42.

Po didžiosios pertraukos apie save priminė mačo pradžioje dominavęs N.Woltersas, krepšio link prasiveržė T.Walkupas, o be priežiūros paliktas B.Daviesas varžovus baudė triuškinamu dėjimu – 47:47. Į nemalonią duobę Lietuvos čempionai įkrito kėliniui įpusėjus, kuomet keturi vilniečių tritaškiai be atsako sukrovė rekordinį deficitą (48:61). Įsiaudrinusius varžovus apramino iš krašto tritaškiu atsakęs Marius Grigonis, tačiau prieš lemiamą rungtynių atkarpą kur kas užtikrinčiau jautėsi šeimininkai – 52:63.

Ketvirtajame kėlinyje kauniečių puolimą išjudinti bandė M.Grigonis, iš toli iššovė E.Ulanovas – 60:68. Varžovus užspaudęs kamuolį perėmė A.Milaknis, jį sėkmingai perdavė lengvus taškus rinkusiam N.Woltersui, o atsilikimą iki 66:68 mažino itin sudėtingą metimą atlikęs B.Daviesas.

Spurtą net iki 17:0 tęsė tolimą bombą smeigęs M.Grigonis bei dar vieną perimtą kamuolį taškais pavertęs N.Woltersas – 71:68. Jau daugiau nei septynias minutes be taškų rungtyniavusius vilniečius ant prarajos krašto nustūmė M.Grigonis ir pražangos nesustabdytas B.Daviesas – 76:68. Per likusią minutę „Rytas“ taškų badą nutraukė tik nuo baudų metimų linijos, o galutinis teisėjo švilpukas fiksavo žalgiriečių pergalę rezultatu 76:69.

„Žalgiris“: N.Woltersas 20 (8/12 dvit., 5 atk. kam., 3 per. kam.), M.Grigonis 12 (5 atk. kam.), B.Daviesas 10 (5 atk. kam.), A.Kavaliauskas 6, L.Birutis 6, P.Jankūnas 5 (5 atk. kam.), E.Ulanovas 5, T.Walkupas 4, A.Milaknis 3 (6 rez. perd.), D.Sabeckis 0, L.Westermannas 0.

„Rytas“: D.Seeley 22 (5/6 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.), D.Suttonas 8 (8 atk. kam., 2 per. kam.), M.Normantas 7.