Kaunietė dainininkė Dž. Butkutė mini 50-metį: šlovė, lydima paklydimų, ir prarastas kūdikis – Kas vyksta Kaune

Kaunietė dainininkė Dž. Butkutė mini 50-metį: šlovė, lydima paklydimų, ir prarastas kūdikis

delfi.lt 2018/10/03 09:21
Asmeninio archyvo nuotr.

Trečiadienį Lietuvos popmuzikos ir roko atlikėja Džordana Butkutė-Strasevičienė mini jubiliejų. Atlikėjai šiandien sukanka 50 metų. 1968-aisiais gimusios dainininkės gyvenime buvo įvairių išbandymų, tačiau šiandien ji džiaugiasi gerbėjų armija bei neblėstančiu sutuoktinio dėmesiu.

50-ies sulaukusiai Džordanai yra tekę išgyventi daugybę sunkumų, jos gyvenimo kelias ir karjera nebuvo rožėmis kloti. Tačiau akivaizdu viena – viena garsiausių šalies atlikėjų šiandien gyvena geriausius savo gyvenimo metus. Geidžiama televizijų, surenkanti pilnutėles arenas gerbėjų, lepinama mylčio vyro ir kerinčios išvaizdos dama. Džordana nė iš tolo neprimena laikui pavaldžios moters.

Karjeros ir gyvenimo vingiai

1986-aisiais Džordana Butkutė debiutavo „Lituanikos“ festivalyje kartu su grupe „Impulsas“. 1987 m. Stanislovas Čepas pakvietė į vokalinį instrumentinį ansamblį „Nerija“. Tais pačiais metais festivalyje „Baltijos jaunystė-87“ ji pelnė publikos simpatijų ir žaviausios atlikėjos titulą. 1988 m. išrinkta festivalio „Baltijos jaunystė-88“ Mis. 1990 m. atstovavo Lietuvai tarptautiniame festivalyje „Jūrmala-90“. Tais pačiais metais konkurse „Jaunimo estrada-90“ Džordanos dainos užėmė dvi pirmąsias vietas: „Nemylėjau tavęs“ ir „Gimimo diena“. 1991 m. ji atstovavo Lietuvai festivalyje „Liepajas Dzintars“, gastroliavo kartu su Ivo Fomins ir grupe „Mistika“ Lietuvoje, Latvijoje, Austrijoje ir Danijoje. 1991 m. koncertinis turas Lenkijoje, Čekoslovakijoje ir Vokietijoje.

1991 m. gegužės 24 d. Džordana su grupe „Alibi“ Pop Art festivalyje iškovojo Didijį prizą (Grand prix). Vėliau koncertavo Danijoje, JAV, Londone. 2003 m. tapo televizijos TV3 realybės šou „Akvariumas-2“ nugalėtoja. 2012 m. gruodžio 12 d. ištekėjo už Elegijaus Strasevičiaus.

2014 m. surengė koncertinį turą „Nesudeginta ant Laužo“ po didžiausius šalies miestus, taip pat Alytuje ir Kėdainiuose. 2014 m. buvo išrinkta „Stiliaus“ moterimi. Muzikos asociacijos metų apdovanojimuose M.A.M.A. 2014 buvo apdovanota už viso gyvenimo nuopelnus lietuviškai muzikai, taip pat tapo metų atlikėja.

2015-aisiais Dž. Butkutė surengė koncertinį turą „Aš – Karalienė!“. Ilgaplaukė atlikėja nustebino kardinaliais pokyčiais ir nusikirpusi plaukus trumpai tapo blondine. Netrukus Dž. Butkutė ir vėl pakliuvo į skandalą, kuomet turėjo atšaukti du savo koncertus, turėjusius įvykti gruodžio 27 ir 28 dienomis.

Moteris viešai piktinosi, kad vienas koncerto organizatorių pranešė pritrūkęs pinigų koncerto aparatūros nuomai. Dž. Butkutės koncertų turas „Aš – Karalienė“ buvo vadinamas vienu brangiausių Lietuvos muzikantų pasirodymų istorijoje. 2016 m. sausį netikėtai mirė atlikėjos motina. Nepaisant šios skaudžios netekties, Dž. Butkutė neatšaukė suplanuotų koncertų ir žiūrovams net neleido suprasti, kas dedasi jos širdyje.

2016 m. M.A.M.A. apdovanojimuose atlikėja vėl nominuota metų atlikėjos titului, tačiau jį paveržė Marijonas Mikutavičius.

Vasarą Dž. Butkutė surengia koncertą „Neoninės pelių uodegos“ pajūryje, Klaipėdoje. 2016 m. gegužę Dž. Butkutė palaidojo tėvą, gydytojų diagnozę išgirdo ir E. Strasevičius – vyrą ištiko antrasis mikroinsultas.

Dž. Butkutė laikinai sustabdė karjerą. „Palaidojome Džordanos tėtį. Praėjus vos keturiems mėnesiams po jos mamos mirties. Sunku ir apsakyti, kas vyksta mano žmonos širdyje“, – tąkart kalbėjo E. Strasevičius

2017-ieji Dž. Butkutei – jubiliejiniai. Nuo tos akimirkos, kai Stanislovas Čiapas ją pakvietė į legendinį estrados ansamblį „Nerija“ iki fantastinio lygio koncertų didžiausiose šalies arenose, praėjo jau 30 metų. Minėdama šią sukaktį, Džordana rengia jubiliejinį turą per keturias Lietuvos arenas. Dž. Butkutė pradeda darbą televizijoje. Moteris tapo viena penktojo „Lietuvos balso“ sezono mokytojų, tačiau kitame šio muzikinio TV projekto sezone vienos garsiausių Lietuvos atlikėjų nebeliko.

Skaudus kelias ir prarastas kūdikis

Sėkmė, iškėlusi ant aukščiausios pakopos laiptelio, staiga atsuka Džordanai nugarą. Kai krinti žemyn, kartais net nejusdamas, kad savo gyvenimo vadžias paleidai iš rankų… Kokia yra šlovės kaina, kaip niekas kitas žino dainininkė Džordana Butkutė. Jai pakilti iš pačios tikriausios duobės padėjo tik stebuklas – taip ji vadina meilę dovanojusį ir iš alkoholizmo liūno padėjusį išlipti vyrą Elegijų.

„Pilni stadionai gerbėjų, o paskui tyla, išsiskyrimas su grupe, kūdikio netekimas, viskas vienu metu, viskas susidėjo į krūvą. Atėjo suvokimas, kad aš niekam nereikalinga. Susinervinau – išgėriau, praradau kūdikį – išgėriau, paskui sveikatą reikia pataisyti – išgėriau…“, – kelią žemyn prisimena Džordana.

„Vienas didžiausių žingsnių man buvo pripažinti sau ir kitiems, kad taip, aš, Džordana, esu alkoholikė“, – yra atviravusi dainininkė.

Atsispyrus nuo to, galima buvo kilti į viršų. Atlikėja visiškai alkoholio nevartoja jau daugiau nei 8 metus, net vestuves su Elegijumi atšventė be alkoholio.

„Dabar viską matau kitaip“, – sako atlikėja.

Atvėrė širdį apie artimųjų ilgesį

„Aš juos visus labai myliu, tačiau gyvenimas susiklostęs taip, kad dažnai pasimatyti negalime. Rodos, kas čia tie Šakiai nuo Kauno, bet aš Kaune nebūnu, Lietuvoje keletą mėnesių nebuvau”, – nuoširdus apmaudas buvo girdimas Lietuvos popscenos karalienės Džordanos Butkutės balse.

Į Šakius, kur gyvena artimiausi jos šeimos nariai, Džordana nuvyksta retai. „Kai turime šiek tiek laiko, nulekiame valandai, apkabinu brolius, seserį, jų vaikus ir vėl – atgal. Savaitgaliais, kai jie ilsisi po darbų, mes dirbame, paprastomis dienomis, kai galėtume, jie darbuose, vaikai mokyklose. Taip ir prasilenkia mūsų grafikas. Koncertai, repeticijos, įrašai, kelionės, – aš savo kaimynų namuose nematau, ką jau kalbėti apie gimines“, – yra atviravusi Džordana.

Tėvų jau nebeturi

Taip susiklostė, kad likus savaitei iki didžiojo koncerto „Sudeginta ant laužo”, mirė Elegijaus mama, o likus savaitei iki pirmojo „Aš karalienė” koncerto – pačios Džordanos. Praėjus keletui mėnesių po mamos mirties, Dž. Butkutei teko palaidoti ir tėvą.

„Rodos, jie visi taip gerai viską suplanavo, kad nesutrukdytų nei mūsų, nei žmonių, kurie laukė mano pasirodymo, planų. Tokia jau artisto dalia – būna ir labai džiaugsmingų dienų, ir labai liūdnų. Visa tai privalai išgyventi“, – yra pasakojusi Dž. Butkutė.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA